MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Tani rower czy warto kupić

DATA:19.01.2023
AUTOR:Bikemia
KATEGORIA:Porady rowerowe
blog
Z tego artykułu dowiesz się:

Tani rower czy dobry rower?

Określenie, czy coś jest tanie czy nie, jest niezwykle skomplikowane. Wszystko zależy od naszych preferencji, wiedzy, zasobności portfela, wymagań i setek innych równie ważnych czynników.

Rozbijmy na części słowo - tani. Oznacza nic innego jak niedrogi, taki który nie nadszarpnie naszego budżetu lub wpłynie w niewielkim stopniu na jego stan.

Tani rower, w takim czy innym razie to rower, który będziemy mogli kupić bez długoterminowych planów i zamartwień o źle wydaną sumę pieniędzy? i tak i nie.

To może pójdźmy inną drogą.

Określenie tani rower. Co może lub co oznacza?

Tani rower

Z punktu widzenia doradcy, w salonie jak nasz, oznacza najczęściej rower pewnej kategorii osprzętowej. Tego typu rower, jednoślad, zbudowany jest najczęściej z podstawowych komponentów rowerowych. Tańszych przerzutek ( tak wiem, to nie precyzyjne określenie ), czyli osprzętu z dolnych półek, najczęściej poza katalogami, w przypadku podzespołów innych niż, np. Shimano. Jakość takiego roweru, najczęściej jest wyrażona w godzinach spędzonych na skręceniu i wyregulowaniu takiej jednostki. Często marki tych rowerów, niespotykane dotąd w salonach, widywać można ,np. w marketach niespecjalizujących się w sprzedaży rowerów. To rowery masowe, oparte o stalowa ramę, co ma ogromne przełożenie na wagę roweru. Ograniczony budżet, to podjęcie decyzji o jakość roweru, dodajmy nowego roweru. W najmniejszym przedziale cenowym, znaleźć można, chociażby: hamulce V-breake wykonane z tworzywa, amortyzatory, tzw. " uginacze", które nie wnoszą niczego w pracę całego zestawu a jedynie dodają wagi.

Kupując niedrogi rower, należy pamiętać ,że podzespoły zużywać się będą znacznie szybciej, a finalnie wiąże się to z ryzykiem serwisowania częściej i wydania kilkaset złotych więcej, aby doprowadzić rower do użytku.

Tańsze rowery to w przypadku starego roweru, wyeksploatowane jednostki wymagające serwisu i wydania następnych stówek.

Tani rower według klienta, to rower także dobry. Te dwa pojęcia się najczęściej wykluczają, choć da się je zbratać i znaleźć złoty środek.

Tani i dobry rower, to nic innego jak rower w podobnych pieniądzach do konkurencyjnych marek, tylko na zdecydowanie lepszym osprzęcie, czyli oferujący znacznie więcej.

Tu oczywiście, wpadniemy w pułapkę kierując się jedynie tą myślą. Prócz dobrego osprzętu, rower posiada " duszę" , czyli geometrię, która gra pierwsze skrzypce podczas jazdy. I tu, pojawia się problem, który nazywa się " na tym jeździ mi się lepiej niż na tamtym, a kosztuje mniej". Definicja taniego roweru znów ląduje na kupie gruzu.

Jak kupić tani, a dobry rower?

Najważniejsze to trafić na doradcę i wiedzieć jak nie kupować roweru, warto zerknąć na poradnik jak kupić Tani Rower. W filmie, staramy się wytłumaczyć czego unikać aby nie wydać za dużo na rower, który okaże się mimo wszystko zbyt drogi.

Czy warto kupić tani rower?

To dość skomplikowane pytanie a odpowiedź jest chyba jeszcze bardziej . Dla mnie tani rower to koszt ok. 1500 zł. Dla znajomego 5000 zł to również podstawa wydania na rower, ten z najniższej do przyjęcia półki.

Wszystko zależy od naszych potrzeb, i preferencji, a najważniejsze od ilości pln-ów do wydania.

Do dojeżdżania do pracy przez cały rok, gdzie rower stoi pod chmurką słowo tani oznaczać będzie co innego, niż w przypadku roweru, który zgodnie z nasza pasją oddawać nam będzie całą radość z kręcenia. Wtedy tani rower może oznaczać rower rzędu 9000 zł a nawet więcej.

Dla osoby , która pierwszy raz wsiada na rower, słowo tani oznacza co innego, i dla starszej Pani/Pana do spacerowego poruszania się po parku również.

Odpowiadając na pytanie, co oznacza tani rower, każdy powinien sobie odpowiedzieć samodzielnie na nie.

Wiadomym jest , że tani rower, to również marketowy rower na najtańszych możliwych częściach w danym sklepie. Tani rower to tanie opony, przerzutki, to najzwyklejsze manetki, widelec, bateria oraz ewentualna amortyzacja.

Według nas warto dopłacić i kupić dobry i dopiero później tani z definicji, rower crossowy, trekkingowy, górski czy miejski lub full suspension.

Tani rower

Czy warto kupić tani rower z marketu?

Tani rower wygląda ładnie i kolorowo, zazwyczaj wygląda na więcej wart niż jest w rzeczywistości. Najtańsze rowery, jak już , warto kupować w salonach, które się specjalizują w doradzaniu. Gdzie jest możliwość jazdy rowerem, dobrania odpowiedniego rozmiaru roweru, gdzie markowe rowery posiadają odpowiednio dobrany osprzęt i gwarancję, która ma znaczenie w przypadku uszkodzeń. Warto poszukać roweru idealnie dobranego pod siebie, a wybór rowerów jest zdecydowanie większy.

Zakup taniego roweru zawsze wiąże się z ryzykiem.

Czy warto? i tak i nie.

Czy warto abyś, kupił/kupiła Ty?

Na to pytanie, zawsze staramy się odpowiedzieć indywidualnie.

Przeczytaj również:

Baterie do roweru elektrycznego - Przewodnik

Jak zbudowany jest rower?

Ile kalorii spalamy jeżdżąc na rowerze?

Inne artykuły z tej kategorii

blog
Obowiązkowe wyposażenie roweru
DATA:2024-02-20
AUTOR:Bikemia
KATEGORIA:Porady rowerowe

Zastanawiasz się, jakie wyposażenie roweru jest obowiązkowe? Nasz artykuł wyjaśnia, co musisz mieć, by zapewnić bezpieczeństwo i zgodność z prawem. Dowiedz się więcej o wymaganiach dotyczących oświetlenia, hamulców, odblasków i dzwonków w rowerze! czytaj więcej

blog
Rower gravel - co to jest? Dla kogo jest rower gravelowy?
DATA:2024-05-08
AUTOR:Bikemia
KATEGORIA:Porady rowerowe

Zastanawiasz się, dlaczego rower gravel zdobywa tak wielką popularność? Dowiedz się, co sprawia, że jest to wyjątkowo wszechstronny wybór dla miłośników różnorodnych tras i przygód. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem i odkryj, czy rower gravelowy jest właśnie dla Ciebie. czytaj więcej

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż