NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł

Kierownice rowerowe

Kierownica rowerowa to jeden z ważniejszych elementów układu kierowniczego w naszym jednośladzie. Jest ona połączona z widelcem za pomocą wspornika kierownicy, dzięki temu pozwala nam na szybką zmianę kierunku jazdy. Rodzaje kierownic jest bardzo dużo do roweru city zamontujemy inną kierownice niż do roweru MTB czy roweru szosowego. Różnic między kierownicą a kierownicą jest dużo, od szerokości kierownicy po przez materiał z jakiego jest wykonana kierownica czy kąt wygięcia, kończąc na średnicy montażu do wspornika kierownicy.
Sklep rowerowy posiada do Twojego roweru, bardzo dużo akcesoria do kierownicy m.in chwyty rowerowe, mostki i rogi do podwyższenia pozycji podczas jazdy.

Czytaj więcej...
Sortuj:
71 produktów
WYPRZEDAŻ
Kierownica BMX NITROUS 8,256227
92,65 109,00
WYPRZEDAŻ
Kierownica rowerowa ROVAL RAPIDE 420mm5452
1 499,06 1 700,00

Kierownica do rowerów miejskich

W tego typu rowerach występują kierownica tzw. "jaskółka", środek jest prosty ale ramiona na które zakłada się uchwyty kierownicy wygięte są w kierunku rowerzysty, pod większym lub mniejszym kątem. Dzięki temu nie musimy wyciągać rąk do przodu i pochylać swojej sylwetki, a nasza pozycja jest wyprostowana i daje komfort jazdy. Najczęściej jest to kierownica aluminiowa tłumiąca wstrząsy w czasie jazdy.

Kierownica MTB

Aluminiowa lub z włókna węglowego z takich materiałów najczęściej wykonana jest kierownica rowerowa MTB o niskiej wadze. Prosta lub z delikatnym wgięciem go góry lub w kierunku kolarza, środkowa części większej średnicy niż jej końce. Kierownice typu MTB są szerokie, ale z możliwością skrócenia indywidualnie pod zawodnika, dzięki braku wygięć jest ona wytrzymała na pękniecie i ma cechy aerodynamiczne. Długość kierownicy warto skonsultować w specjalnych do tego przeznaczonych studiach BikeFitting.
Kierownice proste stosowane są również w rowerach trekkingowych i crossowych, ale nie jest tak szeroką kierownicą montowana do rowerów górskich.

Kierownica szosowa lub Gravel

Cechuje je mocno gięta w dół ramiona, które owija się owijką rowerową. Tak zwany "baranek" wykonany jest z aluminium lub carbon, które są najlżejsze, okrągłe kształty coraz częściej są spłaszczone aby zwiększyć aerodynamikę. Często spotykane w kolarstwie torowym ale od dłuższego czasu stosowane również na szosie. W dopasowaniu odpowiedniej szerokości, pomoże nam wizyta w studiu BikeFitting
Rowery BMX posiadają kierownice wykonaną ze stali z dużym wzniosem do góry i poprzeczką wzmacniającą. Jest to kierownica bardzo wytrzymała ze wzglądu na akrobacje jaki są wykonywane na tych rowerach. Kształt kierownicy zapewnia stabilność w naszym internetowym sklepie wybierzesz model odpowiedni dla siebie.
Sklep internetowy Bikemia.com to szeroki wybór części rowerowych do każdego rodzaju roweru - sprawdź nas!!
Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż