NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł

Owijki rowerowe

Owijka kierownicy to taśma wykonana z różnych materiałów, oplatająca kierownice najczęściej w rowerach szosowych lub gravel. Owijka na kierownicę rowerową ma zwiększać komfort jazdy na rowerze, bez znaczenia czy rowerzysta posiada rękawiczki czy też nie. Zwiększają również przyczepność dłoni podczas jazdy w każdych warunkach atmosferycznych, wykonane z odpowiedniego materiału nie wchłanianą wilgoci, a dodatkowo ich różnorodność kolorystyczna dodaje walory estetyczne każdemu rowerowi. Owijka kierownicy występuje o różnych grubościach, czym większa warstwa tym lepiej tłumi drgania, wynikające z nierówności na drodze, często wybierane są w rowerach gravelach. Dobra owijka kolarska powinna być przede wszystkim przyjemna w dotyku ale jednocześnie zapewniają pewniejszy chwyt dłoni. Sam montaż owijki rowerowej jest bardzo prosty ale są dwie szkoły owijania jedna zaleca rozpoczęcie od kończ kierownicy, gdzie wciskany jest korek zabezpieczający, druga metoda kończy na korku. W naszym sklepie internetowym znajdziesz owijki znanych producentów o różnych szerokościach i grubościach podawanych w mm.

Czytaj więcej...
Sortuj:
84 produktów

Owijka rowerowa – na co zwrócić uwagę?

Owijka kierownicy ma swoje zastosowanie głownie w rowerach które posiadają kierownice typu baranek, dobrze dobrana doskonale sprawdza się w trudnych warunkach. Aby wybrać odpowiednią owijkę dla siebie z szerokiej oferty, należy zwrócić uwagę na szerokość i grubość. Sama grubość taśmy może amortyzować nasze dłonie i ramiona podczas wstrząsu. a sama przejażdżka rowerem nie zakończy się pęcherzami i odciskami. Pod sama owijkę wielu kolarzy stosuje wkład żelowy, jest to dodatkowy element zwiększający komfort.

Jak zakładać owijkę na kierownicę?

Aby prawidłowo owinąć uchwyt kierownicy w rowerze, należy podczas montażu z odpowiednią siłą naciągać taśmę, która na odwrocie posiada cienki pasek kleju. Zapobiega on zsuwaniu się owijki podczas jazdy w trudnym terenie, podczas nawijania nakładamy 1/3 taśmy na już nawiniętą. Zamontować możemy ją na dwa sposoby, jeden rozpoczynamy od dołu kierownicy drugi od góry ale w każdym owiniecie rozpoczynamy od zewnątrz do wewnątrz. Ważne jest odpowiednie naciąganie, które zapobiegnie podchodzenia potu ze spoconej dłoni.

W naszej ofercie posiadamy owijki o różnej strukturze m.in korkowe i perforowane ale dużym zainteresowaniem cieszą się owijki skórzane, które nie pozwalają ślizgać się dłoni.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż