MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Dętki rowerowe 26 cale

Dętki rowerowe 26 cali są jednymi z najbardziej popularnych i szeroko stosowanych rozmiarów dętek w świecie rowerów. Są powszechnie używane w rowerach górskich (MTB), miejskich i młodzieżowych, które mają koła o średnicy 26 cali. Jest to tradycyjny rozmiar, choć coraz częściej spotykany jest również rozmiar 27,5 cala lub 29 cali jako nowsze standardy w rowerach górskich. Rowery górskie z kołami 26 cali były niegdyś bardzo popularne, dętki w tym rozmiarze nadal są łatwo dostępne w naszym sklepie rowerowym. W naszej ofercie są dostępne dętki do opon rowerowej o każdej szerokości, dobranie do odpowiedniej szerokości jest bardzo ważne ponieważ po napompowaniu dętka nabiera swojej optymalnej szerokości. Jest ona wtedy mnie podatna na uszkodzenie w trakcie jazdy, gdzie spotykamy gwałtowny zjazd z krawężnika czy ostre kamienie na drodze szutrowej.

Czytaj więcej...

Dętki rowerowe 26 cali.

Kupując dętkę 26 calową musimy najpierw wiedzieć, jaką dętkę należy zastosować w naszym pojeździe. Oprócz średnicy koła ważne jest by znać szerokość opony (oznaczenie wielkości jest zawsze podane na boku w różnych formach - np. 26 x 1,75 lub 47 - 559 (jest najczęściej spotykany rozmiar opon). Przed wyborem dętki do roweru 26 powinniśmy sprawdzić też typ zaworu zastosowany w naszym rowerze i jego długość. O ile zawory typu AV i DV pasują do tego samego otworu, to występują one w dwóch długościach - 40 i 48 mm. PRESTA natomiast nie da się żadnym z nich zastąpić z powodu mniejszego otworu. Znając już dane interesującej nas dętki do swojego roweru (rodzaj wentyla i pozostałe parametry ogumienia) możemy dokonać wyboru interesującej nas części. Dla komfortu jazdy na rowerze należy zwrócić uwagę na ciśnienie powietrza w oponie. Należy je dopasować do warunków terenu w jakim się poruszamy i masy naszego ciała. Zbyt słabe napompowanie koła roweru powoduje szybką degradację jednośladu. Zakres dopuszczalnego ciśnienia jest szeroki i jest podany na oponie. Podczas jazdy w terenie naszpikowanym czynnikami podnoszącym ryzyko uszkodzenia ogumienia to spotkać każdego rowerzystę, dlatego warto zaopatrzyć się w zestaw naprawczy lub zapas.

W naszym sklepie znajdują się zarówno wysokiej jakości dętki renomowanych i znanych marek jak i dętki budżetowe (CST). Każdy miłośnik kolarstwa może z naszego asortymentu wybrać idealny model dętki dla Siebie.

Do jakich rowerów stosujemy dętki 26 cali?

Dętki o wymiarze 26 cali są stosowane w rowerach, które posiadają w swojej specyfikacji koła o średnicy 26 cali. Ten rozmiar dętek jest szczególnie popularny w rowerach górskich górskich (MTB), zwłaszcza starszych modelach, gdzie koła o wymiarze 26 cali były standardem przez długie lata. Dzięki swojej uniwersalności, dętki 26 cali są również używane w niektórych rowerach miejskich i młodzieżowych, chociaż w miarę upływu czasu, koła o większych rozmiarach (27,5 cala i 29 cali) zyskały na popularności wśród rowerzystów górskich. Warto pamiętać, że producenci dętek oferują różne szerokości dętek 26 cali, aby dopasować się do różnych typów opon, wykorzystywanych do jazdy w różnym terenie.

 

Ile kosztuje dętka 26 cali?

Cena dętki rowerowej 26 cali zależy od producent, jakości gumy oraz rodzaju zaworu. Nasz sklep internetowy oferuje standardowe dętki 26-calowe w przedziale cenowym od około 19 do 29 złotych, w zależności od producenta. Posiadamy również w swojej ofercie dętki rowerowe 26 cali z płynem uszczelniającym, które są znane jako dętki mniej awaryjne, ich ceny są zazwyczaj wyższe ze względu na specjalną technologię i płyn zalepiający uszkodzenie w trakcje jazdy. Takie dętki mogą kosztować od 35 do 45 złotych, na cenę dętki wpływa również zastosowanie talku na jej powierzchni, zapobiega to przyklejania się dętki do wnętrza opony, jest to ważne podczaj wymiany opony na nową. Demontaż wysłużonej opony często kończy się uszkodzeniem dętki, która po dłuższym czasie jazdy od wpływu temperatur „przykleja” się do wnętrza opony. Dętki talkowane to rząd około 40 zł ale z upływem czasu bez niespodziewanej awarii, docenimy ten wydatek.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż