Kaski rowerowe MTB

Kask rowerowy MTB powinien znaleźć się w szafie każdego rowerzysty, któremu zdrowie i życie miłe. Producenci dokładają wszelkich starań, aby ich produkty zapewniały największy z możliwych stopień ochrony. Z tego powodu zdecydowano się wprowadzić technologię MIPS do etapu produkcji kasków. Pozwala w znacznym stopniu zminimalizować skutki wypadków- przede wszystkim ochrona głowy. Kask na rower działa jak ochraniacz. A tych w jeździe po górach i leśnych ścieżkach nie brakuje. Kaski rowerowe MTB powinny być lekkie i wytrzymałe. Wentylacja to podstawa, zatem dobrze, jeśli mają dużo otworów wentylacyjnych – dzięki nim głowa jest chłodzona nawet podczas największych upałów. Jaki kask MTB wybrać? Nasz sklep internetowy chętnie w tym temacie doradzi, aby zapewniać Naszym klientom jak największy wybór produktów mamy w swej ofercie M.in kask rowerowy uvex, gira. A więc wszystko zależy od tego, jak jeździmy. Na szosa będzie się liczyła niska masa, enduro – dobra ochrona potylicy- uraz Nam nie straszny, zjazdy – pełne zabezpieczenie, włącznie ze szczęką, czyli full face.

Czytaj więcej...
Sortuj:
127 produktów
WYPRZEDAŻ
Kask rowerowy  UVEX BOSS RACE 52-56cm czarny7669
237,15 279,00
WYPRZEDAŻ
Kask rowerowy  UVEX BOSS RACE 55-60cm biały7666
237,15 279,00

Jaki kask rowerowy MTB wybrać?

Kask to absolutna podstawa do uprawiania kolarstwa górskiego, służąca ochronie głowy. Kask MTB charakteryzuje się skomplikowaną konstrukcję, która musi łączyć pozornie sprzeczne cechy - bezpieczeństwo i komfort użytkownika. Musi być wytrzymały – prędkości osiągane na rowerze górskim mogą być duże, jednocześnie musi być lekki. Kask na rower MTB jest większy i nieco cięższy od kasku szosowego, większość z nich posiada daszek chroniący nie tylko przed słońcem, ale też przed gałęziami. Najlepszą ochronę zapewniają kaski typu fullface charakteryzujące się największym ciężarem, posiadające pełną skorupę z zintegrowaną osłoną na szczękę.

Wybierając kask MTB przed dokonaniem zakupu należy zadać sobie pytanie, jaki styl jazdy będziemy uprawiać. Do zjazdu najlepszy jest fullface, jeśli enduro to kask charakteryzujący się zabudowanym tyłem (by lepiej chronić potylicę), do jazdy rekreacyjnej wystarczy typowy kask MTB zbliżony budową do kasku szosowego. Kaski do MTB są lekkie i przewiewne (w przypadku kasków fullface nie ma otworów wentylacyjnych zapewniających przewiew), posiadają solidną konstrukcję wyposażona w system regulacji. Wybierając rozmiar kasku, należy wziąć pod uwagę oprócz obwodu głowy także kształt, szerokość i głębokość kasku.

Producenci kasków MTB w swojej ofercie posiadają szeroką gamę modeli różniące się swoim kształtem skorupy, zapewniające pełna ochronę głowy rowerzysty podczas jazdy w terenie, niektóre z nich są wyposażone w system system ias.

Kaski rowerowe z systemem MIPS – czym są?

Działanie systemu MIPS polega na odizolowaniu jednej z warstw kasku, a konkretniej tej, która bezpośrednio przylega do głowy, od przeciążeń i ewentualnych ruchów skorupy kasku w czasie upadku. MIPS to pewnego rodzaju wkładka, która (pod warunkiem, że kask jest dobrze dobrany) zawsze pozostaje w tym samym miejscu na głowie, pozwalając na pewien zakres ruchy skorupy kasku podczas uderzenia o przeszkodę czy tarcia. Dzięki temu przeciążenia i energia powstała podczas wypadku są dobrze rozłożone, a ryzyko urazów głowy ograniczane jest do minimum.

Kask MTB – czym się różni od innych?

Najbardziej widoczną cechą odróżniającą kask MTB od innych kasków rowerowych jest jego pozorna masywność. Kaski szosowe lub miejskie są mniejsze, lżejsze, większość modeli jest pozbawiona daszka przeciwsłonecznego (podstawowy atrybut kasku MTB), posiadają otwory wentylacyjne, mają prostszą budowę. Kask MTB jest konstrukcją bardziej rozbudowaną, obejmująca ochroną większą powierzchnie głowy niż inne rodzaje. Kaski fullface wyglądem przypominają wyglądem wyścigowe kaski motocyklowe.

Dobry kask MTB to podstawowy element wyposażenia każdego rowerzysty zapewniający bezpieczeństwo. Nasz sklep rowerowy posiada w ofercie różne modele kasków o nowoczesnym wzornictwie sprawdzonych marek, zapewniających najwyższy poziom ochrony : Specialized, Uvex czy Kask

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż