MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Kierownice rowerowe - Kierownica do roweru

Kierownica rowerowa to jeden z ważniejszych elementów układu kierowniczego w naszym jednośladzie. Jest ona połączona z widelcem za pomocą wspornika kierownicy, dzięki temu pozwala nam na szybką zmianę kierunku jazdy. Rodzaje kierownic jest bardzo dużo do roweru city zamontujemy inną kierownice niż do roweru MTB czy roweru szosowego. Różnic między kierownicą a kierownicą jest dużo, od szerokości kierownicy po przez materiał z jakiego jest wykonana kierownica czy kąt wygięcia, kończąc na średnicy montażu do wspornika kierownicy.
Sklep rowerowy posiada do Twojego roweru, bardzo dużo akcesoria do kierownicy m.in chwyty rowerowe, mostki i rogi do podwyższenia pozycji podczas jazdy.

Czytaj więcej...
Sortuj:
71 produktów
WYPRZEDAŻ
Kierownica rowerowa BMX NITROUS 8,256227
92,65 109,00
WYPRZEDAŻ
Kierownica rowerowa ROVAL RAPIDE 420mm5452
1 499,06 1 700,00

Jak wybrać odpowiednią kierownicę do roweru?

Wybór kierownicy do roweru to ważna decyzja, która wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Najważniejsze jest dobranie kierownicy do stylu jazdy oraz rodzaju roweru. Dla rowerów szosowych najlepsze będą kierownice typu baran, które umożliwiają aerodynamiczną pozycję. Rowerzyści górscy powinni postawić na szerokie, proste kierownice zapewniające większą kontrolę. Do jazdy miejskiej lepiej sprawdzą się kierownice miejskie, umożliwiające wyprostowaną pozycję. Ważne jest też dopasowanie szerokości i kształtu do indywidualnych preferencji.

Kierownica rowerowa - jakie ma wymiary?

Kierownica rowerowa występuje w różnych wymiarach, które zależą od typu roweru i stylu jazdy. Najważniejsze wymiary to szerokość, średnica i zasięg. Szerokość kierownicy szosowej zwykle wynosi od 38 do 44 cm, a kierownicy górskiej od 68 do 76 cm. Średnica centralna, gdzie montowane są manetki, zazwyczaj ma 31,8 mm, choć starsze modele mogą mieć 25,4 mm. Zasięg, czyli odległość od mostka do końca kierownicy, waha się od 70 do 100 mm. Istotne jest dobranie odpowiednich wymiarów do indywidualnych preferencji i anatomii rowerzysty.

Jakie są alternatywne rodzaje kierownic rowerowych?

Alternatywne rodzaje kierownic rowerowych to różne rozwiązania dostosowane do specyficznych potrzeb rowerzystów. Najważniejsze alternatywy to kierownice trekkingowe, miejskie i typu butterfly. Kierownice trekkingowe mają wiele uchwytów, umożliwiających zmianę pozycji rąk podczas długich podróży. Miejskie kierownice są wygięte do tyłu, co zapewnia wygodną, wyprostowaną pozycję. Kierownice typu butterfly, często używane w turystyce rowerowej, oferują liczne możliwości uchwytu, co poprawia komfort podczas długich tras. Każdy z tych typów kierownic odpowiada na inne potrzeby użytkowników.

Kierownica do rowerów miejskich

W tego typu rowerach występują kierownica tzw. "jaskółka", środek jest prosty ale ramiona na które zakłada się uchwyty kierownicy wygięte są w kierunku rowerzysty, pod większym lub mniejszym kątem. Dzięki temu nie musimy wyciągać rąk do przodu i pochylać swojej sylwetki, a nasza pozycja jest wyprostowana i daje komfort jazdy. Najczęściej jest to kierownica aluminiowa tłumiąca wstrząsy w czasie jazdy.

Kierownica MTB

Aluminiowa lub z włókna węglowego z takich materiałów najczęściej wykonana jest kierownica rowerowa MTB o niskiej wadze. Prosta lub z delikatnym wgięciem go góry lub w kierunku kolarza, środkowa części większej średnicy niż jej końce. Kierownice typu MTB są szerokie, ale z możliwością skrócenia indywidualnie pod zawodnika, dzięki braku wygięć jest ona wytrzymała na pękniecie i ma cechy aerodynamiczne. Długość kierownicy warto skonsultować w specjalnych do tego przeznaczonych studiach BikeFitting.
Kierownice proste stosowane są również w rowerach trekkingowych i crossowych, ale nie jest tak szeroką kierownicą montowana do rowerów górskich.

Kierownica szosowa lub Gravel

Cechuje je mocno gięta w dół ramiona, które owija się owijką rowerową. Tak zwany "baranek" wykonany jest z aluminium lub carbon, które są najlżejsze, okrągłe kształty coraz częściej są spłaszczone aby zwiększyć aerodynamikę. Często spotykane w kolarstwie torowym ale od dłuższego czasu stosowane również na szosie. W dopasowaniu odpowiedniej szerokości, pomoże nam wizyta w studiu BikeFitting
Rowery BMX posiadają kierownice wykonaną ze stali z dużym wzniosem do góry i poprzeczką wzmacniającą. Jest to kierownica bardzo wytrzymała ze wzglądu na akrobacje jaki są wykonywane na tych rowerach. Kształt kierownicy zapewnia stabilność w naszym internetowym sklepie wybierzesz model odpowiedni dla siebie.
Sklep internetowy Bikemia.com to szeroki wybór części rowerowych do każdego rodzaju roweru - sprawdź nas!!
Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż