MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Rowery

Z czym się kojarzy rower? Nam z pasja i radością, która daje każdego dnia. Rower, choć nie jest nowym wynalazkiem, to dla nas, jest jednym z ważniejszych, ponieważ dzięki niemu możemy robić to co kochamy najbardziej na świecie.

Od tylu już lat rowery cieszą użytkowników na całym świecie, zrzeszają pasjonatów, amatorów i profesjonalistów. Organizowane wielkie imprezy sportowe jak TDF czy GIRO i VUELTA przyciągają niemałą rzeszę kibiców, którzy kochają ten rodzaj aktywności ponad wszystko. Rower dla wielu, to chwila dla siebie na łonie przyrody, to czas relaksu, to ciężka praca i treningu a także pasja i uśmiechy na twarzach zadowolonych uczestników ruchu na jednośladach.

Coraz więcej miast inwestuje w rozbudowę ścieżek i dróg rowerowych nie tylko w samym mieście, ale i poza nim. Dzięki takim zabiegom, coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw jazdy rowerem. Jak wiadomo rower to najbardziej ekologiczny po chodzeniu sposób poruszania się, a dodatkowo gwarantuje nam ćwiczenia na świeżym powietrzu oraz pozbycie się nadmiaru kalorii.

Każda osoba poszukuje najlepszego roweru dla siebie, który zapewni jakość i oczekiwania względem komfortu i zastosowania. Nasza oferta to nie tylko rowery i części rowerowe, ale także: hulajnogi, hulajnogi wyczynowe, kaski rowerowe, obuwie rowerowe czy odzież rowerowa. Skupiamy się na doradzaniu z pośród rowerów naszej marki, jaką jest MAXIM. Dodatkowo oferujemy rowery marki SPECIALIZED oraz podzespoły i akcesoria tej marki.

 

Czytaj więcej...
Sortuj:
29 produktów
PROMOCJA
Rower crossowy MAXIM MX 5.1 MAN 20 cali czarny8595
1 639,18 1 999,00
PROMOCJA
Rower crossowy MAXIM MX 5.1 MAN 20 cali granatowy8552
1 639,18 1 999,00
PROMOCJA
Rower crossowy MAXIM MX 5.1 MAN 20 cali szary8553
1 639,18 1 999,00
PROMOCJA
Rower crossowy MAXIM MX 5.5 MAN 28 XL szary8027
2 559,20 3 199,00
PROMOCJA
Rower crossowy MAXIM MX 5.5 MAN 28 XL niebieski6816
2 559,20 3 199,00
PROMOCJA
Rower crossowy MAXIM MX 5.5 MAN 28 XL zielony6817
2 559,20 3 199,00
WYPRZEDAŻ
Rower trekkingowy MAXIM MT 2.5 EKO 24-s6301
2 199,01 2 599,00
WYPRZEDAŻ
Rower trekkingowy MAXIM MT 2.5 EKO 7-s 286300
1 899,07 2 199,01
WYPRZEDAŻ
Rower trekkingowy MAXIM MT 2.5 EKO 24-s6297
2 199,01 2 599,00
WYPRZEDAŻ
Rower trekkingowy MAXIM MT 2.5 EKO 7-s 286298
1 899,07 2 199,01
PROMOCJA
Rower crossowy MAXIM MX 5.3 LADY 28 M164
1 949,25 2 599,00
PROMOCJA
Rower crossowy MAXIM MX 5.3 MAN 28 L177
1 949,25 2 599,00
PROMOCJA
Rower crossowy MAXIM MX 5.5 LADY 28 L biały matt176
2 559,20 3 199,00
PROMOCJA
Rower crossowy MAXIM MX 5.5 MAN 28 XL czarny178
2 559,20 3 199,00

Rower - rodzaje

Rower miejski to grupa rowerów przeznaczona do komfortowego przemieszczania się po miejskich drogach i ścieżkach rowerowych. Rowery miejskie są najczęściej wyposażone w regulowany wspornik kierownicy, amortyzowany wspornik siodła, wygodne siodło na sprężynach, dodatkowo bagażnik i błotniki, oraz coraz częściej, prądnicę zamontowaną w piaście. Wiele modeli posiada amortyzowany widelec, który poprawia komfort użytkowania. Pozycja na tego typu rowerach jest wyprostowana z niewielkim pochyleniem i oparciem dłoni na kierownicy. Nieodłącznym atrybutem rowerów miejskich jest koszyk montowany na kierownicy. Ramy wykonane są najczęściej z aluminium, aby minimalizować wagę, która dla wielu Pań, nie jest bez znaczenia.

 

Rowery retro lub rowery holenderskie to najbardziej wysmakowane rowery dostępne w naszej ofercie. Najczęściej wykonane z wysokogatunkowej stali i wzorowane na starych klasykach, rowerach typu holenderskiego. Jest to grupa rowerów dla indywidualistów którzy szukają niebanalnego roweru do spacerowego przemieszczania się po mieście. To kultowe klasyki z duszą w najprostszej formie. Wiele modeli wyposażona jest w nowinki techniczne stosowane głównie tylko w tych rowerach; wyjątkowe mała prądnica w piaście, hamulec rolkowy czy hydrauliczny tarczowy, wiele podzespołów aluminiowych dla zniwelowania masy oraz gadżety w postaci retro dzwonków czy oświetlenia. To istne artystyczne dzieła, szukające koneserów chcących wyróżniać się z tłumu oraz spersonalizować swój rower według indywidualnych potrzeb i preferencji.

Rower górski MTB to od dawna najczęściej wybierany rodzaj rowerów, począwszy od komunii i skończywszy na zawodowcach. To od niego zazwyczaj zaczyna się poważna przygoda każdego młodego kolarza, przez koła 24" i kończy na 26", 27,5" lub 29". Wybór jest ogromny i każdy znajdzie cos dla siebie, nie ważne czy do weekendowych przejażdżek po mieście czy codzienne wypady poza miasto. Ważne aby dobrać ten właściwy rower górski, który zagwarantuje nam bezproblemowe użytkowanie. Czy wybierzemy rower bez amortyzacji z ,tzw. sztywnym widelcem, czy tylko z przednim amortyzatorem lub w pełni amortyzowany zależy od naszych preferencji, stylu jazdy lub przeznaczenia.

 

Rowery full suspension przeznaczone do ciężkich zadań sprawiających ogromną dawkę adrenaliny , radości , satysfakcji i poczucia się wolnym. To najbardziej zaawansowane konstrukcje rodem z kosmosu. Rowery w pełni amortyzowane wyposażone są w najlepszy osprzęt gwarantujący precyzję działania w najtrudniejszych warunkach oraz bezpieczeństwo. Rowery te dzielą się ze względu na przeznaczenie. Od ciężkiego XC po downhillowe zjazdy po kamieniach wielkości telewizorów. Przeznaczone dla najbardziej wymagających zwolenników jazdy ekstremalnej w skrajnie trudnym terenie. Tu nie ma miejsca na kompromis. Tylko maksimum doznań i solidności.

Rowery trekkingowe to rowery najczęściej kompletnie wyposażone. Posiadają regulowany wspornik kierownicy , amortyzowany wspornik siodełka, amortyzator przedni, błotniki, bagażnik, oświetlenie z prądnicą w piaście, wygodne siodło. Wszystko po to, aby rowerem trekkingowym można było pokonywać duże odległości bez konieczności uzupełniania prowiantu. Dodatkowy bagaż można schować do sakwie lub jednej z toreb zainstalowanych na bagażniku czy chociażby kierownicy. To niejako krążowniki turystyczne do zwiedzania odległych miejsc w sposób komfortowy i wygodny. Rower trekkingowy to rozwiązanie dla osób pragnących w najbardziej praktyczny sposób, dopasować do własnych preferencji czy potrzeb.

Rower crossowy jest pomostem między rowerem górskim a rowerem trekkingowym. Zachowany sportowy styl roweru pozwala na uniwersalność w wykorzystaniu takiego roweru. Sprawdzi się on znakomicie na utwardzonych ścieżkach leśnych jak i na wyasfaltowanych drogach. Rower crossowy to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na wadze i zachowaniu aspektu uniwersalności. Rower crossowy pozwala na spersonalizwowanie go do własnych potrzeb przez regulowany wspornik kierownicy czy zamontowanie błotników i bagażnika. Dobrze dobrany rower spełni oczekiwania każdego, kto poszukuje rozwiązania na bardzo zróżnicowane szlaki o łatwym stopniu do średniego.

 

Rowery gravelowe i szosowe Grupa rowerów pochodząca zza oceanu. Powstała tam gdzie odległości między domostwami były duże a drogi niekoniecznie pokryte pięknym asfaltem. Rower gravelowy to konstrukcja prawie przypominająca rower szosowy, po charakterystycznej kierownicy. Jak się okazuje więcej wspólnego ma jednak z roweru MTB niż szosowego. Przede wszystkim charakterystyka roweru górskiego z maksymalnie obniżonym środkiem ciężkości, odmiennie inna niż w rowerze szosowym. Zastosowanie tego roweru to głownie teren ,w który nigdy nie zapuścilibyśmy się rowerem szosowym, a rowerem górskim z mało przekonującymi doznaniami raczej byśmy omijali. Jedyne podobieństwa to rozmiar kół i kierownica wcześniej wspomniana oraz wielkość tarczy w korbie. Osprzęt to najczęściej hamulce hydrauliczne i kaseta zestopniowana jak dla roweru górskiego. Nie jest to całkowita nowość ale uniwersalnośc na nasze drogi sprawia, że tym rowerem odkryjemy na nowo miejsca, które omijaliśmy szerokim łukiem. Idealna alternatywa dla osób nieprzekonanych do wybierania dróg pod rower szosowy a chcąca zachować nieco szybkości i komfortu oraz przyjemności z jazdy różnymi alternatywnymi drogami.

Rowery młodzieżowe .Do grupy rowerów młodzieżowych należą rowery w rozmiarze kół 24", i to od nich zaczyna się pierwsza poważna zabawa z rowerami dla młodzieży. Często nazywane rowerami komunijnymi, najczęściej wybierana dla młodych przystępujących do komunii. Rowery młodzieżowe to rowery pośrednie między rowerami dziecięcymi a rowerami górskimi. Przeznaczone według najczęściej obserwacji dla osób o wzroście 140 cm do 160 cm, i choć to tylko teoria to zawsze sugerujemy dopasować rower indywidualnie, ponieważ okazać się może, że 24" będzie jeszcze za duże lub po prostu zbyt małe.

Rowery dla dzieci to najbardziej kolorowa propozycja z całej gamy rowerów. Przeznaczona do pokonywania pierwszych kroków, w przypadku rowerów biegowych, przez naukę jazdy bez kółek bocznych i kijka pomocniczego po pierwsze poważne rowery górskie. Zależnie od wieku i wzrostu zawsze warto przymierzyć najmłodszego kolarza w prawidłowym doborze rozmiaru kół tak, aby nie zniechęcić go do jazdy, ale zaszczepić pasję i prawdziwą przyjemność z jazdy na dwóch kołach. To bardzo ważny etap dla młodego adepta kolarstwa, który zawarzy na dalszym mistrzowskim losie zawodowej jazdy na rowerze.

Rower elektryczny, czyli e-bike

Rowery elektryczne coraz bardziej zdobywają zaufanie klientów i coraz częściej są przez nich wybierane. Podział jest prosty, i dzieli się na: damskie , męskie i uniwersalne. Rowery elektryczne możemy podzielić na dwie podstawowe grupy względem ich przeznaczenia, czyli: miejskie oraz górskie. Ważnym elementem łączącym wszystkie rowery elektryczne jest ich serce, czyli silnik i bateria z układem sterowania. W tym przypadku wyróżniamy podział na trzy grupy: silnik montowany w przednim kole, centralnie i w tylnym kole. Zależnie od preferencji każdy może dobrać odpowiednio rower względem jego przeznaczenia. Jazda po mieście czy jazda w górach dzięki rowerowi elektrycznemu to czysta przyjemność z jazdy i zwielokrotniona radość z pokonanych kilometrów tam, gdzie do tej pory nie myśleliśmy się wybierać. Sprawdź więcej informacji na temat rowerów elektrycznych w przewodniku o rowerach elektrycznych

 

Zobacz również:

Tanie rowery Rowery holenderskie Tanie rowery elektryczne  Rowery specialized
Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż