DARMOWA DOSTAWA - DARMOMA DOSTAWA - DARMOWA DOSTAWA - DARMOWA DOSTWA - DARMOWA DOSTAWA - DARMOWA DOSTAWA

Polski rower elektryczny

DATA:22.10.2022
AUTOR:Bikemia
KATEGORIA:Rowery elektryczne przewodnik
blog
Z tego artykułu dowiesz się:

 

Polskie rowery elektryczne – przegląd rodzimych producentów.

Rosnąca popularność rowerów elektrycznych w Polsce nie uszła uwadze naszych rodzimych producentów rowerów. Coraz więcej marek dołącza elektryczny rower do swojej oferty, często szukając rozwiązań autorskich, pomagających wyróżnić się na rynku rowerów ze wspomaganiem elektrycznym.

Jednym z takich producentów jest firma Zasada Bikes (znana z produkcji tradycyjnego roweru od ponad 25 lat), której rowery są dostępne w naszym sklepie internetowym. Od prawie 10 lat rozwijają oni projekty rowerów elektrycznych we współpracy z Instytutem Mechatroniki Politechniki Łódzkiej. Zaowocowało to, stworzeniem pierwszego, Polskiego silnika do e-bike w piaście oraz dużym gronem zadowolonych klientów.

Do grona producentów rowerów wyposażonych w silnik elektryczny dołączyło też większość największych Polskich producentów jak Kross, Unibike, Accent czy znany z rowerów grawitacyjnych Ns Bikes. Opierają oni swoje konstrukcje o sprawdzone i wytrzymałe komponenty zagranicznych producentów takich jak Shimano, Bafang czy Brose.

Wzrost popularności rowerów z baterią spowodował też powstanie całkiem nowych marek, specjalizujących się w produkcji elektrycznych środków transportu. Warto wspomnieć tutaj chociażby markę ecobike, której trekkingowe, rowery elektryczne ecobike pozwalają przejechać bardzo długie dystanse na jednym ładowaniu. Potwierdził to światowy rekord, wpisany do księgi Guinnessa- dystansu przebytego na rowerze z akumulatorem.

Polski rower elektryczny

Czas na rower elektryczny!

Skąd wziął się ten niesamowity wzrost popularności rowerów elektrycznych? Może to kolejna moda, która niedługo przeminie? Bardziej rozwinięte rynki zachodnie i rozwój tamtejszej branży rowerowej pokazują, że ten trend się nie kończy, wręcz przeciwnie- przybiera na sile. Wynika to z dodatkowych możliwości jakie daje jazda na rowerze z napędem.

Pozwala on dojechać dalej, szybciej, dzięki czemu możemy zobaczyć więcej i czerpać z jazdy na rowerze jeszcze więcej przyjemności. Stanowi on też świetną alternatywę dla samochodu jako codziennego środka transportu. Trzeba pamiętać, że jazda na rowerze elektrycznym wciąż wymaga pedałowania do napędzenia roweru. Nie jest to więc pojazd "dla leniwych" jak niektórzy mówią, lecz świetny pomysł na dostarczanie ciału zdrowej porcji codziennego ruchu

Polski rower elektryczny

Rower elektryczny do jazdy w każdym terenie

Duża ilość Polskich marek produkujących rower z napędem elektrycznym powoduje, że na rynku mamy duży wybór wyspecjalizowanych konstrukcji na każdą kieszeń i w każdy teren. Najpopularniejsze wciąż pozostają miejskie rowery elektryczne będące świetną formą transportu w naszym codziennym, zakorkowanym świecie. Do tego grona zaliczyć można również rower składany ze wspomaganiem. Taki wygodny składak zajmie znacznie mniej miejsca w małym mieszkaniu. Dla aktywnych osób lubiących wypady w teren polecamy szybki e-bike mtb, dzięki napędowi typowemu dla rowerów górskich, jak n.p. sram gx i silnikom centralnym pozwalają one na bardzo sprawną i przede wszystkim przyjemną jazdy na leśnych ścieżkach. Dla rowerzysty który potrzebuje jak największej uniwersalności polecamy elektryczny rower trekkingowy, czyli połączenie roweru miejskiego i mtb. Coraz częściej pojawiają się jednoślady ze wspomaganiem, przeznaczone do jazdy szosowej lub szutrowej (gravel).

Wady i zalety Polskiego roweru elektrycznego

Jedną z głównych zalet rowerów elektrycznych produkowanych w Polsce jest cena, często dużo niższa niż u zagranicznej konkurencji. Zaletą jest też lepszy kontakt z producentem oraz lepsza dostępność części w przypadku awarii w przyszłości. Nie bez znaczenia jest też wspieranie Polskiego przemysłu i rozwoju gospodarczego. A co z wadami? Do niedawna można było się spotkać z opinią o gorszej jakości Polskich dwóch kółek, jednak prawdziwość tej opinii przeszła już na szczęście do historii. Polskie marki stosują najlepsze materiały, łączą je z nowoczesną technologią i sprawdzonymi rozwiązaniami aby montować jak najlepsze rowery, porównywalne, a czasem nawet lepsze jakościowo niż zachodnia konkurencja. Współczesne, Polskie "elektryki" oferują wiele trybów wspomagania, bezobsługowe silniki, wytrzymałe przerzutki dzięki czemu wpisują się w grono najwyższej klasy rowerów elektrycznych.

Dlatego szukając kolejnego roweru, warto zwrócić się w kierunku Polskich producentów rowerów elektrycznych i sprawdzić ich asortyment. Gwarantujemy, że znajdziecie na naszym podwórku idealne rozwiązanie, a przy okazji będziecie mogli wesprzeć Polski przemysł rowerowy.

Zobacz również:

Jak odkręcić pedały w rowerze?

Jak dobrać łańcuch do roweru

Ile spala się kalorii na rowerze

Inne artykuły z tej kategorii

blog
Rower elektryczny 60km/h
DATA:2023-09-15
AUTOR:Bikemia
KATEGORIA:Rowery elektryczne przewodnik

W dzisiejszych czasach rower elektryczny stał się rewolucyjnym środkiem transportu, który łączy w sobie ekologię i komfort. Jednak nie tylko te cechy przyciągają użytkowników, ale również zasięg i prędkość jaką można osiągnąć. W tym artykule odpowiemy na kilka najczęściej zadawanych pytań potencjalnych posiadaczy e-bike m.in. Jak szybko naprawdę może jechać rower elektryczny? Jak osiągnąć jeszcze większą prędkość? A co ważne, czy istnieje ryzyko sprawdzenia przez służby, czy nasz e-bike działa zgodnie z przepisami? Zapraszamy do zgłębienia tajemnic które kryją w sobie rowery elektryczne. czytaj więcej

blog
Ile waży rower elektryczny?
DATA:2024-02-06
AUTOR:Bikemia
KATEGORIA:Rowery elektryczne przewodnik

Czy wiesz, ile waży rower elektryczny i jak waga wpływa na jazdę? Poznaj kluczowe aspekty, od baterii po stabilność, które definiują doświadczenie z e-bike'em. czytaj więcej

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż