Buty rowerowe SPECIALIZED Szosowe S-WORKS EXOS

2 399,00 zł

Podeszwa i wkładka Body Geometry zostały zaprojektowane pod kątem ergonomii i poddane testom naukowym - zwiększają moc i efektywność oraz zapobiegają kontuzjom dzięki optymalizacji wzajemnego ułożenia biodra, kolana i stopy

Więcej szczegółów

dostępny

Więcej informacji

 

PrzeznaczenieSzosowe / Road
RodzajUni
Kolorczarny
Opis

 

Ważące ledwie 150 gramów S-Works EXOS to najlżejsze na świecie buty rowerowe z pokrętłem Boa®. Ale niska masa to nie jedyna ich zaleta - buty mają wszystko, czego można spodziewać się po marce S-Works. To wciąż klasa World Tour - z tym że odchudzona. Aby zmieścić się w 150 gramach bez strat mocy, musieliśmy sięgnąć po kilka sztuczek inżynieryjnych, a potem dołożyć odrobinę magii. Karbonowa podeszwa została opracowana z wykorzystaniem metody analizy elementów skończonych oraz mapy nacisku, które pozwoliły wyraźnie zmniejszyć ilość użytego materiału, a jednocześnie zachować niesamowitą sztywność. Jeżeli chodzi o wierzch buta, całkowicie zrezygnowaliśmy z usztywnienia pięty. Kosmiczny materiał Dyneema® z wzmocnieniem CubicTec trzyma piętę na tyle pewnie, że żaden wat mocy, z którą naciskasz na pedały, nie idzie na marne. Kolejnym rozwiązaniem jest przyszwa Warp Sleeve, która z kolei pozwala zrezygnować z usztywnienia palców, jest lekka i zapewnia komfort. Oczywiście buty mają wszystkie osławione rozwiązania Body Geometry, jak wsparcie łuku podłużnego, wkładka varus i wysklepienie śródstopia. Każde z nich rozwiązań zostało ergonomicznie zaprojektowane i poddane testom naukowym, by dać większą moc, zwiększyć efektywność i zmniejszyć ryzyko kontuzji. S-Works EXOS to najlżejsze seryjnie produkowane buty rowerowe z pokrętłem Boa®.
Podeszwa i wkładka Body Geometry zostały zaprojektowane pod kątem ergonomii i poddane testom naukowym - zwiększają moc i efektywność oraz zapobiegają kontuzjom dzięki optymalizacji wzajemnego ułożenia biodra, kolana i stopy.
Nasza najlżejsza podeszwa z karbonu FACT Powerline™ daje maksymalne przeniesienie mocy: indeks sztywności 13.0
Rewolucyjna siateczka z materiału Dyneema® jest lekka, ale gwarantuje komfort i pewne trzymanie stopy.
Pokrętło BOA®, umożliwiające regulację w trakcie jazdy, gwarancja BOA® Lifetime.
Gniazda śrub bloków ze stopu tytanu można obrócić, przesuwając pedał/blok o 5 mm do tyłu.
Antypoślizgowa podeszwa na pięcie
Krój Form Fit z przyszwą Warp Sleeve to idealne dopasowanie, wygoda i prędkość.
Montaż bloków na trzy śruby. Kompatybilny z większością pedałów szosowych.
Waga ok.: 140g (jeden but rozmiaru 42)

Podobne produkty

Buty MAVIC PULSE Black Silver
Buty MAVIC PULSE Black Silver

349,00 zł 275,00 zł

Buty SPECIALIZED TRIVENT EXPERT
Buty SPECIALIZED TRIVENT EXPERT

659,00 zł 490,00 zł

Buty rowerowe MAVIC AKSIUM
Buty rowerowe MAVIC AKSIUM

299,00 zł 269,00 zł

Buty rowerowe MAVIC AKSIUM ELITE
Buty rowerowe MAVIC AKSIUM ELITE

359,00 zł 299,00 zł