Suplement diety NUTREND BCAA Complex 120 kapsułek

70-SUPLE-101-009

79,00 zł

Zawiera witaminę B1, poprawia metabolizm mięśni, idealnie współgra z Carbosnackiem lub batonem Voltage

Więcej szczegółów

dostępne

Więcej informacji

 

Pojemność120 kapsułek
Opis

 

Informacje o Nutrend BCAA Complex
Unikalna formuła od Nutrend stworzona po, aby w najskuteczniejszy sposób wspierać organizm sportowca na każdym etapie wysiłku fizycznego. Pojedyncza porcja produktu zawiera aż 3 gramy aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), które stymulują wzrost tkanki mięśniowej i wspierają powysiłkową regenerację organizmu. W preparacie obecne są także L-karnozyna i L-alanina oraz winian L-karnityny. Całość została wzbogacona w witaminę B1 wspierającą metabolizm energetyczny i w witaminę B6 przeciwdziałającą zmęczeniu oraz znużeniu. BCAA Complex to kompleksowa odpowiedź na zwiększone potrzeby sportowców oraz osób aktywnych fizycznie. Preparat może być łączony z innym produktami Nutrend m.in. z Isodrinx, Carbosnack lub batonem Voltage.

Składniki aktywne preparatu BCAA Complex
Głównymi składnikami preparatu są aminokwasy rozgałęzione (BCAA), L-leucyna, L-izoleucyna i L-walina, w optymalnej proporcji 2:1:1. Wszystkie trzy są dla człowieka aminokwasami niezbędnymi, które muszą być dostarczane wraz z dietą. BCAA to kompleksowy preparat marki Nutrend bogaty w wysokiej czystości krystaliczną postać aminokwasów rozgałęzionych. Najważniejszym z BCAA jest L-leucyna, określana mianem głównego aminokwasu anabolicznego, która stymuluje procesy syntezy białek, tym samym wzmagając tworzenie się mięśni. Leucyna zwiększa również wrażliwość tkanek na działanie insuliny dzięki czemu możliwe jest wydajniejsze wykorzystanie glukozy. Pozostałe rozgałęzione aminokwasy także wpływają na rozwój masy mięśniowej, wspierają regenerację organizmu po wysiłku fizycznym, a także zmniejszają fizyczne i psychiczne zmęczenie wynikające z intensywnej oraz długotrwałej aktywności. W preparacie BCAA Complex znajdują także L-karnozyna oraz L-alanina będące związkami o charakterze buforującym, które zapobiegają niekorzystnym skutkom gromadzenia się produktów przemian energetycznych w trakcie trwania wysiłku fizycznego. Te ostatnie obniżają pH w obrębie mięśni, a tym samym redukują wydajność ich pracy. Właśnie tym niekorzystnym zmianom zapobiegają substancje buforujące w postaci L-karnozyny i L-alaniny. Kolejnymi składnikami są winian L-karnityny oraz witaminy B1 i B6. Związki te wspierają organizm w trakcie trwania aktywności fizycznej i wspomagają jego powysiłkową regenerację m.in. poprzez wspomaganie metabolizmu energetycznego.

Zalety preparatu BCAA Complex
Jedna porcja preparatu zawiera aż 3 gramy BCAA w optymalnej proporcji 2:1:1, które wpływają na rozwój masy mięśniowej oraz wspierają regenerację organizmu po wysiłku fizycznym.
Produkt dodatkowo wzbogacony w L-alaninę i L-karnozynę przywracające prawidłową wydolność mięśni.
Winian L-karnityny oraz witaminy B1 i B6 wspierają organizm w trakcie trwania aktywności fizycznej i wspomagają jego powysiłkową regenerację m.in. poprzez wspomaganie metabolizmu energetycznego.
Można łączyć go z innymi produktami marki Nutrend np. Isodrinx, Carbosnack czy batonami energetycznymi.
Preparat dostępny w formie wygodnych do stosowania kapsułek.
Zastosowanie preparatu BCAA Complex
Produkt, który stanowi wartościowe uzupełnienie zbilansowanej diety i ćwiczeń fizycznych.
Może być stosowany zarówno przez zawodowych sportowców, jak i osoby trenujące rekreacyjnie.
Szczególnie wskazany w sportach wytrzymałościowo-siłowych i w kulturystyce.
Zalecane stosowanie preparatu BCAA Complex
Przed intensywnymi długotrwałym treningiem/aktywnością fizyczną stosować 6 kapsułek. W przypadku mniej obciążających aktywności można stosować 3 kapsułki przed i 3 kapsułki po wysiłku. Nie przekraczać zalecanej, dziennej porcji do spożycia. Zalecaną ilość tabletek połknąć bez rozgryzania, popijając dostateczną ilością wody lub napoju sportowego.

Nie popijać napojami alkoholowymi ani mlecznymi. Po otwarciu przechowywać w temperaturze do 25 °C i zużyć do 3 miesięcy.

Suplement diety, nie może być stosowany jak substytut zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży ani karmiących matek! Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci! Trzymać w suchym miejscu, w temperaturze do 25ºC, poza bezpośrednim zasięgiem promieni słonecznych. Chronić przed mrozem. Producent nie odpowiada za szkody powstałe wskutek niewłaściwego przechowywania lub użytkowania.

Podobne produkty