NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł

Lampki rowerowe przednie

Oświetlenie rowerowe, to obecnie podstawowe i obowiązkowe (w przypadku jazdy po zmroku), wyposażenie roweru. Aktualne przepisy dotyczące obowiązkowego wyposażenia roweru zostały określone w Rozporządzeniu Ministra Transportu z 6.06.2013 w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia, Dz. Ustaw 2013 poz. 951. Tyle jeśli chodzi o przepisy.

Czytaj więcej...
Sortuj:
146 produktów
WYPRZEDAŻ
Lampa przód KNOG BLINDER 4 czerwona7251
87,99 99,00
WYPRZEDAŻ
Lampa przód KNOG BLINDER 4 srebrna7250
87,99 99,00

Podział lampek rowerowych przednich

Lampki rowerowe, można podzielić ze względu na producenta oraz zastosowaną technologię, w przypadku zasilania oraz źródła światła. Lampy rowerowe przednie, możemy podzielić najprościej na trzy kategorie. Wielu producentów, ma w swej ofercie oświetlenie do roweru, oparte o różne technologie zasilania, i opcje generowania światła. Pośród nich wyróżniamy:

Lampka akumulatorowa

Obecnie najpopularniejszy asortyment oświetleniowy. Najbardziej zaawansowany i dający najwięcej możliwości świecenia. Tego typu lampka, jest prawdopodobnie najbardziej wydajną, wyposażoną w diody Led dużej mocy, np. 1W, 3W( CREE, SUPER LED ), np. Prox KASTOR, rozwiązaniem. Widoczność takich urządzeń ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo użytkownika, gdy przyjdzie oświetlać, np. drogę w lesie. To idealne rozwiązanie jako latarka do oświetlania w trudnych warunkach, góry, las i wiele innych, gdzie swą mocą strumienia światła określonego w lumenach. Obudowa zazwyczaj wykonana z aluminium, aby szybciej odprowadzać ogromne ilości ciepła, które uzależnione są od mocy danej lampki. Wiele z nich posiada funkcje POWER BANK-ów co przy dłuższych wojażach w terenie, może być zbawienne dla naszego telefonu. System elektryczny, to ogniwo do ponownego ładowania, czyli akumulator. Wśród producentów, które można polecić, znajdują się: m.in PROX, MACTRONIC, MOON, LEZYNE, CATEYE, AXA

Lampka na baterie

Swego czasu to najpopularniejsze z tego typu akcesoria rowerowe. Lampki przednie tego typu oferują przyzwoite i niesamowite wartości i możliwości świetlne, Oparte o systemy ledowe, i zasilane z baterii dają ogromne spectrum możliwości. Ich ogromną zaletą, docenianą przez amatorów outdooru jest niewątpliwie ich uniwersalny system. Mogą być napędzane z baterii, które są wymienne i można je nabyć właściwie w każdym kiosku, czy sklepie. A także z akumulatorów typu AA, lub AAA, które też da się łatwo wymienić i zamienić na zwykłe ogniwa.

Bateryjne i akumulatorowe posiadają zazwyczaj bardzo podobny system mocowania, czyli najczęściej to uchwyt do rury kierownicy. Można je montować również w dowolnym miejscu, gdyż bardzo często ich zestawy są wyposażone w gumowe opaski, a te z kolei idealnie zdają egzamin na goleni amortyzatora czy w innym dogodnym miejscu.

Lampka na dynamo

Ten typ, to dominant w rowerach miejskich i trekkingowych. Rozwiązania pod dynamo, to w piaście i to warczące pod oponę. System oparty o zestawy LED, ale i poczciwe żarówki, oparty na dynamie to gwarancja sprawności i bezawaryjności, a przede wszystkim ciągłości pracy (pod warunkiem, że użytkownik porusza się na rowerze). Jedno dynamo, np. Shimano CAPREO F800, to urządzenie, które jest w stanie nakarmić przód roweru, ale i ogarnąć światło tylne. Zasada działania jest prosta. Kręcisz kołem, prądnica wytwarza napięcie o odpowiednim natężeniu prądu, ten następnie uruchamia oświetlenie.

Wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji oraz potrzeb. Zasobność portfela też ma wpływ. Rozbudowane zestawy to koszt rzędu 1000 zł. Mniej zaawansowane lampki można już nabyć w cenach od ok. 35 zł do ok 189 zł.

Jak wybrać przednie oświetlenie do roweru?

Większość znajdziecie na naszej stronie. Zależy czy jesteś miłośnikiem trailu nocą, czy hardkorowego jeżdżenia po lasach i wąskich skrętów po singieltrakach, wybierzesz, albo znacznie mocniejsze i zapewniające dobrą widoczność i funkcjonalność, spełniających role w każdych warunkach, czy może potrzebujesz bezpiecznie poruszać się po mieście i zechcesz skorzystać z przystępnych cenowo i przemyślanych rozwiązań za mniejsze pieniądze.

Nasz sklep rowerowy, oferuje mnóstwo elementów wyposażenia jednośladu. W naszej ofercie sklepu dodatkowo, odnajdziesz bardzo duży wybór przednich lamp i dopasujesz taką, która sprawi, że jazda na rowerze nocą (i nie tylko) sprawi jeszcze więcej fanu i zabawy.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż