Siodełka rowerowe trekking

Siodełka rowerowe to temat wielu rozmów i najbardziej problematyczna w wyborze część roweru. Modele trekkingowe powinny być przystosowane do pokonywania większych odległości, są węższe, dłuższe i mniej wyściełane od miejskich. Od modeli szosowych i MTB są minimalnie szersze i mniej twarde. Na dłuższych trasach bardziej komfortowe okazują się nieco twardsze wersje, które nie powodują obtarć i bólu tkanek miękkich . Siodełka posiadają wypełnienie zwykłe piankowe lub żelowe, które cieszą się największa popularnością. Wśród siodełek trekkingowych wyróżniamy wersje męskie i damskie. Różnią się one długością (męskie są dłuższe) i szerokością (damskie są szersze). Wybierając nowe siodełko do naszego roweru z szerokiego asortymentu naszego sklepu rowerowego należy pamiętać ,że oprócz jego konstrukcji i doboru do części ciała (miednicy) musimy uwzględnić jego prawidłowy montaż (ustawienie na sztycy względem ramy i kierownicy). Nawet najlepsze siodełko źle ustawione podczas pedałowania powoduje dyskomfort.

Czytaj więcej...
Sortuj:
35 produktów
WYPRZEDAŻ
Siodło SPECIALIZED LITHIA COMP GEL WMN 1435600
299,04 420,00
WYPRZEDAŻ
Siodło SPECIALIZED LITHIA COMP GEL WMN 1685601
299,04 420,00
WYPRZEDAŻ
Siodło rowerowe SELLE ROYAL ATHLETIC DARDO2679
111,75 149,00
WYPRZEDAŻ
Siodło damskie SPORTOURER GARDA LADY GEL FLOW2599
129,01 199,00
WYPRZEDAŻ
Siodło męskie SPORTOURER GARDA MEN GEL FLOW2598
129,01 199,00

Jak dopasować siodełko trekkingowe?

Wybór właściwego modelu siodełka jest w przypadku jednośladu trekkingowego niezwykle ważne. Im dłuższe przejażdżki turystyczne planujemy, tym ważniejsze jest dobranie wygodnego siodełka. Jego kształt, twardość, ustawienie wpływa bowiem na komfort naszego "siedzenia" i kręgosłupa. Na długich dystansach lepszą opcją będzie węższe, żelowe akcesorium marek premium (SELLE ROYAL , SPECIALIZED). Na krótkie wojaże rekreacyjne wystarczy siodełko z wypełnieniem piankowym. W celu dopasowania nowego siodełka do naszego środka transportu warto zmierzyć swój rozstaw kości kulszowych (można to zrobić nawet siadając na kartce lub kartonie, a następnie zmierzyć odległość pomiędzy punktami odcisku kości). Siodełka do trekkingu występują w różnych rozmiarach, różnią się one miedzy sobą długością i szerokością. Odpowiedni dobór siodełka zapewni (uwaga ta dotyczy każdego rodzaju roweru) wygodę i prawidłową pozycję podczas godzin spędzonych na turystyce i rekreacji rowerowej. Można zastanowić się również nad nabyciem siodełka z otworem. Oprócz wentylacji otwór ten ma zmniejszyć ucisk siodła na wrażliwe miejsca naszego ciała w czasie jazdy. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku panów, gdyż takie rozwiązanie niweluje ucisk na gruczoł prostaty. Właściwa wysokość, optymalne przesunięcie do przodu lub tyłu, a także wyregulowany kąt nachylenia (ustawienie na sztycy względem ramy i kierownicy) pozwoli nam przyjąć taką pozycję, że pokonywanie jednośladem wybranych ścieżek będzie czystą przyjemnością. Lekceważenie prawidłowego ustawienia skutkuje bólem i otarciami.

Wybierając nowe siodełko do naszego roweru (nie ważne jakiego typu) z szerokiego asortymentu naszego sklepu internetowego i salonów stacjonarnych pamiętajmy, że nawet najlepszy rower wyposażony w źle siodełko ustawione podczas pedałowania zaowocuje dyskomfortem.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż