Chwyty rowerowe

Chwyty kierownicy to ważne akcesorium w rowerach z każdej kategorii z wyjątkiem rowerów szosowych, gdzie na kierownice tzw. "Baranek" montowana jest owijka rowerowa. Chwyty rowerowe to element na którym spoczywają nasze dłonie podczas jazdy rowerem, mają za zadanie zapewniać komfort podczas jazdy m.in rowerem miejskim. W większości przypadkach wykonane są z różnych mieszanek gumy, a dla zwiększania komfortu jazdy w rowerach miejskich i trekkingowych mają kształt ergon. Oznacza to że są odpowiednio wyprofilowane pod śródręcze naszej dłoni, chwyt zapobiega bezpośredniego kontakty z metalową kierownicą. Montaż chwytów jest bardzo prosty, są one nakładane na kierownice a w niektórych modela dla zapobiegania ich obracania w czasie jazdy, posiadają obejmy skręcane śrubą. W naszym sklepie internetowym posiadamy chwyty znanych marek tj. Specialized, Lizard skins, Accent czy Dartmoor. 

Czytaj więcej...
Sortuj:
98 produktów
WYPRZEDAŻ
Chwyty kierownicy BOPTRAVEL biało-czarne7395
39,20 49,00

Jakie chwyty rowerowe wybrać?

Dobrze dobrany chwyt rowerowy przede wszystkim tłumi drgania w czasie wycieczek rowerowych ale również zapewnia pewny chwyt. Aby odpowiednio wybrać ten ważny element, należy określić długość i materiał z jakiego ma być wykonany. Do rowerów MTB chwyty najczęściej wybierane produkowane są z pianki lub fragmentu owijki rowerowej. Zastosowane chwytu gumowego, uciążliwe jest najbardziej latem, w momencie gdy ręka się poci zaczyna się ślizgać w czasie jazdy i zmniejsza to nasze bezpieczeństwo. Rozwiązaniem są rękawiczki rowerowe, które w takim przypadku zapewniają pewne trzymanie kierownicy. Gripy rowerowe wybierane przez profesjonalistów są wsuwane na kierownice i dodatkowo skręcane obejmami z dwóch stron. Chwyty kierownicy dopasowane są swoją średnicą do kierownicy i jest to średnica znormalizowana. Największy wybór jest chwytów ergonomicznych dedykowanych dla rowerów turystycznych, miejskich i retro, są wygodne i dopasowanie do dłoni i nie powodują odcisków.

Czym różni się owijka od chwytów kierownicy?

Oferta naszego sklepu rowerowego w tej kategorii dotyczy chwytów kierownicy i owijek, w zależności od wyboru są to elementy niezbędne w każdym rowerze. Chwyty i owijki należy mocować na kierownice w celu uniknięcia metalicznej kierownicy z nasza dłonią. Zastosowanie jest to samo, czyli mają za zadanie poprawić komfort kierowania naszym jednośladem. Czym się różnią?

  • Owijki kierownicy - maja swoje zastosowanie w rowerach sportowych i przełajowych, jak sama nazwa wskazuje są one owijane wokół "Baranka" lub "Lemondki". Specjalny materiał z jakiego są wykonane daje kolarzowi kontrole nad układem kierowniczym w trakcie trasy. Stanowi również element designu całego roweru, który kolorystycznie pasuje do reszty szosówki.
  • Chwyty - czyli tzw. rączki do roweru to istotny element w pozostałych rowerach, który jest wsuwany na końce kierownicy. Tak jak w przypadku owijki produkt dostępny w różnych wersjach kolorystycznych i zastosowań.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, szeroki wybór produktów zachęci Cię do zainwestowania i zakup dobrych uchwytów do roweru.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż