MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Opony rowerowe 12″ 16″ 20″

Opony rowerowe 12, 16 i 20 cali to opony dedykowane dla rowerów dziecięcych lub niektórych rodzajów rowerów dla dorosłych, takich jak rowery składane, BMX lub rowery miejskie. Opony te charakteryzują się mniejszą średnicą i szerszym profilem niż opony stosowane w większych rowerach. Opony 12-calowe są stosowane głównie w rowerach dziecięcych, opony 16-calowe w rowerach dziecięcych i składanych, a opony 20-calowe w rowerach BMX, składanych i niektórych rowerach miejskich. Dla tych rozmiarów opon są dostępne różne modele i rodzaje, takie jak opony z bieżnikiem do jazdy po górach, opony szosowe do szybkiej jazdy na asfalcie, opony z odblaskami dla lepszej widoczności w nocy

Czytaj więcej...
Sortuj:
32 produktów
WYPRZEDAŻ
Opona SPECIALIZED RHYTHM LITE 12x2.06969
52,01 120,00
WYPRZEDAŻ
Opona SPECIALIZED RHYTHM LITE 12x2.36972
52,01 120,00
WYPRZEDAŻ
Opona BMX PREMIUM 20x2.00 RR3988
76,30 109,00

Opony 12 cali

Opony rowerowe 12 cali są stosowane w rowerach dziecięcych o rozmiarze koła 12 cali, mogą to być rowery tradycyjne z pedałami lub popularne do nauki równowagi rowerki biegowe. Jak Każda opona występują w różnych rozmiarach, najbardziej popularna szerokość to 1.75 czyli opona z małymi oporami toczenie. Lekka jazda jest bardzo ważna dla maluchów jest bardzo ważna podczas stawiana pierwszych kroków z jednośladem. Pierwszy kontakt dziecka z rowerem nie powinien zniechęcać go do korzystania z roweru, więc wybór lub wymiana ogumienia jest bardzo ważna. Występują też opony o większej szerokości m.in. od 1.95 do 2.125 ale są to opony tzw. balonowe, gdzie ich szerokość amortyzuje nie równości napotkane na pierwszych przejażdżkach.

Opony 16 cali

Opony rowerowa o rozmiarze 16 cali możemy spotkać w rowerach dziecięcych, mamy do wyboru opony o szerokości m.in. od 1.75 do 2.125. Czym większa szerokość tym bardziej opory tocznia są bardziej odczuwalne podczas jazdy. Dla dzieciaków którzy już pierwszy kontakt z rowerem maja za sobą jest to również ważna jak na początku swojej przygody. Wybierając opony rowerowe 16 cali w szerszym rozmiarze, pozwalamy dziecku na rozwój i pokonywania swoich słabości. Warto tez wiedzieć o tym że szersza opona jest mniej podatna na złapanie kapcia, ponieważ szersze ogumienie to grubsza warstwa gumy i większa ochrona przed przebiciem. Przed wyborem szerokości opony watro wziąć pod uwagę po jakim terenie będzie się nasze dziecko poruszało, asortyment naszego sklepu internetowego gwarantuje wybór wszystkich dostępnych rozmiarów.

Opony 20 cali

Opona rowerowa stosowana w popularnych rowerach składanych i rowerach BMX jest bardzo ważnym elementem w jednośladach. Jeśli chodzi o opony do rowerów składanych, najczęściej można spotkać ogumienie w szerokości 1.75 lub węższa. Rowery o rozmiarze koła 20 cali są bardzo popularne i dla posiadaczy tego rodzaju roweru dobór odpowiedniej  opony jest bardzo ważny. Posiadacze takiego roweru wybierają opony z gładkim bieżnikiem z małymi oporami toczenia, mały rozmiar koła charakteryzuje tego typu jednoślady. Warto zagłębić się w specyfikacje ogumienia, ponieważ wiele modeli posiada wkładki antyprzebiciowe. Chronią one nasza dętkę rowerową przed przebiciem i oszczędzają nasz czas na wizytę w serwisie rowerowym.

Inną oponą w rozmiarze jest opona do rowerów BMX, gładki bieżnik bardzo wytrzymałej opony. Przeznaczona jest do wykonywania ewolucji rowerowych podczas zawodów sportowych lub na rampach w miejskim parku. Szerokość takiej opony waha się od 2,00 ze względu na amortyzacje w trakcie kończenia trików. Opona BMX charakteryzuje się solidna konstrukcja i wzmacnianymi rantami, które zapobiegają przyrznięciu się dętki.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż