Stery kierownicy rowerowej

Stery rowerowe to element łączący przednią część ramy z widelcem lub amortyzatorem. Są to elementy, które pozwalają na obracanie koła w dowolnym kierunku jazdy i prowadzenie kierownicy w sposób płynny. Stery do roweru składają się z łożysk kulkowych lub maszynowych, które umieszcza się wewnątrz ramy lub miskach nabijanych w mufę sterową ramy. Istnieją różne rodzaje stery rowerowych, możemy wyróżniać stery gwintowane o średnicy 1 lub 1 1/8 cala i bez gwintowe tzw. Ahead, także o różnych wymiarach, takie jak 1 cal, 1 1/8 cala, 1,5 cala czy tapered. Nasz sklep rowerowy w swojej ofercie posiada części rowerowe takich sprawdzonych producentów jak Dartmoor, Accent czy Neco.

Czytaj więcej...
Sortuj:
66 produktów
WYPRZEDAŻ
Stery kierownicy STRONGLIGHT6796
48,80 61,00
WYPRZEDAŻ
Kapa i gwiazdka do sterów PRO 1 cal6174
8,80 11,00
PROMOCJA
Kapa do sterów PRO EXPANDE6152
54,50 109,00

Stery rowerowe – rodzaje sterów do roweru

Stery w rowerze to część łącząca widelec z ramą poprzez rurę sterową. Istnieją różne modele sterów rowerowych, m.in. stery a-head, pół zintegrowane, zintegrowane oraz klasyczne (skręcane). W przypadku sterów ahead, miska jest zintegrowana z wspornikiem, co zapobiega powstawaniu luzów. W stery półzintegrowane miska jest częściowo zintegrowana, a w stery klasyczne są one skręcane. Aby zwiększyć sztywność, stery zintegrowane łączą się bezpośrednio z ramą, a nie poprzez klasyczne łożyska, nakrętki i kapsle, cechuje je większa sztywność całego układu, dzięki temu mają większą odporność na zabrudzenia. 

Budowa sterów zintegrowanych, półzintegrowane i tapered

Stery składają się z kilku elementów możemy wyróżnić m.in z bieżni, która nakładana jest na rurę sterową widelca a nią nakłada zakłada się odpowiednie łożysko. W sterach typu a-head dolna średnica rury sterowej może być większa od górnej i wtedy mamy do czynienia ze sterami tapered. Rurę montujemy w główce ramy i w górną miskę wkładany kolejne łożysko, uszczelkę i podkładki dystansowe, kolejny krok to montaż i regulacja wspornika Ahead, warto pamiętać o kasowaniu luzów odpowiednią śrubą. W przypadku klasycznych sterów różnica polega na tym że łożyska nie są dociskane tylko skręcane gwintowaną miską łożysk i śrubą kontrującą.  W naszym sklepie dostępne w sprzedaży są dwie średnice, za ten standard do sterów skręcanych, uważa się 1 1/8 cala. Podczas domowego przeglądy jednośladu, rowerzysta swoje prace może ograniczyć do samych łożysk. Częste smarowanie tych części roweru, gwarantuje odpowiednią kontrole przedniego koła i obrót widelca bez trzasków. 

Szeroki wybór sterów w sklepie internetowym najpopularniejszych rodzajów sterów, pozwala na dobór odpowiednich dla potrzeb naprawy. Zapraszamy !!!

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż