Kaski rowerowe dziecięce

Chociaż jeżdżenie w kasku rowerowym nie jest obowiązkowe to warto go mieć, by zadbać o swoje i dzieci bezpieczeństwo. Podczas upadku to właśnie głowa jest najbardziej narażona na niebezpieczne urazy. Według niektórych źródeł, nawet 6 na 10 dzieci w wieku do 5 lat cierpi na urazy głowy po jeździe rowerem lub innym pojazdem na kółkach. Ochraniacz na rower dla dziecka powinny mieć na głowie także maluchy przewożone w fotelikach rowerowych. Musimy pamiętać o tym, że dziecko w foteliku podczas wywrotki ma ograniczoną możliwość "obrony" ze względu na przypięcie pasami do fotelika. Ważne, by ochraniacz miał możliwość regulacji, która służy do dopasowania kasku dziecięcego do obwodu głowy malucha, by należycie ochronić malucha przed zagrożeniami podczas jazdy na rowerze i zapewnić mu należyty komfort. Należy pamiętać, że skuteczność źle dobranego kasku jest dwa razy mniejsze niż w przypadku modelu dobrze wybranego. Nowoczesne kaski rowerowe dla dzieci są lekkie, przewiewne i wygodne, przez co nie będą przeszkadzać podczas jazdy. Poza tym kask rowerowy dziecięcy, może być efektownym dodatkiem, dopasowanym kolorystycznie do roweru

Czytaj więcej...
Sortuj:
121 produktów

Kask rowerowe dziecięce – o czym musimy wiedzieć i pamiętać?

Najważniejszą rzeczą przy kupnie kasku dla dziecka jest wybór właściwie dobranego modelu. Według badań amerykańskich naukowców 96 procent przebadanych dzieci w wieku 4-18 lat nosiło źle dopasowany kask. A to przekłada się na mniejszą skuteczność ochrony głowy przed skutkami uderzenia – nawet dwukrotnie większa skuteczność niż w przypadku prawidłowo dopasowanych modeli. Kaski rowerowe służą także do ochrony głowy także podczas jazdy na hulajnodze, deskorolce, rolkach. Należy wybrać kask dziecięcy odpowiedni do wieku rowerzysty. Dobrze, jeśli model ma możliwość dokładnej regulacji obwodu, by dopasować go do obwodu głowy dziecka. Kaski dziecięce wyposażone są w otwory wentylacyjne, często posiadają daszek chroniący przed słońcem.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wzorów i kolorów najwyższej jakości ochraniaczy dla dzieci w każdym wieku, by wybrać właściwy model dla każdego małego rowerzysty. Posiadamy w sprzedaży kaski Meteor, Merida, Uvex, Specialized.

Pamiętajmy, by dawać pociechom przykład samemu zakładając kask rowerowy podczas jazdy, pozwoli to wyrobić u dziecka nawyk zakładania kasku.

Sprawdź naszą ofertę ! Zapraszamy do sklepu internetowego i salonów.

Kask rowery dziecięcy 52 56

Kask rowerowy dla dzieci w rozmiarze 52-56 cm jest przeznaczony dla najmłodszych kolarzy w wieku od około 5 do 10 lat. Według Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Polsce, jazda w kasku rowerowym jest obowiązkowa dla dzieci do ukończenia szkoły podstawowej. Wybierając kask rowerowy dla dziecka, należy zwrócić uwagę na jego rozmiar. Warto wybrać model, który idealnie dopasuje się do obwodu głowy dziecka, ponieważ wówczas kask zapewni maksymalną ochronę

Kask rowery dziecięcy 48 52

Kask rowerowy dziecięcy w rozmiarze 48-52 cm to popularny wybór dla najmłodszych kolarzy. Podczas wyboru takiego kasku należy zwrócić uwagę na jego dopasowanie do obwodu głowy dziecka. Jeśli obwód wynosi np. 49 cm, należy wybrać raczej kask w rozmiarze 48-52 cm.

Kaski rowerowe dla dzieci są projektowane z zastosowaniem podobnych technologii jak kaski dla dorosłych i mogą być stosowane podczas jazdy na rowerku biegowym, rowerze dziecięcym lub w foteliku i przyczepce rowerowej.

]. Istotne jest również, aby kask posiadał elementy odblaskowe, co zwiększy widoczność dziecka na drodze. Niestety nie każdy model kasku dla dzieci posiada takie elementy.

 

Kask rowerowy dla dziecka – co powinienieś o nim wiedzieć?

Kaski rowerowe dla dzieci nie różnią się pod względem designu i formy od kasków przeznaczonych dla dorosłych. Istnieją specjalne kaski przeznaczone do jazdy miejskiej oraz kaski dla maluchów, które jeżdżą z rodzicami po szosach. Charakteryzują się one charakterystycznym, opływowym kształtem z wyciągnięciem w tył.

Niewątpliwie pojawia się pytanie, czy kask rowerowy dla dziecka spełni swoje zadanie w przypadku upadku. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Kaski te są wykonane z niezwykle wytrzymałych tworzyw sztucznych, co sprawia, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie lekkie – ich waga wynosi zwykle do 400 gramów. Przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą one rygorystyczne testy, w trakcie których sprawdza się ich odporność na uderzenia. Do sklepów trafiają jedynie te kaski, które spełniają te wymagania.

W przypadku wypadku, w którym dziecko uderzy głową o twardą nawierzchnię, należy dokładnie sprawdzić, czy kask nie ma większych uszkodzeń lub mikropęknięć. Jeśli takie uszkodzenia występują, oznacza to, że kask spełnił swoje zadanie i należy go wymienić na nowy. Ważne jest, aby w takiej sytuacji dobierać nowy kask odpowiedni do rozmiaru i wieku dziecka 

Warto również zwrócić uwagę na to, że kask rowerowy dla dzieci może być wyposażony w otwory wentylacyjne. Nie są one jedynie ozdobą, ale mają za zadanie pomóc w odprowadzaniu potu i zapobieganiu przegrzaniu organizmu podczas intensywnej aktywności fizycznej. Szczególnie doceni się to podczas gorących wakacyjnych dni, kiedy dzieci częściej korzystają z rowerów. Istnieją również modele kasków bez otworów wentylacyjnych, a wybór zależy od częstotliwości i długości jazdy dziecka na rowerze 

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż