Plecaki rowerowe

Plecaki rowerowe to grupa małych funkcjonalnych plecaków sportowych dedykowanych często do konkretnych sportów rowerowych jak na przykład plecak na rower szosowy. Jest on szczególnie przydatny podczas jazdy na rowerach szosowych, gravelach lub górskich. Rowery tych typów nie posiadają bowiem bagażników, a ewentualny ich montaż podnosi niepotrzebnie wagę roweru i utrudnia jazdę. Konstrukcja plecaka (system nośny) ma rowerzyście w komfortowy sposób umożliwić zabranie zapasowej dętki, kurtki przeciwdeszczowej lub bukłaka na wodę (plecaki z rozwiązaniem typu camelbak). Plecaki występują w wersjach o różnej pojemności (nawet do 30 litrów), dostosowanych do płci lub odmiany uprawianej jazdy. Są skonstruowane tak, by podkreślić ich funkcjonalność, dopasowanie do pleców i komfort rowerzysty. Niektóre z nich są w dodatkowe kieszenie oraz pasy biodrowe.

Czytaj więcej...

Jaki plecak rowerowy wybrać?

Nie reguły ściśle określającej, jaką pojemność powinien mieć wygodny plecak rowerowy. Liczy się tylko dobranie plecaka do rodzaju jazdy, stabilność mocowania, komfort jazdy. Dla osób pokonujących krótkie trasy ,odpowiedniejszy okaże się mały plecak o pojemności kilku litrów. Natomiast na długie wycieczki oraz gdy nawet niewielka wyprawa wymaga specjalistycznego sprzętu, kanapek, picia lub dodatkowego zestawu ubrań, lepiej sprawdzi się plecak 20 l, a nawet większy o pojemności 30l. Jego wielkość należy dopasować do niezbędnego bagażu – nigdy na odwrót. Plecaki rowerowe dzielimy na męskie i damskie (jest to podział oparty głównie na kolorystyce). Kolejny podział to ten na modele turystyczne/sportowe i miejskie. W pierwszej grupie liczy się przede wszystkim wybranie plecaka rowerowego pasującego anatomicznie do pleców, które jest możliwe dzięki odpowiednio wyprofilowanemu systemowi nośnemu, a także regulowanemu pasowi biodrowemu oraz/lub piersiowemu, które znajdziemy nawet w mniejszych pojemnościach. Plecaki w stylu miejskim na pierwszym miejscu stawiają styl oraz organizację miejsca wewnątrz. Liczy się głównie wewnętrzny organizer, czyli rozmieszczenie przegród, kieszeni i dodatkowych pętelek na drobiazgi np. klucze, czy słuchawki. Wybierając konkretny model plecaka rowerowego musimy skupić się na tym, czy planujemy dłuższe wyprawy, krótkie wycieczki czy dojazdy do pracy. Myśląc o dynamicznym pokonywaniu ekstremalnych tras (zwłaszcza w górach) pełnych szybkich zjazdów skupmy lepiej przystosowanym mniejszym plecaku sportowym z lepszym ukształtowaniem szelek, z tunelami wentylacyjnymi, możliwością zastosowania bukłaka z wodą (system camelbak) , do którego zapakujemy zapakujemy najważniejsze akcesoria rowerowe. Myśląc o bardziej płaskich ścieżkach rowerowych lub miejskich powinniśmy skupić się na większych plecakach turystycznych lub miejskich. Są one zaprojektowane z myślą o zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza, wyposażonym w przegrody i kieszenie gwarantujące porządek wewnątrz plecaka.

W sklepie BIKEMIA znajdziesz plecaki (np. AXON) wysokiej jakości, umożliwiające zabranie najpotrzebniejszych rzeczy, wyposażonych w nowoczesne systemy (np. do mocowania kasku) zapewniające maksymalne spełnienie potrzeb rowerzystów.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż