Rower szosowy Specialized Allez E5

4 599,00 zł

Podjazdy, ostre zakręty, sprint do linii mety - Allez Sprint nie boi się żadnych wyzwań. Nasz najbardziej zaawansowany aluminiowy rower szosowy, często efektywniejszy od karbonowych modeli konkurencji - Allez Sprint - sprawdzi się równie dobrze w trakcie wyścigu, jak codziennych treningów. A wszystko za kwotę, która nie zrujnuje budżetu zapalonego kolarza

Więcej szczegółów

dostępny

Więcej informacji

 

PrzeznaczenieSzosowe / Road
Rozmiar koła28"
RodzajMęski
AmortyzatorNie
Rodzaj ramyAluminium
Ilość biegów18
Kolorjasny fiolet
Opis

 

Podjazdy, ostre zakręty, sprint do linii mety - Allez Sprint nie boi się żadnych wyzwań. Nasz najbardziej zaawansowany aluminiowy rower szosowy, często efektywniejszy od karbonowych modeli konkurencji - Allez Sprint - sprawdzi się równie dobrze w trakcie wyścigu, jak codziennych treningów. A wszystko za kwotę, która nie zrujnuje budżetu zapalonego kolarza.

Lżejszy rower to nie tylko łatwiejsze pokonywanie podjazdów, ale też spora ulga dla każdego, kto nie mógł mu się oprzeć, choć mieszka na 5 piętrze bez windy. Odmłodzona rama ze stopu E5 wysuwa Allez na czoło w kategorii wagowej. Aby obniżyć masę zastosowaliśmy rury o absurdalnie wręcz cienkich ściankach, które bez zmniejszenia wytrzymałości ramy pozwalają - razem z widelcem - zaoszczędzić 450 gramów w porównaniu z wybranymi ubiegłorocznymi modelami.
Warto zwrócić uwagę, że niższe modele szosówek często korzystają z widelca aluminiowego lub z niższej jakości karbonu, który nie wpływa zbyt dobrze na ogólne wrażenia z jazdy. Widelec Allez wykonany jest w całości z włókna węglowego FACT, co zapewnia nie tylko niższą masę, ale też lepszą sterowność, płynne pokonywanie nierówności oraz pewność w zakrętach.
Geometria Allez została dopracowana z wykorzystaniem obszernej bazy danych Retül. Dzięki temu od samego początku wzięliśmy pod uwagę jej przydatność do jazdy w każdej możliwej pozycji oraz osiągi i sterowność, których oczekujesz od rasowej szosówki.
Allez w prezentowanej wersji posiada również uchwyty na lekki bagażnik i błotniki dla tych, którzy nie tolerują nawet najmniejszego plecaka. Przydają się w treningach na szosie, ale też pozwalają wykorzystać rower do codziennych dojazdów do pracy.

RAMA: Specialized E5 Premium Aluminium, w pełni manipulowane rury z SmoothWelds, zwężana główka ramy 1-1/8"- 1-3/8", wewnętrzne prowadzenie kabli, gwintowany suport, rozstaw 130 mm
WIDELEC: Specjalistyczne włókno węglowe FACT, stożek od 1-1/8" do 1-3/8", oczka na błotniki
KIEROWNICA: Specialized Shallow Drop, 6061, 70x125mm, zacisk 31,8mm
TRZON: Specjalistyczny, kuty 3D stop, 4-śrubowy, 7-stopniowy wzrost
TAŚMA: Specjalistyczne S-Wrap
OBEJMA SIEDZISKA: Śrubowy, 31,8 mm
PRZEDNI HAMULEC: Tektro, stop, podwójny przegub
TYLNY HAMULEC: Tektro, stop, podwójny przegub
DŹWIGNIE ZMIANY BIEGÓW: Shimano Claris 2000, 8-biegowa
PRZERZUTKA PRZEDNIA: Shimano Claris, zaciskany
PRZERZUTKA TYLNA: Shimano Claris, 8-biegowa
KASETA: SunRace, 8-biegowa, 11-32t
MECHANIZM KORBOWY: Shimano Claris R200 50/34T
WSPORNIK DOLNY KARTRIDGE SHIMANO, BB-UN26, OŚ MM110, OSŁONA BSA 68 MM, ZE ŚRUBĄ MOCUJĄCĄ
ŁAŃCUCH: KMC X8 z Missing Link™, 8-biegowy
PRZEDNIE KOŁO: Oś Sport
TYLNE KOŁO: Oś Sport
PRZEDNIA OPONA: RoadSport, 700x26
TYLNA OPONA: RoadSport, 700x26
SIEDZISKO: Aluminiowy, 2-śrubowy zacisk, przesunięcie 12 mm, 27,2 mm, osprzęt antykorozyjny
DĘTKI: Presta, zawór 40mm
SIODŁO: Siodło Body Geometry Bridge, stalowe szyny

Podobne produkty

ROWER SZOSOWY SPECIALIZED AETHOS EXPERT
ROWER SZOSOWY SPECIALIZED AETHOS EXPERT

30 099,00 zł 27 999,00 zł