NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł

Okładziny hamulcowe rowerowe

Okładziny hamulcowe rowerowe to część hamulców, która pozwala na zatrzymanie roweru poprzez naciskanie na obręcz lub tarczę koła. Są to zazwyczaj wymienne wkładki, które należy regularnie sprawdzać i wymieniać, gdy się wytrą. Klocki i okładziny hamulcowe są dostępne w różnych rodzajach, w zależności od typu hamulców i warunków jazdy, np. do hamulców szczękowych, tarczowych, do jazdy w mokrych warunkach, itp. Warto wybierać okładziny hamulcowe o odpowiedniej twardości, aby zapewnić skuteczne hamowanie i minimalne zużycie obręczy lub tarcz w każdych warunkach pogodowych. Rowerzysta ma do wyboru klocki półmetaliczne i żywiczne są to najbardziej popularne klocki rowerowe, okładziny i klocki hamulcowe metaliczne są niej podatne na zużywanie ale powodują szybsze zużycie tarcza i rawki. Aby zabiec uszkodzenia tych elementów warto często sprawdzać w jaki stanie są komponenty. W naszym sklepie dostępne są klocki do hamulców znanych i renomowanych marek m.in Shimano, Tektro i Avid. 

Czytaj więcej...
Sortuj:
70 produktów

Jakie są rodzaje okładzin rowerowych hamulcowych?

W rowerach MTB możemy spotkać hamulce typu V-Brake i hamulce tarczowe hydrauliczne lub mechaniczne, klocki do hamulców szczękowych wykonane są z mieszanki gumy a zarazem szybciej się zużywają. W hamulcach z wyższej półki istnieje możliwość wymiany samych okładzin co znacznie obniża koszty części rowerowych. Klocki hamulcowe do roweru mają swoje zastosowanie również w rowerach trekkingowych służących do jazdy rekreacyjnej, są to głównie hamulce mechaniczne, które za pomocą stalowej linki połączone są z klamką hamulca. Sprawdź nasz asortyment i wybierz darmową dostawę.

Okładziny hamulcowe do roweru to ważna części układu hamowania i zapewnia większą trwałość w hamulcach z płynem hamulcowym. Jest wiele modeli i kształtów znajdujących się na stronie naszego sklepu rowerowego, niektóre modele to klocki hamulcowe spiekane inne metaliczne z największą siłą hamowania.

Jak wybrać okładziny lub klocki hamulcowe do roweru?

Największą skuteczność hamowania gwarantują nam okładziny metaliczne, dedykowane dla rowerzysty który ceni sobie szybkie i skuteczne zatrzymanie jednośladu. Odpowiednie funkcjonowanie układu hamulcowego zależy również od odpowiedniego doboru tarczy hamulcowej. Wybór komponentów z jednej grupy łączy zalety i efektywną pracę, dlatego wymieniając klocki hamulcowe w rowerze wybierz je dedykowane do hamulca który posiadasz np. Shimano Deore. Części zamienne do hamulców to dużo modeli klocków i okładzin w naszej ofercie znajdziesz wszystkie dostępne na rynku. Zapraszamy!!!

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż