NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł - NAJTAŃSZE POLSKIE ROWERY MIEJSKIE - cena od 698.98 zł

Dętki rowerowe 27,5 cale

Dętki rowerowe w rozmiarze 27,5 cala są bardzo popularne głównie wśród rowerzystów górskich i mają swoje miejsce na rynku rowerowym. Ten rozmiar jest również nazywany jako 650B i cieszy się coraz większym uznaniem w branży rowerowej. Dętki 27,5 cala są szeroko stosowane w rowerach górskich, zarówno w modelach do jazdy amatorskiej, jak i profesjonalnych zawodach, ze względu na dobrą zwrotności i stabilności. Rowery o rozmiarze koła 27,5 cala zostały produkowane kilka lat temu, ich pojawienie się w branży rowerowe sporo zmieniło z świecie rowerowym. Wprowadzenie tego rozmiaru pozwoliło na bardziej wszechstronne opony i lepsze dostosowanie do różnych rodzajów terenu, co docenią zarówno amatorzy, jak i zaawansowani rowerzyści podczas wypraw po górskich trasach lub szlakach.

Czytaj więcej...

Dętka rowerowa 27,5 cali - rodzaje zaworków

Dętka rowerowa o rozmiarze 27,5 cala jest dostępna z różnymi rodzajami zaworków, które mają za zadanie pompowanie powietrza do wnętrza dętki. Wśród najczęściej spotykanych rodzajów zaworków są można spotkać w naszym sklepie rowerowym:

Wentyl Presta - jest to wąski, wydłużony zawór, który wymaga specjalnej pompki wyposażonej w adapter do zaworu Presta. Jest popularny w rowerach górskich i szosowych, charakteryzuje się wysoką wydajnością, lekkością oraz estetycznym wyglądem.

Wentyl Schrader (zawór American Valve) -  jest to zawór stosowane w samochodach. Jest szerszy i stosowanych w kołach gdzie w obręczy otwór na wentyl ma średnice około 8,5mm. Można go pompować za pomocą standardowych pomp do rowerów i nie wymaga specjalnych adapterów.

Wentyl Dunlop - stosunkowo rzadko spotykany, ale można go czasem znaleźć w niektórych dętkach 27,5 cala, zwłaszcza w rowerach młodzieżowych. Pompowany tradycyjną pompką rowerową a średnica otwory w obręczy jest podobna jak w zaworkach American Valve.

W ofercie internetowego sklepu rowerowego BIKEMIA znajdują się wysokiej jakości dętki renomowanych i znanych marek (Specialized, Continental) i dętki budżetowe (CST)Każdy miłośnik kolarstwa może z naszego asortymentu wybrać idealny model dętki dla Siebie

 

Do jakiego roweru dętka 27,5 cala

Dętki o rozmiarze 27,5 cala są głównie stosowane w rowerach górskich (MTB) o kołach znakowanych 650B. Ten rozmiar dętek jest powszechnie używany w rowerach górskich ze względu na swoją uniwersalność i szerokie zastosowanie. Rowerzyści wybierający modele z dętkami 27,5 cala cenią sobie dobrą zwrotności, stabilności i przyczepności na różnorodnych trasach, zarówno na wymagających trasach zjazdowych, jak i podczas podjazdów. Dętki 27,5 cala są dostępne w różnych szerokościach, co pozwala dostosować je do różnych warunków terenowych i specyfikacji rowerzystów, zarówno tych jeżdżących rekreacyjnie, jak i zawodowo.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż