Pedały rowerowe

Pedały rowerowe co to? Jest to w sumie jedna z ważniejszych części układu napędowego, przykręcone do mechanizmu korbowego ( korba ) służą przenoszeniu energii z nóg rowerzysty do całego układu napędowego. Pedały rowerowe dzielimy na kilka rodzajów, do rowerów szosowych są to pedały wpinane lub zatrzaskowe a do rowerów trekkingowych czy miejskich pedały platformowe.
Czym szybciej będziemy pedałować tym większą prędkość osiągniemy na rowerze ale służą również jako podparcie podczas zjazdów ze stromych wzniesień.

Czytaj więcej...
Sortuj:
143 produktów
WYPRZEDAŻ
Bloki do pedałów LOOK KEO SZARE 4.57457
59,50 70,00
WYPRZEDAŻ
PEDAŁ LOOK X-TRACK RACE carbon czarne7260
432,44 569,00
WYPRZEDAŻ
PEDAŁ LOOK X-Track Race7252
287,20 359,00
WYPRZEDAŻ
Bloki rowerowe LOOK KEO 9 czerwone7074
50,15 59,00
WYPRZEDAŻ
Pedały zatrzaskowe VOXOM SPD MD-204B-17032
129,00 169,00
WYPRZEDAŻ
Bloki do pedałów LOOK KEO GRIP czarne 06982
76,50 90,00
WYPRZEDAŻ
Bloki WAHOO SPEEDPLAY EASY TENSION6992
219,01 259,00
WYPRZEDAŻ
Bloki do pedałów LOOK KEO szare 4.56980
59,50 70,00
WYPRZEDAŻ
Pedały rowerowe NECO WP-101 czarne6882
75,00 99,00

Pedały rowerowe - rodzaje 

Pedały rowerowe antypoślizgowe - najbardziej popularne pedały występują oczywiście w rowerach miejskich, trekkingowych, górskich, crossowych, e-bike. Zazwyczaj są to proste modele wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium z osią stalową montowaną do reszty korpusu po przez łożyska kulkowe lub maszynowe. Cechuje je dobra przyczepność obuwia rowerowego, dzięki swojej powłoki antypoślizgowej.
Jedną z odmian pedałów są pedały rowerowe platformowe - stosowane są w niektórych rowerach górskich, rowerach zjazdowych, rowerach DH czy BMX. Charakteryzują się większymi wymiarami, powłoką antypoślizgową, pinamii stałymi lub wykręcanymi. Te główne cechy nie pozwalają na ześlizgnięcie się nóg nawet podczas trudnych warunków. W naszym sklepie internetowym mamy duży wybór takich pedałów renomowanej marki Dartmoor.
Z kolei pedały dziecięce wykonane z tworzywa o małych wymiarach niż standardowe pedały platformowe.

Pedały MTB i szosowe

Pedały zatrzaskowe to kolejna grupa, która posiada mechanizm zatrzasku, który na stałe łączy buty rowerowe z pedałami za pomocą tzw. bloków, po ruchu nogą w bok można szybko je wypiąć. Umożliwia to transmisję energii przez 99 procent fazy ruchu nóg.
W świecie rowerowym dostępnych jest kilkanaście rodzajów mechanizmów zatrzaskowych, jaki i kilkunastych producentów takich jak: Shimano SPD, Look, Time.

Pedały SPD ( od Shimano Pedaling Dynamics ) wyposażone w inne systemy zatrzaskowe, stosowane są przede wszystkim przez profesjonalnych kolarzy kolarstwa górskiego, dla których liczą się wyniki. Jazda na nich wymaga doświadczenia podczas szybkiego wpinanie i wypinanie. Tego typu pedały do roweru można używać również z codziennym obuwiem, po zastosowaniu specjalnej nakładki na pedały MTB.

Pedały szosowe - to pedały wykonane z tworzywa i metalu, łączone z butem szosowym za pomocą nosków lub bloków rowerowych. Pedały Look mają podobną budowę do systemu pedałów Shimano, ale wymagają zastosowania innego kształtu bloków. Są bardziej odporne na zabrudzenie i rozpowszechniły się za bardzo w środowisku kolarzy ze względu na brak zgodności z normą SPD.

Internetowy sklep rowerowy bikemia.com daje możliwość wybrać pedały, odpowiednie dla Twoich potrzeb od platformowych pedałów po pedały przeznaczone dla rowerzysty / kolarza, który trenuje i staruje w zawodach kolarskich.

Przeczytaj nasz poradnik:

Jak odkręcić pedały w rowerze?

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż