MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Kaski rowerowe szosowe

Kask szosowy to jeden w ważniejszych element ubioru każdego kolarza, podczas wyścigu po drogach asfaltowych. Kask rowerowy szosowy ma za zadanie chronić naszą głową przed większymi urazami podczas upadku. Według przepisów kask szosowy jest wymagany dla użytkownika roweru, poruszających się droga publiczną. Kask na rower szosowy charakteryzuje się dużą ilością otworów wentylacji, które w przedniej części dodatkową posiadają siatkę ochronną przeciw owadom. Posiadanie kasku rowerowego to gwarancja uniknięcia poważnej kontuzji, musi być dobrze dopasowany aby przy dużych prędkościach nie spadł nam z głowy. Producenci kasków rowerowych, oferują je w kilku rozmiarach i jest to najczęściej zakres obwodu głowy. Wraz z rozwojem kolarstwa na świecie, profesjonalni zawodnicy wyróżniają się kolorystyka i wzorem kasków.

Czytaj więcej...
Sortuj:
143 produktów
WYPRZEDAŻ
Kask rowerowy SPECIALIZED EVADE 3 L biały9246
700,00 1 600,00
WYPRZEDAŻ
Kask rowerowy KASK PROTONE Icon 52-58cm szary9238
859,08 1 199,00

Jak wybrać rowerowy kask szosowy?

Aby odpowiednio dobrać kask szosowy w sklepie internetowym należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów przy wyborze.

  • rozmiar - kask powinien idealnie przylegać do głowy, dlatego ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru który podawany jest w zakresie obwodu głowy. Kask nie może być zbyt luźny dlatego większość modeli posiada pokrętło regulacji.
  • kształt - dobór odpowiedniego wzoru skorupy, kaski do rowerów szosowych posiadają opływowe kształty co wpływa na uzyskanie lepszych wyników podczas zawodów.
  • ilość otworów wentylacji - w kaszkach ważny jest przepływ powietrza, w jeździe po szosie jest to bardzo ważne ze względu na chłodzenie naszej głowy podczas dużych temperatur.

Dobrze dopasowany do obwodu głowy kask nie może uciskać podczas jazdy szosowej na zawodach czy treningach. Idealny kask posiada lekką konstrukcję, dzięki temu nie odczuwamy jego wagi w trakcie jazdy. Wysokiej jako jakości kaski szosowe posiadają system ochrony MIPS, który ma za zadanie rozłożenie siły uderzenia na całą skorupę kasku. System ten stosowany jest również w kaskach MTB, najczęściej można go spotkać w kaskach rowerowych Uvex i Specialized. Atrybutem kasku jest na pewno jego aerodynamiczny kształt i warto zwrócić uwagę na ilość otworów wentylacyjnych, zapewnia to komfort rowerzysty w czasie jazdy na rowerze. Modele kasków szosowych wykonywane są w technologii In-Mold, polega ona na tym że zewnętrzna warstwa kasku jest w tym procesie pokrywana sztywną pianką, tak że obie warstwy zostają ze sobą ściśle połączone. Dzięki temu kask jest mocniejszy, odporny na działanie wysokich temperatur i bardziej wytrzymały.

Szeroki wybór kasków do szybkiej jazdy w naprawdę niskiej cenie, dedykowane dla kolarzy szosowych jak i dla osób do codziennej jazdy. Główne zadanie kasku to ochrona głowy w razie upadku, w ofercie naszego sklepu znajdziesz kask szosowy stosowany przez zawodowych kolarzy.

Kask rowerowy szosowy - zalety

W kolarstwie szosowym kask odgrywa ważą rolę, zapewnia bezpieczeństwo i ogranicza opór powietrza przy większych prędkościach. Wybierając kask szosowy należy go odpowiednio dopasować do kształtu głowy, obecnie kaski szosowe wykonywane są w najnowszych technologiach. Istotną zaletą jest duża ilość wywietrzników na rzecz przepływu powietrza co zapewnia oddychanie. Przy każdym zakupie kask należy przymierzyć i sprawdzić czy odpowiednio jest dopasowany. W naszej ofercie znajdziesz kaski od znanych producentów m.in Uvex, Specialized czy Kask, wybierz model odpowiedni dla siebie.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż