Rowery miejskie składane - Rower składany

Rowery miejskie składane charakteryzują się możliwością ich zmniejszenia, dzięki możliwości złożeniu łatwo przewieść go komunikacją miejską czy własnym transportem. Rowery składane najczęściej występują z małym rozmiarem koła, dzięki czemu jest on łatwy w przewozie. Rower składak znalazł uznanie wśród rowerzystów szukających roweru mobilnego i łatwego w obsłudze, po złożeniu roweru zmniejsza swoje gabaryty o 70%. Rower popularny w latach 80-tych stał się na nowo popularny ja rowery miejskie. Tradycyjny rower miejski 20 cali, produkowany jest z piastami biegowymi a najczęściej ilość biegów to trzy, jednocześnie z tylnym hamulcem nożnym co obniża jego wagę. W naszym sklepie rowerowym można zamówić rower prosto do domu a otrzymany rower po złożeniu jest gotowy do jazdy.

Czytaj więcej...
Sortuj:
2 produktów

Rower składany i jego budowa

Rower składany miejski jest kompaktowy i bez problemu można go przewozić w bagażniku samochodu. Rower wykonywany na ramach z aluminium lub stali z dużym zakresem regulacji wysokości siodełka. To samo dotyczy wysokości kierownicy ale dodatkowo wspornik kierownicy często posiada zawias do jego złożenia. Należy wspomnieć o pedałach, które również posiadają funkcję zmniejszenia gabarytów. W rowerach w kołami 20 lub kołami 24 cali, występują z łagodnym bieżnikiem opony dedykowane do jazdy po drogach utwardzonych. Miejskie opony na obręczach i sztywny przedni widelec to cecha rowerów na krótkie dystanse, wygodne szerokie siodło dodaje komfortu w czasie przejażdżki. Rowery popularne w Holandii czy Dani na miejskich ulicach ułatwiają dojazd do pracy czy spotkania, znanym producentem rowerów i tej charakterystyce jest Dahon. Sprawdź naszą ofertę rowerów składanych Dahon i innych marek, który po złożeniu ma wymiary zbliżone do 70x30x70 cm.

Czy rower składany jest bezpieczny?

Rower składany jest bezpieczny, ale tylko wtedy kiedy jest odpowiednio zmontowany i przygotowany do jazdy oracz użytkowany zgodnie z zasadami. Istnieje wiele rowerów składanych renomowanych marek, które zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkownika. Na bezpieczeństwo tego typu roweru mają wpływ wiele m.in.

Ważne jest, aby rower składany został poprawnie złożony i dźwignie mocujące dokładnie zabezpieczone. Nieprawidłowy montaż może prowadzić do potencjalnie niebezpiecznych sytuacji podczas jazdy.

Wybierając rower składany, warto wybrać markę o dobrej renomie. Lepsze jakościowo modele są zazwyczaj zaprojektowane i produkowane z większą dbałością o bezpieczeństwo i składają się z lepszej jakości komponentów.

Czy warto kupić składany rower?

Rower składany jest idealny dla osób, które potrzebują łatwego środka transportu w mieście lub podczas podróży. Składana konstrukcja pozwala na łatwe przechowywanie w małych pomieszczeniach, takich jak mieszkania, biura czy komórki. Dodatkowo pozwala na łatwy transport komunikacją, może być zabierany do pociągu, autobusu, tramwaju oraz samochodu. Dzięki temu, podróżowanie na dłuższe dystanse staje się bardziej wygodne i komfortowe. Rower składany ułatwia też codzienny dojazd do pracy lub uczelnie, jeśli droga obejmuje odcinki jazdy rowerem i transportem publicznym, rower składany może być doskonałym rozwiązaniem, umożliwiając łatwą zmianę środków transportu. Ale rower składany daje możliwość szybkiego przejścia z jazdy miejskiej na komfortową podróż rowerem podczas weekendowych wycieczek czy wyprawy turystycznej.

Rower składany a tradycyjny rower miejski - jakie są różnice?

Rower składany a tradycyjny rower miejski to dwa różne rowery i mają inne przeznaczenie do jazdy miejskiej, a każdy z nich ma inną konstrukcje ramy, rozmiar koła i sposób przechowywania. Najbardziej widoczną różnicą jest oczywiście możliwość składania roweru składanego. To jego kluczowa cecha, która pozwala na zmniejszenie rozmiaru i wygodne przewożenie oraz przechowywanie w małych pomieszczeniach np. w mieszkaniu lub biurze. W przeciwieństwie do tego, tradycyjny rower miejski nie posiada tych cech.

Rower miejski, ze względu na swoją konstrukcję, gwarantuje bardziej stabilną pozycję siedzącą. Ma wygodne siodło, niski przekrój ramy i zapewnia wyprostowaną kierownicę. Rower składany zazwyczaj wymaga pewnego dostosowania do wzrostu rowerzysty, ponieważ składana konstrukcja może wpływać na geometrię ramy i pozycję jazdy. Rower miejski jest przeznaczony głównie do codziennej jazdy po mieście. Posiada często dodatkowe akcesoria, takie jak bagażniki, błotniki i oświetlenie, co sprawia, że jest bardziej praktyczny do codziennego użytkowania. Rower składany jest bardziej wszechstronny w trakcie podróży i szybkich przesiadek, co czyni go idealnym wyborem dla osób korzystających z różnych środków transportu.

Ile waży rower składany?

Waga roweru składanego, ze względu na konstrukcję umożliwiającą składanie, nie jest cięższy niż tradycyjny rower miejski, dzięki wykorzystania w jego produkcji lżejszych komponentów. To może wpłynąć na wydajność, zwłaszcza podczas dłuższych tras. Z kolei rower miejski gdzie producenci kierują się estetyką i wyglądem, oferując wiele różnych wzorów i kolorów. Jest zazwyczaj cięższy od tradycyjnego składaka. Rower składany może również być atrakcyjny, ale składana konstrukcja może wpływać na wygląd ramy i designem całego rowery. Ważne jest rozmiar koła gdzie w maksymalny w rowerach składanych to 24 cali, a rowery miejski to zazwyczaj rowery montowane na kołach 26 lub 28 cali.

Jeśli zależy Ci na mobilności i przechowywaniu w małych pomieszczeniach, rower składany może być doskonałym wyborem. Natomiast jeśli szukasz wygody i stabilności, tradycyjny rower miejski może bardziej odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Nasz sklep rowerowy w swojej ofercie posiada rowery każdego typu.

Na co zwrócić uwagę kupując składany rower - rower składak?

Kupując składany rower, ważna jest jego kompaktowość i wygoda złożenia. Zwróć uwagę na rozmiar kół (np. 20 calowych), które wpływają na mobilność i łatwość przechowywania. Materiał ramy (stalowy lub aluminiowy) decyduje o wadze i trwałości. Składaki często mają mniejsze koła, co wpływa na jazdę, ale ułatwia transport. Wybieraj modele z łatwą regulacją wysokości siodełka dla komfortu. Hamulce, jak tarczowe, gwarantują bezpieczeństwo. Model wyposażony w błotniki i opony dostosowane do różnych nawierzchni zwiększa uniwersalność. Idealny rower składany pasuje do potrzeb codziennego przemieszczania i przechowywania.

Zobacz również inne kategorie:

Tanie rowery elektryczne

Tanie rowery

Rower dla nastolatka

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż