DARMOWA DOSTAWA - DARMOMA DOSTAWA - DARMOWA DOSTAWA - DARMOWA DOSTWA - DARMOWA DOSTAWA - DARMOWA DOSTAWA

Dętki rowerowe 24 cale

Dętki rowerowe 24 cali są przeznaczone głównie do rowerów dziecięcych, młodzieżowych i popularnych ciągle składaków. Te rowery zazwyczaj posiadają koła o średnicy 24 cali, dlatego wymagają zastosowanie tej dętki. W dętkach rowerowych 24 cali występują różne rodzaje zaworków, wybór dętki z odpowiednim wentylem zależy głównie od rodzaju pompki jaki posiadamy i średnicy otworu w obręczy. W naszym sklepie rowerowym można znaleźć dętki z wentylem Dunlop, Schrader i Presta dla zaworków Dunlop i Schrader wynosi ona około 8,5mm a dla Presty to około 6,5mm.

Czytaj więcej...

Rodzaje wentyli w dętkach 24 cale

Zawór typu Dunlop (nazywany również zaworem holenderskim lub zaworem Dunlop/Woods) - jest to najczęściej spotykany typ zaworu w dętkach rowerowych. Jego charakterystyczną cechą jest jego budowa, składa się plastikowej nakrętki która chroni wentyl przed zabrudzeniem, a przed rozpoczęciem pompowania należy ją odkręcić. Drugim elementem jest zawór kulowy, posiada on w sobie kulkę która pod naciskiem ciśnienia powietrza wewnątrz dętki blokuje jego ulatnianie się. W trakcie pompowanie, pompka dzięki naszej sile mięśni wytwarza większe ciśnienie a kulka zmienia swoje położenia i otwiera zawór. Dlatego czym większe ciśnienie w dętkach tym więcej siły musimy użyć. Trzeci element to metalowa nakrętka mocująca zawór w korpusie zespolonym z gumową częścią dętki.

Zawór typu Presta (nazywany również zaworem francuskim lub zaworem Sclaverand) - jest to bardziej smukły i elegancki zawór. Posiada metalową nakrętkę, która musi zostać odkręcona przed pompowaniem powietrza. Zawory Presta są popularne w rowerach szosowych i niektórych rowerach górskich. Budowa jest bardzo podobna do wcześniejszego zworka tylko że kulka została zastąpiona stożkiem zakończonym gwintowanym czepieniem z nakrętką z baryłka, zabezpieczająca docisk stożka.

Zawór typu Schrader (nazywany również zaworem samochodowym lub American Valve) - jest identyczny z zaworem stosowanym w samochodowych oponach. Ma metalowy trzpień i wymaga zwykłej pompki do napompowania powietrza z funkcją odblokowania zaworka. Gumowa uszczelka blokuje ulatnianie się powietrza z wnętrza dętki i w tym momencie możemy zwiększyć ciśnienie powietrza.

Wybór odpowiedniego typu zaworu jest ważny, aby można było łatwo napompować dętkę oraz uniknąć problemów z dopasowaniem pompki do zaworu. Dlatego przed zakupem dętki rowerowej 24 cali warto sprawdzić, jaki rodzaj zaworu jest stosowany w danym modelu roweru.

 

Ile kosztuje dętka do roweru 24 cale?

Cena dętki rowerowej 24 cali zależy głównie od jej jakości i producenta na cenę ma wpływ  również rodzaj zaworka. W naszym sklepie rowerowym można znaleźć dętki 24-calowe w przedziale cenowym od około 15 do 30 złotych. Podobnie jak w przypadku innych akcesoriów rowerowych, warto zwrócić uwagę na jakość produktu, ponieważ lepiej wykonane dętki będą bardziej odporne na przebicia i oferować większą niezawodność podczas jazdy. Dla rowerzystów, którzy jeżdżą często lub w trudniejszym terenie, wyższa jakość dętki może być bardziej opłacalna w dłuższej perspektywie.

 

W naszym sklepie rowerowym znajdą Państwo dętki wysokiej jakości różnych producentów. Każdy miłośnik kolarstwa może z naszego asortymentu wybrać idealny model dętki dla Siebie.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż