MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWEÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM - MEGA PROMOCJE ROWERÓW MAXIM

Bloki rowerowe do pedałów - Bloki SPD

Bloki rowerowe umożliwiają wpięcie specjalistycznego buta w pedały, dzięki temu kręcenie korbą daje maksymalnie efekty podczas jazdy rowerem. Dzięki blokom zatrzaskowym można stabilnie pedałować na stojąco, przez to straty energii są znacznie mniejsze niż podczas jazdy kolarza na pedałach platformowych. Wyróżniamy trzy rodzaje bloków do pedałów: SPD , szosowe i trekkingowe, które są kompatybilne z pedałami zatrzaskowymi Shimano i nie tylko. Różnice pomiędzy nimi widoczne są przede wszystkim w konstrukcji, wadze i wielkości. Nie zależnie od przeznaczenia, bloki należy przykręcić do przystosowanego obuwia rowerowego. Pozwala na uzyskanie lepszego przełożenia siły z mięśni do napędu. Producentów bloków rowerowych jest bardzo dużo min: Shimano, Time, Look, VP, Sram, Author, Wahoo itp. W naszym sklepie można znaleźć te marki i nie tylko. Zapraszamy !!!

Czytaj więcej...
Sortuj:
23 produktów

Rodzaje bloków do pedałów rowerowych

Bloki do pedałów to akcesorium dla rowerzysty, które możemy podzielić na rodzaje i przeznaczenie. Oferta naszego sklepu bloków do butów rowerowych MTB to przede wszystkim bardzo popularne, bloki Shimano SPD.

  • Bloki SPD dedykowane do butów i rowerów górskich, montaż bloków do butów odbywa się zazwyczaj za pomocą 2 śrub do podeszwy buta, schowane w wysokiej podeszwie pozwalają chodzenie mimo zastosowania zatrzasków. Bloki do pedałów Shimano i Look, przed rozpoczęciem jazdy na rowerze, należy odpowiednio ustawić kąt.
  • Bloki do pedałów szosowych, stosowane w rowerach szosowych maja przede wszystkim pełne wykorzystanie energii podczas kręcenia korbą i zapewniać lepszą prędkość. Modele bloków Shimano posiadają trzy rodzaje twardości, oznaczane odpowiednim kolorze m.in czerwony najsztywniejsze nie dają żadnego luzy roboczego podczas pedałowania, niebieski to dwa stopnie luzu a żółte to luz sześciu stopni dla bloków szosowych.
  • Bloki do rowerów trekkingowych to takie same jak stosowane do pedałów MTB, różnica występuje w pedałach gdzie jedna strona to możliwość wpięcia bloku a druga strona pedała przystosowana to platforma z nawierzchnią antypoślizgową. Zobacz co przygotowaliśmy dla Ciebie !!!

Blok kolarski to przede wszystkim stabilność stopy i bezpieczeństwo przed utratą kontaktu buta z pedałem. W szosie jest to bardzo ważne a kiedy zdecydujemy się montować takie bloki nie jesteśmy w stanie poruszać się jak w normalnym obuwiu. Sprawdź nasze propozycje dla zawodowca i amatora, nasza oferta jest dla każdego kto porusza się rowerem.

Ile dają pedały SPD?

Pedały SPD (Shimano Pedaling Dynamics) to system zaprojektowany do zwiększenia efektywności pedałowania przez mocniejsze połączenie buta z pedałem. Umożliwiają one wykorzystanie siły przy każdym ruchu nogi, nie tylko przy naciskaniu, ale i przy podciąganiu pedała. Dzięki temu kolarz może pedałować bardziej równomiernie i efektywnie, co jest szczególnie korzystne na długich dystansach i podczas wspinaczki. System SPD poprawia kontrolę nad rowerem, zwiększa bezpieczeństwo poprzez stabilne przymocowanie stopy do pedału i redukuje ryzyko poślizgu. Wybór pedałów SPD jest popularny wśród rowerzystów górskich, szosowych oraz osób uprawiających trekking, oferując znaczącą poprawę wydajności jazdy.

Koszyk został zaktualizowany
Rowery
⚡ Rowery elektryczne
Akcesoria
Części rowerowe
Odzież
Warsztat
Nowości
Wyprzedaż