MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Kaski rowerowe i ochraniacze

Chociaż jeżdżenie w kasku rowerowym nie jest obowiązkowe to warto go mieć, by zadbać o swoje i dzieci bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli jeździmy rowerem codziennie. Podczas upadku to właśnie głowa jest najbardziej narażona na niebezpieczne urazy. Nowoczesne kaski rowerowe dla rowerzysty są lekkie, przewiewne i wygodne, przez co nie będą nam przeszkadzać podczas jazdy. Poza tym kask rowerowy damski czy męski, może być stylowym dodatkiem, dopasowanym kolorystycznie do roweru. Do jazdy po mieście idealne będą uniwersalne kaski z daszkiem albo aerodynamiczne kaski szosowe z wentylacją, natomiast fani sportowych rywalizacji powinni wybierać te typu orzeszek czy full face. Kaski rowerowe MTB mogą mieć też rozmaite dodatki, takie jak chociażby siatki przeciw owadom czy wkładki antybakteryjne.

Czytaj więcej...
Sortuj:
508 produktów
WYPRZEDAŻ
Kask rowerowy UVEX FINALE 2.0 52-57cm czarny mat9544
299,20 400,00

Kask rowery w bikemia.com

Chociaż jeżdżenie w kasku rowerowym nie jest obowiązkowe to warto go mieć, by zadbać o swoje i dzieci bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli jeździmy rowerem codziennie. Podczas upadku to właśnie głowa jest najbardziej narażona na niebezpieczne urazy. Nowoczesne kaski rowerowe dla rowerzysty są lekkie, przewiewne i wygodne, przez co nie będą nam przeszkadzać podczas jazdy. Poza tym kask rowerowy damski czy męski, może być stylowym dodatkiem, dopasowanym kolorystycznie do roweru. Do jazdy po mieście idealne będą uniwersalne kaski z daszkiem albo aerodynamiczne kaski szosowe z wentylacją, natomiast fani sportowych rywalizacji powinni wybierać te typu orzeszek czy full face. Kaski rowerowe MTB mogą mieć też rozmaite dodatki, takie jak chociażby siatki przeciw owadom czy wkładki antybakteryjne. Wybrać można też kask rowerowy dziecięcy dla naszych pociech, które podróżują za nami w fotelikach rowerowych, ochrona ich małej głowy jest bardzo ważna. Zapewnia bezpieczeństwo a w słoneczne dni chroni przed promieniami słońca. Oprócz kasku warto wyposażyć się w inne ochraniacze na ręce, nogi albo korpus. Można zdecydować się na proste nałokietniki czy nakolanniki, albo solidniejsze zbroje przeznaczone dla fanów ekstremalnego kolarstwa. Wybierając ochraniacze należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane, ich zapięcia oraz obecność wewnętrznych sylikonowych pasków.

Jaki kask rowerowy wybrać?

Kask rowerowy to przede wszystkim element, który zwiększa bezpieczeństwo rowerzysty i ich dzieci. Noszenie kasku na rower zmniejsza ryzyko urazu głowy i mózgu o 63 do 88 procent, według badań przeprowadzonych w USA. Bardzo ważne jest, by kask rowerowy był właściwie dopasowany, ważne jest dobranie rodzaju kasku i obwodu głowy. W przeciwnym razie ochrona jest niepełna. Jaki wybrać kask rowerowy, szczególnie ważne w przypadku dzieci.
Kaski rowerowe szosowe mają bardzo twardą skorupę z duża ilością otworów wentylacyjnych i siatką ochronną na owady. Kask rowerowy górski nie posiada tak dużo otworów na przepływ powietrza, ale ma daszek chroniący przed słońcem do szybkiego montażu lub demontażu.
Jazda rowerem po mieście jest bardzo przyjemna a wybierając kask rowerowy miejski, należy sprawdzić rozmiar dla własnego komfortu czy istnieje możliwość domontowania dodatkowego oświetlenia ostrzegawczego.
 
Przeczytaj nasz poradnik:
 
 

Ile kosztuje kask rowerowy?

Cena dobrego kasku rowerowego zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj, marka czy funkcjonalność. W Polsce można znaleźć kaski rowerowe w cenie od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Warto jednak pamiętać, że cena nie zawsze odzwierciedla jakość i bezpieczeństwo kasku. Zawsze należy wybierać kask, który posiada odpowiednią homologację oraz jest dopasowany do rozmiaru głowy. Tanie kaski rowerowe, podobnie jak w przypadku kasków motocyklowych, mogą nie spełniać wymaganych standardów bezpieczeństwa. Jednak, jeśli chodzi o ceny, to zazwyczaj dobre kaski rowerowe, spełniające wymagane normy bezpieczeństwa, można zakupić w przedziale od 100 złotych do 500 złotych. Oczywiście, istnieją też kaski rowerowe w wyższych cenach, jednak ich zakup zależy już od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika

 

Zalety posiadania kaski na rower

Zaletą z posiadania kaski MTB to zwiększenia naszej ochrony podczas poruszania się w ekstremalnych warunkach i dodania pewności siebie i odwagi, przy wymagających manewrach. W naszej ofercie sklepu online znajdziemy kaski renomowanych marek takich jak:
Należy pamiętać, że kask mimo swojej obszernej budowie posiada niewielką wagę. Kaski rowerowe męskie i nie tylko, posiadają liczne otwory wentylacyjne a te umieszczone w przednie jej części mają siatkę ochronna przeciw owadom. Sklep internetowy posiada duży wybór kasków Uvex czy Specialized z MIPS (Multi-Directional Impact Protection System) – dodatkowy system ochronny stosowany w kaskach rowerowych, który został wymyślony przez szwedzkich naukowców. To bardzo cienka warstwa, umieszczona pomiędzy skorupą, a miękką wyściółką wewnątrz kasku. 
Zapraszamy do naszej oferty, gdzie znajdziesz kaski do jazdy rowerowe dla całej rodziny.
 
Sprawdź naszą ofertę:
 
Kaski miejskie i trekkingowe.                                      Kaski szosowe                                               Kaski BMX i Dirt                 Kaski rowerowe full face
Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż