MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Rowery BMX, Dirt, Street

Bmx czyli bicycle motocross, powstał w latach 70-tych w USA, gdzie grupa dzieci postanowiła naśladować swoich motocyklowych idoli, używając do tego rowerów na 20-calowych kołach. Szybko moda na rowerowe wyczyny ogarnęła cały świat. Obecnie wybór sprzętu jest ogromny, a zróżnicowanie stylów i ilość ewolucji może przyprawić o zawrót głowy.

Czytaj więcej...
Sortuj:
3 produktów
WYPRZEDAŻ
Rower górski SPECIALIZED STATUS 160 S35992
13 500,00 18 000,00
WYPRZEDAŻ
Rower dirt SPECIALIZED P3 262248
7 889,97 9 799,99

Jakie wyróżniamy style jazdy na Bmx?

  • Dirt jumping, czyli skoki na ziemnych hopkach. Przelotom towarzyszą ewolucje takie jak backflip czy tailwhip. Oprócz bmxów bardzo często można też zobaczyć na hopkach rowery dirt, czyli mtb z dopasowaną do tricków geometrią (ramy są niższe i krótsze), pozbawione przerzutki, z amortyzatorem o grubszych goleniach i rozmiarem opon 24 lub 26 cali (celowo nie stosuje się 27.5 czy 29).
  • Street, czyli jazda po mieście. Schody, murki czy poręcze, to elementy miejskiej infrastruktury bez których prawdziwy streetowiec nie wyobraża sobie życia. Street można z powodzeniem porównać do kultury deskorolkowej.
  • Vert, to jazda po rampie przypominającej kształtem połówkę dużej rury. Płynne poruszanie się po takiej przeszkodzie wymaga niezwykłej koordynacji.
  • Flatland, można go porównać do tańca, ewolucje wykonuje się na płaskim terenie. Techniczne balansowanie jest tutaj normą, tricki wykonuje się wolniej niż w pozostałych stylach.
  • Racing, to najstarsza dyscyplina, polega na jednoczesnym wyścigu po ziemnym torze, nawet 8 zawodników. Tutaj nie liczą się ewolucje, tylko prędkość i płynność pokonywania toru.

Rower Dirt - rower do zadań specjalnych

Rower DIRT to rower specjalnie zaprojektowany do wykonywania ewolucji i skoków. Kluczowymi cechami rowerów DIRT są wytrzymałość oraz sztywność, ponieważ podczas lądowań na konstrukcję działa wiele sił, co zwiększa ryzyko uszkodzeń. Dlatego ramy rowerów DIRT wykonuje się z wytrzymałych materiałów, takich jak stal lub aluminium.

Rower DIRT to rodzaj roweru, który łączy rozwiązania znane zarówno z modeli BMX, jak i MTB. Rama roweru DIRT jest zwykle położona nisko, co umożliwia bezpieczne wykonanie ewolucji w powietrzu. Ważne jest, aby dobrać rozmiar ramy do swojego wzrostu oraz zwrócić uwagę na zastosowane wzmocnienia i usprawnienia, aby dostosować rower do swojej techniki jazdy.

Który rower wybrać Dirt, Bmx czy Street?

Najważniejszą różnicą w tych jednośladach jest długość ramy. Rozmiar dobiera się nie tylko do wzrostu, ale też do stylu ridera. Im dłuższa rama tym rower będzie stabilniejszy w powietrzu, ale trudniej będzie wykonać obrót wokół własnej osi. Dlatego do dirt jump wybiera się dłuższe ramy. Na początku najlepiej zdecydować się na rozmiar około 20.5", będzie to dobry kompromis przed poznaniem własnych preferencji. Dla młodszych użytkowników warto pomyśleć o rowerze z mniejszym kołem, np. dla 5 latka dobrym pomysłem byłby rozmiar 16". Standardowym materiałem z którego robi się ramę, widelec czy kierownicę jest zapewniająca lepszą amortyzację stal. Albo jest to prostszy hi-ten albo lżejsze i wytrzymalsze cr-mo.

Bardziej zaawansowane modele mogą pochwalić się niższą wagą i lepszymi materiałami, z których powstały podzespoły roweru. Oczywiście wraz z jakością, rośnie też cena. Przyjęło się, że nowy rower na początek, który zapewni udany start w tym sporcie, powinien kosztować między 1500 a 2000zl.

Tymczasem rower dirtowy można kupić od około 2500, aż do ponad 8000 za wyczynowe sprzęty, takie jak dostępny w naszym sklepie specialized p.3.

Nasz sklep rowerowy posiada duży wybór rowerów do dirtu, na pumptrack czy streetowych, projektowanych w sposób zapewniający wytrzymałość i pozwalających skakać z radością. Proszę sprawdzić też duży wybór części do dirt street, takich marek jak dartmoor czy ns bikes.

Bezpieczeństwo w czasie ewolucji.

Zachęcamy do używania kasków w czasie korzystania z każdego typu roweru, jednak w przypadku rowerów górskich i dirt ma to szczególne znaczenie. Warto zaopatrzyć się też w zestaw ochraniaczy na kolana, piszczele i łokcie. Pozwoli to uniknąć kontuzji i dłużej cieszyć się z rowerowych szaleństw.

 

Zobacz także:

Tanie rowery Rowery holenderskie Tanie rowery elektryczne  Rowery damskie
Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż