DARMOWA DOSTAWA - DARMOMA DOSTAWA - DARMOWA DOSTAWA - DARMOWA DOSTWA - DARMOWA DOSTAWA - DARMOWA DOSTAWA

Wsporniki kierownicy

Wspornik kierownicy jest to element w rowerze łączący kierownice z widelcem, różnica między mostkiem rowerowych jest dosyć istotna. Mostek kierownicy jest nakładany na rurę sterową taki system mocowania nazywa się Ahead, wspornik kierownicy jest wpuszczany w rurę sterową i występuje o dwóch średnicach 28.6 i 22,2 mm. Klasyczny wspornik posiada różny kąt pochylenia o kilku długościach ( wyróżniamy m.in 90, 110 czy 120 mm ), czym dłuższy wspornik tym odległość kierownicy od siodełka jest większa, sylwetka kolarza jest bardziej sportowa i pochylona do przodu, taki wspornik swoje zastosowanie ma najczęściej w rowerach szosowych. Innym typem jest wspornik kierownicy regulowany stosowanych w rowerach miejskich i trekkingowych, regulacja pozwala nam dopasować swoją pozycje na rowerze po przez zmianę kąta nachylenia mostka. Nasza sklep rowerowy oferuje wsporniki dla każdego rodzaju jednośladu dla zwiększenia komfortu podczas jazdy.

Czytaj więcej...

Jak dobrać wspornik kierownicy rowerowej ?

Oferta naszego internetowego sklepu rowerowego to również wykonane ze stali lub aluminium wspornik kierownicy. W momencie kiedy chcemy wymienić ten ważny komponent, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów i rodzaj montowania do ramy. Pierwszy z nich to dobór właściwej średnicy montażu kierownicy, drugi to rodzaj mocowania gdzie wyróżniamy ten zamocowany na rurze widelca ( Ahead ) i wpuszczany i dokręcany jedną śrubą. Kolejny etap to ustalenie jaką pozycje chcemy osiągnąć, długość i kąt nachylenia ma bardzo duży wpływ na pozycję zajmowaną na rowerze. Dla zwiększenia komfortu jazdy w rowerach turystycznych, zaleca się wspornik o dużej długości oraz kąt pochylenia jest dodatni. Kiedy już dokonany wymiany, warto ustawić parametry wspornika dla swoich potrzeb i dokonać jazdę próbną.

Jakie są różnice między wspornikiem a mostkiem rowerowym?

Wspornik / Mostek kierownicy stanowi ważne akcesorium dla każdego cyklisty, umożliwia kontrole i sterowanie nad każdym jednośladem. Mostek kierownicy roweru możemy znaleźć w rowerach wyścigowych i górskich MTB. Cechą charakterystyczną jest jego kształt i rodzaj zamocowania, wpływ na pozycje zajmowaną ma jego długość i kąt pochylenia, nie można regulować wysokości samego umiejscowienia. Tak możliwość daje nam wspornik kierownicy i pozwala dostosować wysokość do wzrostu użytkownika. Zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek, pragnących wpłynąć na pozycje zajmowaną na swoim rowerze do naszej oferty. Naszym bogaty asortyment zadowoli każdego kolarza.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż