Rękawiczki rowerowe bez palców

Rękawiczki rowerowe bez palców to produkt, który umownie pozbawiony jest osłony palców. Używane są one jako produkt typowo letni. Takie rękawiczki to konstrukcje przewiewne i bardzo dobrze odprowadzające pot i powietrze. Rękawiczki wykonane są z delikatnej skóry lub tkaniny bardzo dobrze dolegającej do dłoni lub w wersji łączących obydwa materiały. Rękawiczki tego typu są dosyć delikatne w dotyku i pozbawione ociepleń, membran chroniących od wiatru i deszczu. Niektóre posiadają uchwyty ułatwiające ściąganie. Spody takich rękawiczek, zależnie od modelu, posiadają wstawki żelowe lub z innym wypełniaczem, którego zadaniem jest zwiększenie komfortu użytkowania. Nie nadają się na chłodne dni, chyba że komuś nie przeszkadzają zmarznięte dłonie. Rękawiczki bez palców występują w wersjach dziecięcych, damskich i męskich oraz w różnych rozmiarach.

Czytaj więcej...
Sortuj:
177 produktów

Rękawiczki bez palców - jakie wybrać ?

Rękawiczki rowerowe stosujemy w w celu zabezpieczenia rąk przed wiatrem, deszczem, owadami, gałęziami, a w razie upadku przed nadmiernymi skaleczeniami lub obtarciami. Rękawice bez palców oprócz osłony służą do poprawy chwytu kierownicy. Wytrzymała konstrukcja zabezpiecza produkt przed zniszczeniem, a niezwykle miękkie podszycie sprawia, że nie odczuwamy zmęczenia nawet po wielu kilometrach.

Rękawiczki skórzane lepiej sprawdzą się podczas jazdy rowerem crossowym lub MTB. Skóra zapewnia bowiem skuteczniejszą ochronę dłoni przed kontaktem z gałęziami, patykami, piachem i innymi obiektami mogącymi zepsuć nam przejażdżkę. Wybierając skórzane rękawiczki bez palców wykonane z wysokiej jakości perforowanej skóry zapewnimy sobie odpowiednią wentylację.

Do jazdy na rowerach turystycznych i miejskich możemy zdecydować się na wybranie rękawiczek tekstylnych. Zapewniają one bowiem lepszą wentylację i skuteczniejsze odparowywanie potu z skóry ręki. Wybierając dla Siebie męskie lub damskie rękawiczki należy zwrócić również uwagę na wewnętrzną część, wstawki żelowe lub inne mają poprawić pewność i jakość chwytu. Jeżdżąc na crossie lub góralu lepiej sprawdzi się grubsza wyściółka (lepiej będzie amortyzować wstrząsy). Poruszając się trekkingiem lub rowerem miejskim wystarczy wstawka cieńsza, ręka nie jest narażona na duże wstrząsy.

Planując spokojne wycieczki może swobodnie wybrać produkt o stylizacji której głównym "zadaniem" będzie zrobienie efektu na innych.

Najważniejszym kryterium doboru rękawiczki bez palców jest wygoda, swoboda ruchów i dopasowanie do budowy naszej ręki.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór rękawiczek na rower. Marki które mamy w swojej ofercie to przede wszystkim renomowani producenci Specialized, Fox, Shimano, Rogelli czy Fist.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż