Koła rowerowe przednie

Koła rowerowe przednie to jedna z podstawowych części składowych każdego roweru. Koło do roweru składają się z obręczy, szprych, piasty i osi. Obręcz to aluminiowa obręcz, która okala całe koło i umożliwia umocowanie opony. Szprychy to metalowe pręty, które łączą obręcz z piastą, zapewniając sztywność i wytrzymałość koła. Piasta to centralna część koła, w której znajdują się łożyska, a osią jest oś, która przechodzi przez piastę i mocuje koło do widelca. W zależności od przeznaczenia roweru, koła przednie mogą mieć różne rozmiary, szerokości, wagi i parametry techniczne. Koła rowerowe 26 cali to jeden z najbardziej popularnych rozmiarów koła, stosowany w rowerach miejskich jak i MTB. Czy większa średnica koła tym możemy osiągać większe szybkości, dla lepszej przyczepności zakładana jest opona rowerowa i w jej środek wkładana jest dętka. W naszym sklepie internetowym posiadamy duży wybór kół do każdego typu roweru.

Czytaj więcej...
Sortuj:
52 produktów
WYPRZEDAŻ
Koło przód SPECIALIZED ROVAL ALPINIST CL II5457
3 400,00 4 000,00
WYPRZEDAŻ
Koło przód SPECIALIZED ROVAL RPADIE CL II5459
3 400,00 4 000,00
WYPRZEDAŻ
Koło rowerowe przód MAVIC AKSIUM ELITE4300
519,20 649,00
WYPRZEDAŻ
Koło przód SH-TX500 OBRĘCZ DRAGON 27,53984
75,65 89,00

Rozmiary kół rowerowych przednich

W naszym asortymencie oferujemy koła rowerowe do różnych rodzajów i modeli rowerów, koła 29-calowe do rowerów górskich i też trekkingowych. Koła rowerowe 29 ze względu na swoje przeznaczenie są wytrzymałem i montowane na wysokiej jakości komponentów m.in Shimano. Sram, DT Swiss. Największą popularnością cieszą się koła o średnicy 26 cali to najbardziej optymalny rozmiar dający najlepszą przyczepność i zwrotność. Również popularne koła rowerowe 28 calowe stosowane są w rowerach szosowych i również miejski i trekkingowych. Duże koła w jednośladach ułatwiają pokonywanie przeszkód dlatego najczęściej spotykamy je w rowerach MTB i szosowych, ich uniwersalność sprawia że są najbardziej rozwinięte technologicznie pod względem budowy czy mocowanie napędów elektrycznych oraz montażu w widelcach rowerowych. Inne ważne rozmiary kół rowerowych w to 24, 20, 16 cali głównie do rowerów składanych i dziecięcych.

Budowa koła do roweru

Na rynku jest dużo rodzaj rowerów, ale budowa ich jest bardzo podobna a najprostsza występuje w tych mniejszych kołach. Obręcz łączona z piastą za pomocą szprych które są skręcane nypli, ilość otworów w obręczy pod nyple musi być taka sama jak ilość otworów w piaście. W tańszych piastach mocowana jest oś na łożyskach kulkowych, natomiast w droższych modelach stosuje się łożyska maszynowe i szprychy ze stali nierdzewnej. Przed zakupem warto sprawdzić szerokość montażową koła 26 lub innej średnicy obręczy. W naszej ofercie posiadany duży wybór kół rowerowych, znajdziecie państwo również wszystkie dostępne części zamienne. Zapraszamy !!!

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż