Siodełka rowerowe miejskie

Siodełka rowerowe to temat wielu dyskusji i najbardziej problematyczna w wyborze część roweru. Siodełka najczęściej wybieramy sugerując się opiniami i uginając palcami miejsca siedziska określając" to będzie wygodniejsze". Rozróżniamy w sumie siodła zwykłe piankowe i żelowe, które cieszą się największa popularnością. Siodła miejskie - tzw. "kanapy", to siodła ma zapewnić przyjemność z jazdy rowerem miejskim, charakteryzującym się wyprostowaną sylwetką rowerzysty. Są miękkie, komfortowe i jednocześnie dosyć ciężkie. Najbardziej charakterystyczną cecha siodełek miejskich jest ich szerokość i grubość, wiele modeli jest wyposażonych w amortyzację sprężynową służącą do podniesienia komfortu jazdy na rowerze. Wśród siodełek do rowerów miejskich wyróżniamy dwa podstawowe typy (podobnie jak w innych rodzajach) : damskie i męskie. Modele męskie są dłuższe oraz węższe od siodełek damskich. w siodłach męskich spotyka się wycięcie w środku "kanapy".

Czytaj więcej...

Jak wybrać siodełko miejskie?

Wybierając dla siebie siodło do roweru miejskiego możemy w większym stopniu skupić się na dobraniu stylistycznym i kolorystycznym do naszego roweru. Wszystkie siodełka są szerokie i dość miękkie. Kupując dla siebie nowe, wygodne siodełko rowerowe pamiętajmy o tym, że geometria roweru miejskiego sprawia, że rowerzysta przyjmuje dość wyprostowaną sylwetkę. W konsekwencji zmienia się ułożenie kości kulszowych, które potrzebują pewnego podparcia. Planując dłuższe przejażdżki wybierzmy siodełko trochę węższe, o mniejszej grubości. Szersze siodełko może zafundować nam otarcia i ból pośladków, grubsza wyściółka powoduje efekt zapadania się zwiększającym dyskomfort podczas jazdy jednośladem. Lepiej kupić siodełko wyposażone w sprężyny. Ważne jest także, aby wiedzieć, jak ustawić siodełko w rowerze miejskim. Właściwa wysokość, optymalne przesunięcie do przodu lub tyłu, a także wyregulowany kąt nachylenia pozwoli nam przyjąć taką pozycję, że pokonywanie jednośladem wybranych tras będzie czystą przyjemnością. W celu dopasowania nowego siodełka do naszego środka transportu warto zmierzyć swój rozstaw kości kulszowych (można to zrobić nawet siadając na kartce lub karton, a następnie zmierzyć odległość pomiędzy punktami odcisku kości) i na tej podstawie dokonać zakupu.

Nasz sklep oferuje szeroki wybór części rowerowych, kładziemy nacisk na ich najwyższą jakość - zapraszamy!

Siodełko rowerowe z wycięciem czy bez?

Siodełko z otworem najczęściej spotykane jest w przypadku męskich siodełek MTB i trekkingowych. Z założenia otwór ten ma zmniejszyć ucisk siodła na wrażliwe miejsca naszego ciała. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku mężczyzn, gdyż takie rozwiązanie niweluje ucisk na gruczoł prostaty. Jednak praktyka pokazuje, że nie ma doskonałego siodełka zapewniającego komfort rowerzyście. Wybierając nowe siodełko do naszego roweru (nie ważne jakiego typu) z szerokiego asortymentu naszego sklepu rowerowego należy pamiętać ,że oprócz jego konstrukcji i doboru do części ciała (miednicy) musimy uwzględnić jego prawidłowy montaż (ustawienie na sztycy względem ramy i kierownicy). Nawet najlepsze siodełko źle ustawione podczas pedałowania powoduje dyskomfort.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż