MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Oświetlenie rowerowe

Nie zależnie od tego, czy na rowerze jeździmy w celach rekreacyjnych czy sportowych, jeśli jest po zmroku, koniecznie trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie rowerowe. Dobra lampa rowerowa to Wasze bezpieczeństwo ale i obowiązek wyposażenia roweru przez ustawę ministra transportu. Rowery miejskie i trekkingowe powinny być już wyposażone światła LED, zasilane z baterii lub dymana umieszczonego w piaście roweru.

Lampka przednie oraz lampka tylna nie tylko ułatwiają poruszanie się po drodze, ale i zapewniają dobrą widoczność po zmroku. Ale i nasza widoczność na drodze dla innego użytkownika, dlatego podczas sprzedaży jednośladu często proponowany jest zestaw lampek przednie i tylne.

 

Czytaj więcej...
Sortuj:
295 produktów

Oświetlenie rowerowe - ważny element wyposażenia rowerzysty

Dobre oświetlenie rowerowe to gwarancja naszego bezpieczeństwa na drodze, lampka przednia informuje innych użytkowników na drodze że się zbliżamy,  z kolei lampka tylna informuje innych że się znajdujemy przed nimi. Światła do roweru oferowane są klientom jako zestaw lampek, w tańszych ofertach dodawane są baterie. Droższe i z mocniejszą mocą światła, zestawy posiadają wbudowane akumulatorki zasilające je podczas pracy.

Przednie lampki rowerowe

Przednia lampka z białym światłem, montowana jest najczęściej na kierownicy rowerowej w kategorii Lampki przednie , znajdziemy ofertę na same przednie światła. Warto się zastanowić jaka lampkę wybierzemy, ponieważ mocny i duży strumień światła, sprawia że droga jest bardziej widoczna, nawet na nie oświetlonych drogach poza miastem. Dobra lampka rowerowa nie powinna mieć mniej mocy niż 300 lumenów, w naszej ofercie posiadamy produkty znanych producentów m.in. Moon, Mactronic, Prox i AXA.

Tylne lampki rowerowe

Światło tylne charakteryzujące się kolorem czerwonym, mocowane jest przez kolarzy na sztycy rowerowej lub w rowerach Miejskich i Trekkingowych przykręcane do błotnika tylnego albo bagażnika. Lampka rowerowa tylna może świecić światłem jednostajnym ale modele tylne posiadają funkcje migania, tryb ten to duża oszczędność mocy której może zabraknąć podczas dłuższych wycieczek. W kategorii Lampki tylne znajdziemy głownie małe lampki rowerowe których moc światła nie przekracza 300 lumenów.

Jakie lampki rowerowe wybrać?

Dostępne w sklepie rowerowym światła rowerowe mają różnorodne zastosowanie, od tych najprostszych przeznaczonych do użytku codziennego i zaznaczania swojej pozycji na drodze, po wydajne lampki przystosowane do jazdy w trudnych warunkach, które pozwoli na poruszanie się nawet w największych ciemnościach.

Rowerzyści mogą wybierać pomiędzy odpowiednie oświetlenie typu diody LED, tym zasilanym na baterie, akumulatora lub też dynamo czy ładowane przez USB. Ładowanie USB są lampki rowerowe przednie i lampki rowerowe tylne, nie ma konieczności wymiany baterii, wystarczy podłączyć ją do dowolnego komputera czy laptopa.

Co więcej oferta rowerowego oświetlenia jest bardzo bogata: od prostych odblasków, przez światła pulsujące i świecące w trybie ciągłym o barwie białej lub żółtej i czerwonej, czy mocne światło z długim czasem świecenia.

Wybierając światła do roweru, należy dostosować je do wymagań sprzętowych oraz użytkowych, nie zapominając o tym, aby wybór był jak najbardziej ekonomiczny i funkcjonalny, a także zapewniało maksymalne bezpieczeństwo na drodze. Ważną cechą jest strumień światła, mocne lampy mają swój parametr lumen.

Zestawy lampek

Jakość oświetlenia rowerowego to moc strumienia światła, gdzie lampy przednie mają największy zakres wyboru. Lampki do roweru mocowane są na stałem tak jak w rowerach miejskich czy trekkingowych, ale są zestawy które są montowane szybkim zaczepem, pozwala to też na szybki demontaż takiego oświetlenia do roweru.

Sprawdź naszą ofertę bogatą w mocne lampki do każdego roweru.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż