MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Rękawiczki rowerowe długie

Rękawiczki na rower to często jeden z najmniej docenianych elementów odzieży kolarskiej, traktowany zazwyczaj jako dodatek, który koniecznie musi pasować kolorystycznie do pozostałej części odzieży. Inni z kolei zupełnie rezygnują z ich zakupu, pozbawiając się wielu korzyści jakie niesie ze sobą jazda w rękawiczkach. Rękawice rowerowe możemy w najprostszy sposób podzielić na: letnie krótkie, letnie długie oraz na zimę. Pierwsze z nich stosuję się zazwyczaj latem, doceniają je zarówno kolarze szosowi jak i górscy, jednak najczęściej noszą je rowerzyści uprawiający turystykę rowerową, którzy podczas swoich wypraw spędzają na rowerze wiele godzin, a czasem nawet cały dzień. Rękawiczki rowerowe stosujemy w w celu zabezpieczenia rąk przed wiatrem, deszczem, zimnem (zimowe), owadami, gałęziami, a w razie upadku przed nadmiernymi skaleczeniami lub obtarciami. Rękawice oprócz osłony służą także do poprawy chwytu kierownicy. Wytrzymała konstrukcja zabezpiecza produkt przed zniszczeniem, a niezwykle miękkie podszycie sprawia, że nie odczuwamy zmęczenia nawet po wielu kilometrach. Niektóre z nich posiadają na końcach palców specjalne wstawki umożliwiające obsługę ekranów dotykowych. Rękawiczki zimowe są stosowane w celu ochrony przed zimnem.

Czytaj więcej...
Sortuj:
218 produktów
WYPRZEDAŻ
Rękawiczki SPECIALIZED LODOWN LF XXL granatowe8744
96,01 120,01

Rękawiczki długie palce - jakie wybrać ?

Rękawiczki z palcami dzielimy na dwie grupy : zimowe rękawiczki rowerowe i letnie. Długie rękawiczki rowerowe w wersji letniej są stosowane głównie przez osoby korzystające z rowerów MTB lub crossowych. Najczęściej są wykonane z przewiewnych materiałów, zapewniających dobrą wentylacje (perforowana delikatna skóra lub materiały tekstylne), zapobiegających poceniu się dłoni. Generalnie budową i zastosowaniem przypominają KRÓTKIE RĘKAWICZKI ROWEROWE, jedyna różnicą jest posiadanie przez nie palców. Wiele producentów oferuje model pełnych rękawiczek na rower posiadających elementy odblaskowe zapewniających innym użytkownikom lepszą widoczność Nas niezależnie od pory dnia.

Rękawiczki rowerowe długie - na jaka porę roku?

Rękawiczki rowerowe długie - zimowe, jak sama nazwa mówi, mają za główne zadanie komfort termiczny podczas jazdy na dwóch kółkach w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Ocieplone rękawiczki kolarskie są wykonane z materiałów działających jak membrana, pozwalających skórze na oddychanie, nawet w chłodne dni i dających równocześnie ochronę przed wiatrem. Świetnie w tej roli sprawdzają się wyroby ze skóry połączonej nowoczesnymi materiałami ( np. mikrofibra ).

Wybierając dla Siebie męskie lub damskie rękawiczki należy zwrócić również uwagę na chroniące wewnętrzną część dłoni wstawki żelowe lub inne mają zapewnić pewną amortyzację, dającą pewny chwyt kierownicy. Jeżdżąc na crossie lub góralu świetnie sprawdzą się grubsze wyściółki (lepiej będzie amortyzować wstrząsy). Poruszając się trekkingiem lub rowerem miejskim wystarczy wstawka cieńsza, ręka nie jest narażona na duże wstrząsy.

Planując spokojne wycieczki może swobodnie wybrać produkt z pełnymi palcami o stylizacji której głównym "zadaniem" będzie zrobienie efektu na innych.

Najważniejszym kryterium doboru rękawiczki na chłodniejsze dni jest wygoda, swoboda ruchów i dopasowanie do budowy naszej ręki. Zapewniają ochronę w razie upadku co daje rowerzyście komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. W wielu modelach wierzchnia części rękawiczki pokryta jest specjalnym materiałem o ocierania potu z czoła. Natomiast z drugiej strony żelowe poduszeczki gwarantują pewniejszy chwyt kierownicy w każdych warunkach pogodowych.

Długie rękawiczki rowerowe w ofercie Bikemia.com

W naszym sklepie zapewniamy szeroki wybór długich modeli na rower zaprojektowanych specjalnie do jazdy w niskich temperaturach, oferujących dodatkowo zapewniających pewny chwyt, byś mógł poczuć pełen komfort w trakcie jazdy. Marki które mamy w swojej ofercie to przede wszystkim renomowani producenci Specialized, Fox, Shimano, Rogelli czy Fist.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż