MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Dętki rowerowe

Dętka do roweru to ważny element w każdym rowerze a jej dopasowanie średnicą do opony rowerowej jest bardzo ważne. Przed zakupem nowej dętki, ważne jest sprawdzenie rozmiaru opony do której chcemy zamontować nową gumę, główny rozmiar to rozmiar obręczy podawany w calach na jaką będziemy zakładać nową dętkę. W internetowym sklepie rowerowym bikemia.com, mamy do wyboru kilka rodzaju wentyli które możemy wybrać. Wybór zaworu jest bardzo ważny, należy dopasować go pod otwór w obręczy i pompkę rowerową którą posiadamy co ułatwi nam napompowanie koła. Sprawdź naszą ofertę i porady aby dokonać zakupu odpowiedniej dętki do swojego roweru.

 

Czytaj więcej...
Sortuj:
235 produktów

Dętka rowerowa w bikemia.com

Najpopularniejsze rozmiary dętek to te stosowane w rowerach szosowy, mtb i trekkingowych, miejskich. Przed doborem jedną z kluczowych spraw jest wybór dętki z odpowiednim wentylem. W naszej ofercie znajdziesz dętki znanych marek m.in continental, cst czy specialized. W naszym sklepie klienci mogą kupować, dętki do każdej szerokości opony z wentylami:

  • AV to wentyl schrader zwanym potocznie wentylem samochodowym, stosowanym w oponach z dużym oporem toczenia, grubym bieżnikiem i dobrej przyczepności.
  • presto - zastosowanie wentyla presto to rodzaj rowerów szosowych lub tzw. szosówek, szeroki wybór długości wentyla w zależności od wysokości stożka obręczy i różnych rozmiarach.
  • na rynku dostępny jest wentyl dunlop w skrócie DV, stosowany w rowerach trekkingowych i rowerach miejskich.

Komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy, gwarantuje nam zapasowa dętka, która minimalizuje strach przed ryzykiem złapania tzw. kapcia. Wielu cenionych producentów np. continental, wzbogaciło swoją ofertę o dętki antyprzebiciowe na wzór systemu tubeless.

Dętka do roweru, a opona

Wybór odpowiedniej dętki w swoim jednośladzie jest bardzo ważny w momencie gdy złapałeś gumę. Opona przybiera odpowiednie kształty w momencie zastosowanej odpowiedniej szerokości dętki. Gwarancja dobrze dobranej dętki to sprawdzenie wielkości koła, dobry rozmiar dętki do szerokości opony nie zwiększa ryzyka przebicia ogumienia. Wielkość cali to pierwsza wartość, którą należy zbadać przed zakupem nowej dętki. W przypadku szerokości dętki podawana jest ona w pewnym zakresie swojej rozciągliwości, nasz dział obsługi klienta pomoże w wyborze optymalnego rozmiaru i doradzi pod względem wentyla.

Ile kosztuje dętka do roweru?

Cena dętek do roweru zależy od wielu czynników, takich jak marka, rozmiar koła czy szerokość. W naszym sklepie online średnia cena dętki wynosi od 10 do 50 złotych za sztukę, ale można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe modele. Na cenę wpływa również dodatkowe czynniki, takie jak rodzaj zaworu ( Presta, Dunlop lub Schrader ), grubość materiału oraz materiał wykonania. Dętki rowerowe można jeszcze podzielić na długość zaworka m.in. FV ( Presta ) 80 mm stosowana w rowerach szosowych o wysokim stożku obręczy rowerowej. Warto jednak pamiętać, że wybór dobrej jakości dętek może zapobiec częstym przebiciom i pozwolić na dłuższe i bezproblemowe korzystanie z roweru. W ostatnim czasie popularne stały się dętki z płynem uszczelniającym, który w momencie uszkodzenia uzupełnia ubytki w budowie dętki.

Jaką dętka do roweru?

Wybór dętki do roweru zależy od wielu czynników, takich jak typ roweru, rozmiar opon, styl jazdy czy też warunki terenowe. Przed zakupem dętki należy więc dokładnie sprawdzić, jaki rozmiar jest wymagany i jakie są zalecenia producenta opon.

W przypadku rowerów szosowych najczęściej stosuje się dętki o rozmiarze 700c, a w rowerach górskich stosuje się różne rozmiary m.in. 29, 27,5 i 26 cali, w zależności od typu opon. Dętki do rowerów trekkingowych i miejskich często mają rozmiar 28 cali.

Warto też zwrócić uwagę na grubość dętki, ponieważ ma to wpływ na wytrzymałość i odporność na przebicia. Dętki z grubszymi ściankami są bardziej odporne na przebicia ale są cięższe od tych z cienkimi ściankami. W rowerach szosowych kolarze wybierają lżejsze dętki wykonane z lateksu, natomiast w rowerach MTB są to dętki bardziej mocniejsze i mniej podatne na uszkodzenia ze względu na teren po jakim poruszamy się tego typu rowerem.

Przeczytaj koniecznie : Dętki rowerowe jak dobrać i wymienić ?

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż