Opony rowerowe 28''

Opona rowerowa 28-calowa najczęściej spotykana jest w rowerach szosowych, trekkingowych, gravelowych i miejskich. Lepszej klasy opony 28 wyróżniają się od standardów przede wszystkim niższą wagą, podwyższoną wytrzymałością na przecięcia, mniejszymi oporami toczenia oraz odpowiednią przyczepnością. Dobrze dopasowana bieżnik zapewnia wygodę, bezpieczeństwo i maksymalną kontrole w trakcie jazdy. Opony o rozmiarze 28 mogą być drutowane oraz zwijane, o różnym bieżniku z wkładką antyprzebiciową. Na bikemia.com znajdziesz opony do roweru 28 ” dedykowane każdej z tych dyscyplin. Posiadamy opony rowerowe 28 o różnych parametrach w przystępnych cenach takich producentów, marek jak: Specialized, Continental, CST, Vittoria, Schwalbe, Maxxis, Michelin. ☝

Czytaj więcej...
Sortuj:
197 produktów

Jak dobrać oponę rowerową 28 cali/700?

Wyjątkową uwagę przy wyborze opon należy zwrócić na szerokość - powszechnie uznaje się, że im opona szersza, tym więcej komfortu podczas jazdy może nam zaoferować. Opony dla rowerów trekkingowych i crossowych to szerokości rozpoczynające się od około 28 mm do nawet 50 mm. W rowerach szosowych najczęściej spotykaną oponą jest opona o szerokości z przedziału od 25 do 28 mm. W rowerach wyścigowych zależy nam na wysokiej wartości TPI która wpływa na niskie opory toczenia oraz bardziej elastyczną gumę która wpływa na lepszy komfort jazdy po nawierzchniach asfaltowych. Aby zwiększyć osiągi i precyzję jazdy należy dobrać odpowiednią szerokość opony oraz gładkość.

A co do Graveli ??

Ogumienie o szerokości od 36 do 42c to chyba najbardziej uniwersalny rozmiar do graveli, które mają być szybkie i jednocześnie radzić sobie w terenie. Nasz internetowy sklep rowerowy pozwoli tobie dopasować opony do twojego roweru 28. Możesz wybierać spośród opon 28-calowe. Decydując się na nowe opony wybierz opony pod odpowiednią średnicę koła, cechującą się lepszą przyczepnością, dobrą przyczepnością, odpornością na przebicia, komfortową jazdę na zakrętach oraz do jazdy głównie po mieście, asfalcie. Każdy kolarz może poradzić się naszego doradcy aby wybrać pomiędzy oponami z naszej oferty a gdy znajdziesz opony rowerowe kup i ciesz się na wyścigach i trasach rowerowych.

Na naszej stronie każdy rowerzysta może sprawdzić zróżnicowaną gamę część roweru w którą jesteśmy wyposażeni.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż