SPECIALIZED STUMPJUMPER Expert Carbon S5

19-SPEC28-00-500

25 999,00 zł

Dzięki zupełnie nowemu Stumpjumper Expert uchwyciliśmy to uczucie „pierwszego dnia na nowym rowerze” i umieściliśmy je w radykalnie nowym rowerze na trail, który jest tak zwinny, żwawy i dostrojony do trasy, że wydaje się być przedłużeniem Twojego ciała. Wlatuj na podjazdy. Zjeżdżaj jak po maśle. Stumpjumper Expert sprawi, że na nowo odkryjesz, jak powinien jeździć rower trailowy.

Więcej szczegółów

dostępny

Więcej informacji

 

PrzeznaczenieGórskie / MTB
Rozmiar koła29"
RodzajUni
AmortyzatorTak
Rodzaj ramyKarbon
Ilość biegów12
Opis

 

Dzięki zupełnie nowemu Stumpjumper Expert uchwyciliśmy to uczucie „pierwszego dnia na nowym rowerze” i umieściliśmy je w radykalnie nowym rowerze na trail, który jest tak zwinny, żwawy i dostrojony do trasy, że wydaje się być przedłużeniem Twojego ciała. Wlatuj na podjazdy. Zjeżdżaj jak po maśle. Stumpjumper Expert sprawi, że na nowo odkryjesz, jak powinien jeździć rower trailowy.

WZORZEC SZLAKOWCA Przystępując do prac nad nowym Stumpjumperem wyznaczyliśmy sobie jasne cele. Ekstremalnie niska masa idąca ręka w rękę z wytrzymałością, sztywne zawieszenie do pewnego pokonywania zakrętów, geometria dająca radość z jazdy oraz najlepsza kinematyka jaką jesteśmy w stanie zaprojektować. Nowy Stumpjumper to dowód na to, że można zjeść ciastko i wciąż je mieć.
130 MM POSKRAMIANIA SZLAKÓW Zawieszenie z największym skokiem będzie bezużyteczne bez odpowiedniej kinematyki ramy - dlatego to jej poświęciliśmy główną uwagę projektując nowego Stumpjumpera. Oparliśmy się na doświadczeniach zebranych w trakcie prac nad Enduro i spędziliśmy ponad tysiąc godzin w laboratorium i w terenie, by zwiększyć wydajność pedałowania, poprawić osiągi i dać Ci pełnię radości z jazdy. Poprawiliśmy ochronę przed przysiadaniem, by zawieszenie nie uginało się pod naciskiem na pedały, a jednocześnie lepiej wybierało poprzeczne, kanciaste wyboje. Co to oznacza? Całkowicie nowy Stumpjumper daje pełnię kontroli na zjeździe i z łatwością wspina się na strome wzniesienia.
PROGRESYWNA GEOMETRIA Geometria S-Sizing oznacza w przypadku Stumpjumpera optymalną progresywność. Długa, niska, pochylona rama, wyprzedzenie widelca małe, rura podsiodłowa bliższa pionu - to wszystko sprawia, że po prostu jeździ się lepiej. Dzięki Flip Chip możesz znaleźć optymalną dla siebie pozycję, albo dopasować swojego Stumpjumpera z myślą o konkretnej trasie.
RIDER-FIRST ENGINEERED™ Rider-First Engineered™ oznacza indywidualne podejście do ramy w każdym z oferowanych rozmiarów. Wyrostek na ramie S1 i wielkolud na S6 otrzymają dokładnie takie same właściwości jezdne - pokonywanie zakrętów jak po szynach, optymalną sztywność przodu i tyłu i najniższą możliwą masę: 2 250 gramów (S-Works, M, z damperem).
SWAT™ Kiedy w 2016 roku po raz pierwszy zastosowaliśmy schowek SWAT™ w Stumpjumperze, powiększyliśmy go, by zmieścił komplet akcesoriów do załatania przebitej dętki. Nowy Stumpjumper również szczyci się pojemnym schowkiem, w którym dodatkowo mieści się zbiorniczek SWAT™ Bladder na 650 ml napoju, czyli tyle, co w małym bidonie.

Rama: FACT 11m carbon chassis and rear-end, asymmetrical design, 29 Trail Geometry, SWAT™ Door integration, flip chip Head Tube/Bottom Bracket adjustment, threaded BB, fully enclosed internal cable routing, 12x148mm dropouts, sealed cartridge bearing pivots, replaceable derailleur hanger, 130mm of travel
SWAT: SWAT™ Door integrationAmortyzatorFOX FLOAT DPS Performance Elite, Rx Trail Tune, EVOL Air sleeve, 3-position adjustment w/ Open Mode Adjustment, 190x45mm
Widelec: FOX FLOAT 34 Performance Elite, GRIP2 damper, 15x110mm, 44mm offset, 140mm of travel
Mostek: Alloy Trail Stem, 35mm bar bore
Kierownica: Specialized Trail, 7050 alloy, 8-degree backsweep, 6-degree upsweep, 30mm rise, 780mm, 35mm clamp
Chwyty kierownicy: Deity, Knuckleduster, Black
Siodło: Bridge Comp, Hollow Cr-mo rails, 155/143mm
Przedni hamulec: SRAM G2 RSC, 4-piston caliper, hydraulic disc, 200mm
Tylny hamulec: SRAM G2 RSC, 4-piston caliper, hydraulic disc, 180mm
Manetki: SRAM X01, trigger, 12-speed
Tylna przerzutka: Sram X01 Eagle, 12-speed
Kaseta: Sram XG-1275, 12-speed, 10-52t
Łańcuch: SRAM GX Eagle, 12-speed
Mechanizm korbowy: SRAM Descendant 7K, DUB, S1:165mm, S2-S5: 170mm, S6: 175mm
Zębatki: Steel, 30T
Suport: SRAM DUB, BSA 73mm, Threaded
Przednia piasta: Roval, sealed cartridge bearings, 15x110mm spacing, 28h
Obręcze: Roval Traverse 29 Alloy, 30mm inner width, hand-built, 2Bliss Ready
Tylna piasta: Roval DT Swiss 360, 3-pawl design, SRAM XD driver body, 12mm thru-axle, 148mm spacing, 28h
Szprychy: DT Swiss Competition Race
Przednia opona: Butcher, GRID casing, GRIPTON® compound, 29x2.3"
Tylna opona: Purgatory, GRID Casing, GRIPTON® compound, 29x2.3"
Dętki: Standard, Presta valve
Sztyca: X-Fusion Manic, infinite adjustable, remote SRL LE lever, 34.9 (S1:100mm, S2: 125mm, S3: 150mm, S4/S5: 170mm, S6: 190mm)
Zacisk sztycy: Alloy, 38.6

Podobne produkty

eRaty - Santander Bank