MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Stopki do rowerów - Podpórka rowerowa

Stopka rowerowa to akcesorium do roweru, który pozwala zaparkować rower z wyznaczonym miejscu a nie opierać go o słup i inne podobne rzeczy. Jest to kluczowa część, która umożliwia swobodne stawianie rowery, potocznie zwana nóżką do roweru. Istnieją różne rodzaje stopek, które różnią się materiałem najczęściej można spotkać wykonane z aluminium. Kompatybilnością z różnymi typami rowerów, zależy od rozmiaru koła i przeznaczenia. W miejskich i turystycznych popularne są stopki centralne. Potoczna nazwa określa że montaż odbywa się w centralnej części roweru. Wiele marek rowerowych oferuje specjalne stopki, takie jak stopki Specialized, które są specjalnie zaprojektowane do konkretnych modeli rowerów i mają wysoką jakość i trwałość. Nóżka rowerowa pozwala pozostawić jednoślad w każdym miejscu, w naszym sklepie rowerowym posiadamy szeroki wybór najlepszych marek w branży rowerowej.

Czytaj więcej...
Sortuj:
53 produktów
WYPRZEDAŻ
Podpórka rowerowa  ALU URSUS 24-29 CENTRALNA7335
44,25 59,00
WYPRZEDAŻ
Podpórka rowerowa KAIWEI KWA-517-02 czarna6995
36,75 49,00
WYPRZEDAŻ
Podpórka rowerowa ATRANVELO REX 24-28 cali6999
37,67 50,22

Stopki do rowerów – jaki sposób mocowania wybrać?

Stopki do rowerów to dodatkowe elementy dla stabilności postoju, a montaż w rowerze jest zazwyczaj prosty. Miejsce najbardziej popularne gdzie jest przykręcana to specjalny otwór za suportem. Ten model jest stosowany w rowerach miejskich i trekkingowych i posiadają zakres regulacji do wielkości koła 24-29 cali.  Są one dostępne w różnych typach dopasowanych w wagi roweru. W zależności od modelu roweru, można wybrać nóżki o większej stabilności do pojazdów E-Bike, który jest cięższy i bardziej podatny na upadek co może spowodować uszkodzenie lakieru na ramie. Inny rodzaj pozwalający ustawić rower gdy w pobliżu nie ma stojaka, są przykręcane pod nakrętką osi tylnego koła. Gwarantują pozostawić swój rower w pozycji pionowej gdy podłoże jest utwardzenie. Sprawdź nasze propozycje podpórek rowerowych uniwersalnych.

Jak wybrać podpórkę rowerową?

Wybór odpowiedniej podpórki rowerowej zależy od rodzaju roweru i potrzeb rowerzysty. Jeśli chcesz zamontować stopkę na rower E-Bike lub miejski, warto wybrać bardziej wytrzymałą i stabilną opcję. Natomiast dla roweru MTB 29 i szosowych lepsza będzie lżejsza i regulowana podpórka. W naszym sklepie internetowym znaleźć różne rodzaje podpórek dedykowane do różnych rodzajów rowerów. Sprawdź naszą ofertę i wybierz podpórkę, która spełni Twoje wymagania.

Czy nóżka do roweru jest obowiązkowa?

Nóżka do roweru nie jest obowiązkowa według przepisów prawa. Przepisy ruchu drogowego nie wymagają jej posiadania, a decyzja o montażu zależy od indywidualnych preferencji rowerzysty. Brak nóżki nie wpływa na bezpieczeństwo ani legalność użytkowania roweru na drodze. Warto jednak rozważyć jej zamontowanie, ponieważ może zwiększyć wygodę podczas parkowania roweru, szczególnie w miejscach, gdzie trudno jest oprzeć rower o stałą konstrukcję.

Gdzie zamontować stopkę rowerową?

Stopkę rowerową montuje się zazwyczaj na dolnej rurze tylnego trójkąta ramy rowerowej. Najczęściej jest ona umieszczana na rurze znajdującej się blisko tylnej osi, co zapewnia stabilność roweru podczas postoju. Alternatywnie, można zamontować ją na środku ramy, na mufie suportowej, jeśli konstrukcja roweru to umożliwia. Wybór miejsca montażu zależy od typu roweru i preferencji użytkownika. Warto zwrócić uwagę, by stopka nie przeszkadzała w pedałowaniu oraz była solidnie przymocowana.

Zobacz również inne kategorie:

Siodełko rowerowe dla dziecka

Pedały SPD

 

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż