DARMOWA DOSTAWA - DARMOMA DOSTAWA - DARMOWA DOSTAWA - DARMOWA DOSTWA - DARMOWA DOSTAWA - DARMOWA DOSTAWA

Kaski rowerowe Full Face i Downhill

Kask full face to rodzaj kasku rowerowego, który obejmuje całą twarz i głowę i zwiększa bezpieczeństwo. Takie kaski są uważane za jedne z najbezpieczniejszych, ponieważ chronią nie tylko głowę, ale także twarz, szczękę i podbródek. Przeznaczony jest do jazdy na rowerach DH, Enduro czy Downhill w tego typu rowerach ryzyko upadku i obrażeń jest duże. Uprawia się na nich dyscyplinę zjazdową ekstremalną gdzie ważne jest aby chronić całą głowę. Kask rowerowy full face charakteryzuje się wytrzymałością, solidną konstrukcja czy odpinaną szczęką, ze względu na swoje przeznaczenie posiada mała ilość otworów wentylacyjnych. Kształtem przypomina trochę kask motocyklowy, który też ma za zadanie unikać groźnych kontuzji. W naszym sklepie znajdziesz modele znanych w branży producentów m.in Fox i Gogle. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i skorzystaj z oferty sklepu rowerowego Bikemia.com.

Czytaj więcej...
Sortuj:
9 produktów
WYPRZEDAŻ
Kask SPECIALIZED GAMBIT HLMT M czarny6692
1 099,00 1 400,00
WYPRZEDAŻ
Kask rowerowy AUTHOR CREEK FF6374
239,85 369,00
WYPRZEDAŻ
Kask rowerowy AUTHOR HOT SHOT X96375
194,36 299,01
WYPRZEDAŻ
Kask SPECIALIZED GAMBIT V1 M czerwony5461
1 118,77 1 749,99
WYPRZEDAŻ
Kask rowerowy UVEX JAKKYL HDE 2.0 52-57cm czarny1489
674,24 898,99
WYPRZEDAŻ
Kask rowerowy UVEX JAKKYL HDE 2.0 56-61cm czarny1490
674,24 898,99

Jak zbudowany jest kask Full Face?

Kask fullface zazwyczaj składa się z dwóch części - skorupy zewnętrznej i wkładki amortyzującej. Skorupa zewnętrzna jest wykonana z wytrzymałych materiałów, takich jak włókno węglowe, poliwęglan czy tworzywo sztuczne ( w zależności od modelu kasku ), które mają za zadanie absorbować energie w razie upadku. Dodatkowo spinany jest paskiem aby nie spadł podczas trików w dyscyplinach grawitacyjnych.  Wkładka amortyzująca wykonana jest z materiałów odpornych na uderzenia i wstrząsy, podczas niebezpiecznych zjazdów. Kask downhill jest często używany przez zawodowych kolarzy górskich i zjazdowych, ponieważ oferuje najlepsze ochrony przed urazami w wypadkach. Można go również używać na rowerze miejskim, jeśli ktoś chce dodatkowej ochrony. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar kasku, tak aby dobrze pasował i zapewniał odpowiednią ochronę. Konieczne jest również regularne sprawdzanie stanu kasku i wymiana go, jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki zużycia czy uszkodzenia. 

Dobry kask powinien być na wyposażeniu każdego rowerzysty, pozwala uniknąć urazów i zwiększa koncentracje oraz poziom bezpieczeństwa.

Jak odpowiednio dobrać kask rowerowy?

Aby dobrać odpowiedni ochraniacz na głowę, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, kask powinien być dobrze dopasowany do głowy, dlatego ważne jest sprawdzenie tabeli rozmiarów lub ewentualne przymierzenie kasku przed zakupem. Oferta kasków zależy również od rodzaju jazdy (np. MTB, enduro, szosowy), należy wybrać odpowiedni typ kasku, np. full face lub kask z otwartą szczęką.  Ważne jest, aby kask posiadał odpowiednie wzmocnienia, które zapewnią ochronę w razie uderzenia, w miejskich modelach preferuje się również oświetlenie.  Rowerzysta powinien zwrócić uwagę na wentylacje, szczególnie w przypadku jazdy w ciepłych warunkach, ważne jest, aby kask posiadał odpowiednią wentylację, która zapewni komfort i wydajność. Kolarstwo korzysta już z zaawansowanych technologii i dla potrzeb kolarza niektóre modele posiadają funkcje zawiadamiana służb ratunkowych a razie wypadku. Taką funkcje posiadają kaski marki Specialized które mają wbudowany specjalny czujnik. 

Ważne jest, aby wybór kasku był oparty na odpowiedniej wiedzy i konsultacji z doradcą, aby zapewnić sobie najlepsze bezpieczeństwo i komfort podczas poruszania się rowerem. Decydując się na zakup warto sprawdzić czy posiada potrzebne atesty, dobra jakość jest bardzo ważna. 

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż