SPECIALIZED EPIC EVO FSTGRN/OIS M

18 799,00 zł

Lekki, ale sztywny. Szybki, ale wytrzymały. Radosny, choć skupiony. Jeśli Twój dom nawiedzi kiedyś Złotowłosa, jej wzrok padnie najpierw na Epic EVO!

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Więcej informacji

 

PrzeznaczenieGórskie / MTB
Rozmiar koła29"
RodzajUni
AmortyzatorTak
Rodzaj ramyKarbon
Ilość biegów12
Opis

 

Pamiętasz pewnie czasy, kiedy po górach jeździło się dla czystej przyjemności, a nie na wyścigi? Bo my je pamiętamy.

Stąd Epic EVO ma przede wszystkim dawać radość z jazdy, ale jednocześnie dostrzega na szczycie wzgórza linię mety, i zrobi wszystko, by dowieźć Cię tam jak najszybciej, łącząc niesamowitą efektywność pedałowania z perfekcyjnym opanowaniem szlaku.

Choć Epic w wersji EVO ma pozornie niewiele większy skok zawieszenia (20 milimetrów z przodu i 10 milimetrów z tyłu) od zwykłego Epica, włożyliśmy naprawdę sporo wysiłku w to, aby różnica ta była odczuwalna od pierwszych do ostatnich metrów singletracku.

Nowe zawieszenie EVO nie straciło nic z efektywności znanej ze standardowej wersji Epica, a jego kinematyka została idealnie zgrana z amortyzacją Rx XC Tune. Dzięki temu każdy milimetr skoku wykorzystywany jest do maksimum, a efekt "przysiadania" został praktycznie wyeliminowany, by praca amortyzacji nie miała żadnego wpływu na efektywność pedałowania.

Epic zawsze doskonale sobie radził z pokonywaniem zakrętów, a Epic EVO wyciska absolutne maksimum wydajności z naszej geometrii Progressive XC. Jest również najwszechstronniejszym z Epiców - dzięki łącznikowi tylnego zawieszenia Flip-Chip można w prosty sposób zmienić kąt główki ramy i wysokość suportu i dopasować reakcje Epic EVO do swoich oczekiwań.

Lekka jak piórko rama Epic EVO z włókna węglowego FACT 11m dostała wysokiej klasy osprzęt Shimano i amortyzację RockShox, starannie dobrane do szybkiego pokonywania setek kilometrów wymagających tras.

Podobne produkty