MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Dętki rowerowe 28″

W dętkach rowerowych 700C stosowane są trzy rodzaje zaworków m.in. Presta, Schrader i Dunlop. Zawór Presta jest węższy i bardziej popularny w rowerach szosowych oraz w rowerach wymagających większego ciśnienia w oponie. Do napompowania tego typu zaworka potrzebna będzie pompka dostosowanie do tych zaworków, a charakteryzuje się lekką wagą i atrakcyjnym wyglądem. Zawór Schrader to zawór taki sam jak stosowany w samochodach, jest szerszy i znajduje się w rowerach o średnicy otworu w obręczy około 8,5mm. Może być pompowany za pomocą standardowych pompek do rowerów, co ułatwia obsługę, bądź za pomocą kompresora dostępnego na większości stacji benzynowych. Ostatnim zaworkiem jest wentyl typowo rowerowy zwany Dunlop Valve, montowany do otworów obręczy o średnicy 8.5mm podobnie jak przy zaworkach Schrader. W naszym sklepie internetowym dostępne są dętki do wszystkich rowerów z kolami o rozmiarze 28 cali.

Czytaj więcej...
Sortuj:
68 produktów
WYPRZEDAŻ
Dętka SPECIALIZED 700x20/26 TURBO FV48mm5416
25,00 50,00

Dętka rowerowa 28 cali / 700

Kupując dętkę 28 calową lub 700 musimy najpierw wiedzieć, jaką dętkę należy zastosować w naszym pojeździe. Oprócz średnicy ważne jest, by znać szerokość opony (oznaczenie wielkości jest zawsze podane na boku w różnych formach - np. 28 x 1,9 lub 45 - 622. Przed wyborem dętki do roweru 28 powinniśmy sprawdzić też typ zaworu zastosowany w naszym rowerze i jego długość. O ile zawory typu AV i DV pasują do tego samego otworu, to występują one w dwóch długościach - 40 i 48 mm. PRESTA natomiast nie da się żadnym z nich zastąpić z powodu mniejszego otworu. Znając już dane interesującej nas dętki do swojego roweru (rodzaj wentyla i pozostałe parametry ogumienia) możemy dokonać wyboru interesującej nas części. Dla komfortu jazdy na rowerze należy zwrócić uwagę na ciśnienie powietrza w oponie. Należy je dopasować do typu naszego roweru, warunków terenu w jakim się poruszamy i masy naszego ciała. Zbyt słabe napompowanie koła roweru powoduje szybką degradację jednośladu. Zakres dopuszczalnego ciśnienia jest szeroki i jest podany na oponie. Podczas jazdy w terenie naszpikowanym czynnikami podnoszącym ryzyko uszkodzenia ogumienia to spotkać każdego rowerzystę, dlatego warto zaopatrzyć się w zestaw naprawczy lub zapas.

Dętki rowerowe 28-calowe do gravela

Dętki rowerowe 28-calowe są również dedykowane dla rowerów gravelowych, są niezwykle ważnym elementem każdego rowerzysty, poruszającego się po drogach i bezdrożach. Są one produkowane w różnych rozmiarach i grubościach, które pozwalają na lepszą stabilność i amortyzację podczas jazdy. Dętki rowerowe do gravela są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zwiększają ich odporność na przebicia i uszkodzenia, podczas szutrowanie po trudnym terenie. Dodatkowo, ich odpowiednia konstrukcja zmniejsza ryzyko przecierania się na krawężnikach lub ostrych kamieniach. W tego typu dętkach  należy zwrócić uwagę na odpowiednie ciśnienie powietrza, aby rower zachowywał się optymalnie do warunków na drodze i zapewniał komfortową jazdę. Warto regularnie sprawdzać ciśnienie, zwłaszcza przed dłuższymi trasami.

Dętka rowerowa 28 antyprzebiciowa

Dętka rowerowa 28 calowa antyprzebiciowa to innowacyjny produkt, który zapewnia dodatkową ochronę przed przebiciami podczas jazdy rowerem. Wykonana z wytrzymałych materiałów co popularne dętki ale posiadająca we w sobie płyn uszczelniający, który w razie uszkodzenia zalepia otwór uciekającego powietrza. Dzięki tej technologii antyprzebiciowej, rowerzyści mogą cieszyć się większym bezpieczeństwem podczas jazdy po trudniejszym terenie, jak również w mieście, gdzie ryzyko przebicia przez szkło czy metalowe przedmioty jest większe. Dętka rowerowa 28 antyprzebiciowa jest cięższa i droższa od standardowych dętek, to jej zalety w postaci ochrony, niezawodności i redukcji ryzyka przestojów spowodowanych przebiciami zdecydowanie wynagradzają to niewielkie wydłużenie czasu wymiany i niewielki wpływ na wagę roweru.

Ile kosztuje dętka do roweru 28?

Cena dętki do roweru 28 może się różnić w zależności od producenta i jakości jej wykonania oraz dodatkowych funkcji, takich jak antyprzebiciowa. Nasz sklep internetowy oferuje standardowe dętki do rowerów 28 cali w cenach od 19 do 25 zł, te z płynem uszczelniającym to rząd już od 30 do 45 zł. Ale gwarancja dotarcia do mety bez konieczności jej wymiany nie zna ceny, a wybór dętki antyprzebiciowej pozwoli cieszyć się kolarzowi z pokonywanych odległości.

 

W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór wysokiej jakości dętki renomowanych i znanych marek takich jak Continental jak i dętki budżetowe (CST). Każdy miłośnik kolarstwa może z naszego asortymentu wybrać idealny model dętki dla Siebie.

 

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż