MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Lampki rowerowe tylne

Lampka rowerowa tylna jest bardzo ważnym elementem w każdym rodzaju roweru, chodź występują w różnych formach. Oświetlenie rowerowe tylne stosowane w rowerach miejskich i trekkingowych, to dioda led która świeci oczywiście w kolorze czerwonym, zamknięta w szczelnej obudowie i mocowana na stałe do błotnika lub bagażnika rowerowego. Taka tylna lampka rowerowa zasilana jest bateryjnie lub z dynama, które znajduje się w przednim kole. Najważniejszą funkcją tylnego oświetlenia roweru to zapewnienie bezpieczeństwa rowerzyście podczas jazdy po zmroku. Lampa zasilana z dynama uruchamia się w momencie rozpoczęcia jazdy, oprócz diody posiada światło odblaskowe, które ma za zadanie informować kierowców samochodów o rowerzyście na drodze. Lampka może mieć też wbudowany kondensator który oddaje zgromadzoną energie w trakcie postoju np. na czerwonym świetle. Inna funkcja którą posiadają dobre lampki to czujnik zmierzchu, włącza się samodzielnie kiedy widoczność na drodze maleje. Inny model lampek tylnych to te stosowane w rowerach górskich, szosowych czy gravelach montowane najczęściej na sztycy siodełka i zasilane bateriami AAA lub wbudowanym akumulatorem ładowanym przez port USB. Oferta naszego sklepu to znane marki w branży rowerowej m.in Prox, Lezyne czy Moon

Czytaj więcej...
Sortuj:
90 produktów

Lampka tylna na baterie czy akumulator?

Dobra lampka tylna energie do świecenia może czerpać z baterii lub akumulatora. Najbardziej popularna w sklepach rowerowych są te ładowane przez port USB. Można ją ładować po przez laptop, komputer czy w tradycyjny sposób z gniazdka sieciowego. Oczywiście do każdego ładowania należy ja zdemontować z roweru, ale każda lampka tego typu posiada łatwy uchwyt do demontażu. Nasz szeroki wybór daje klientom możliwość odpowiedniego wyposażenia swojego roweru.

Lampka rowerowa tylna – co powinna posiadać?

Z najlepszych producentów oferujących oświetlenie rowerowe, popularne są lampki z szybkim montażem i mocnym czerwonym światłem. Tego typu akcesoria rowerowe zakładane na wspornik siodła powinny być widoczne z kilkuset metrów przez innych uczestników ruchu. Podstawowe tryby to światło ciągłe ale pochłania ono znaczną ilość energii, dlatego dla jej oszczędności lampki posiadają kilka trybów świecenia. Aby wybrać lampkę optymalną dla rowerzysty, powinna mieć tryb światła migania, polega on na pracy pulsacyjnej wydłużając czas świecenie dwukrotnie.

Czy trzeba mieć tylną lampkę rowerową?

Posiadanie tylnej lampki rowerowej jest wymagane przez prawo i znacząco zwiększa bezpieczeństwo jazdy po zmroku. Tylna lampka sprawia, że rowerzysta jest widoczny dla nadjeżdżających z tyłu pojazdów, co jest istotne, zwłaszcza na drogach o ograniczonym oświetleniu. Używanie lampki tylnej jest także znakiem odpowiedzialności i świadomości bezpieczeństwa. Współczesne modele lamp oferują różne tryby świecenia, co pozwala dostosować intensywność światła do aktualnych potrzeb i warunków.

Lampka rowerowa tylna na bagażnik - dlaczego warto kupić?

Lampka rowerowa tylna na bagażnik znacząco zwiększa widoczność rowerzysty. Montując ją na bagażniku, światło umieszczone jest na odpowiedniej wysokości, co poprawia jego widzialność dla kierowców. Lampka na bagażnik jest także zazwyczaj chroniona przed przypadkowym uszkodzeniem dzięki swojemu umiejscowieniu. Modele tego typu często oferują mocniejsze i bardziej skoncentrowane światło, co jest dodatkowym atutem podczas jazdy po zmroku. Ich instalacja jest prosta i nie wymaga dodatkowych narzędzi, co sprawia, że są wygodne w użytkowaniu.

Sprawdź naszą ofertę i dla swojego bezpieczeństwa kup lampkę która ma kilka trybów pracy.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż