NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł

Koła rowerowe tylne

Koła rowerowe tylne to jeden z głównych elementów roweru, to koła umieszczone z tyłu roweru, które są przede wszystkim odpowiedzialne za jego napęd całego roweru. Zwykle mają one większą liczbę szprych niż koła przednie, aby wytrzymać większe obciążenie podczas hamowania. Koła rowerowe tylne posiadają również wolnobieg lub kasetę, co umożliwia korzystanie z różnych przełożeń i łatwiejszą jazdę pod górę. Istnieją różne rodzaje kół tylnych do roweru, koła szosowe, koła MTB czy koła trekkingowe, a wybór odpowiedniego typu zależy od rodzaju roweru i zastosowania. Koła rowerowe przednie są mniej rozbudowane niż tylne, posiadają mocowanie pod komponenty napędowe i hamulce tarczowe w modelach do rowerów górskich. Tylne koło rowerowe to jeden z najważniejszych części w każdym jednośladzie, montowane jest w tylnym widelcu, razem z oponą rowerową i dętką w środku. Nasz sklep rowerowy posiada najpopularniejsze modele do wszystkich rowerów MTB i innych, sprawdź nasz bogaty asortyment i wybierz odpowiednie dla siebie.

Czytaj więcej...
Sortuj:
65 produktów
WYPRZEDAŻ
Obejma podsiodłowa ACCENT EXECUTE 34,9mm6245
20,01 25,01
WYPRZEDAŻ
Koło tył SPECIALIZED ROVAL ALPINIST CL II5458
3 800,00 5 000,00
WYPRZEDAŻ
Koło tył SPECIALIZED ROVAL RAPIDE CL II5456
3 900,00 5 000,00
WYPRZEDAŻ
Koło MAVIC MTB XA PRO CARBON 293895
2 379,29 3 398,99
PROMOCJA
Koło SHIMANO WH-RS100 TYŁ 283897
219,03 319,00
WYPRZEDAŻ
Koło SHIMANO WH-RS11 TYŁ 283896
258,97 309,00

Koła rowerowe tylne - rodzaje

Koła do roweru można podzielić na kilka rodzaj, koła 26 calowe przeznaczone do rowerów typu MTB i City. W rowerach miejskich można najczęściej spotkać koło z piastą Shimano Nexus, to wytrzymałe koła z biegami wbudowanymi i hamulcem wewnętrznym, uruchamianym obrotem korby w tył. Najważniejszy element  tego koła to m.in zębatka łańcucha 18T, która dzięki ruchom mechanizmem korbowy rowerzysty rozpędza pojazd. Występują też koła z jedno biegową piastą, zwaną potocznie torpedo, połączone 36 szprychami w obręczą. Koło rowerowe pod hamulec V-Break posiada szlifowane boki obręczy koła, wspomaga to siłę hamowania, montowane może ono być w rowerze na pomocą nakrętek lub zacisku piasty. Inny rodzaj to koła 28 cali np. do rowerów szosowych, ważna cechą jest masa i sztywność ważna w tym stylu jazdy.

W rowerach MTB stosowane są koła pod hamulec tarczowy, gdzie tarcza może być montowana za pomocą 6 śrub lub system centerlook. Te same systemy posiadają przednie koła rowerowe, ale różnią się szerokością montażu. Nasz internetowy sklep rowerowy posiada wiele modeli kół wykonanych z aluminium i wszystkie podstawowe części zamienne w razie awarii. Warto pamiętać że duże koło ułatwia pokonywanie przeszkód, daje to duży komfort jazdy podczas wyścigów lub wycieczek poza miasto.

Budowa koła rowerowe tył

Koło rowerowe tył musi być wytrzymałe i wykonane w wysokiej jakości materiałów. Składa się z obręczy, która może być wzmacniana ( np. trzykomorowa ), osadzonej w centralnym punkcie piasty do której zakłada się układ napędowy i tarcze hamulcowe w niektórych modelach. Piasta w swojej budowie posiada różnej średnicy oś, osadzana na łożyskach kulkowych lub maszynowych. Te dwa elementy połączone są szprychami ze stali nierdzewnej, przykręcane do obręczy nyplem. Obręcz koła rowerowego może mieć również różne szerokości m.in 19mm czy 18mm, ale i też różną liczbę otworów ( np. 36 otworów ) pod nyple. W naszej ofercie znajdziesz produkty zapewniające komfortową jazdę nawet w trudnych warunkach terenowych czy atmosferycznych.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż