Katalog

Włączone filtry:
  Rozmiar ramy
  Rozmiar
  Rozmiar koła
  Rodzaj
  Rozmiar ramy
  Rodzaj ramy
  Przeznaczenie
  Umiejscowienie baterii
  Ilość biegów

  Producenci

  eRaty - Santander Bank

  Rowery elektryczne MTB

  Rowery górskie ze wspomaganiem zwane w skrócie e-mtb, to najpopularniejsza kategoria rowerów elektrycznych. Dzięki dodatkowemu napędowi ułatwiającemu pedałowanie, rowerzysta może pokonać dłuższe trasy po terenach czasem niedostępnych dla tradycyjnego roweru górskiego. Konstrukcja takiego e-bike oparta jest najczęściej o dedykowaną ramę z zintegrowanym mocowaniem baterii i silnika, dzięki czemu rower zachowuje geometrię przystosowaną do jazdy w terenie. Napęd elektryczny pomaga rowerzyście umożliwiając pokonywanie bardzo stromych podjazdów. Rower oczywiście jest w stanie pojechać szybciej, ale już tylko dzięki sile naszych nóg lub grawitacji. Oferowane w naszym sklepie rowery zostały wyposażone w sprawdzone silniki elektryczne i akumulatory takich producentów jak shimano, brose, bosch czy bafang.

  Jak działa wspomaganie elektryczne?

  Rower elektryczny wyposażony w czujnik w mechanizmie korbowym lub we wkładzie suportu, uruchamia naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h. Ze względu na wyższe obciążenie terenowych e-bike, akumulator posiada zwiększoną pojemność, zazwyczaj nie mniejszą niż 500 wh.

  Jaki rower elektryczny MTB wybrać?

  Górskie rowery elektryczne można podzielić podobnie jak tradycyjne rowery MTB:

  hardtail, czyli konstrukcja z przednim amortyzatorem i sztywną ramą (najczęściej spotykane w maszynach XC).
  full suspension, czyli rower z pełną amortyzacją, przodu i ramy (stosowane powszechnie w rowerach enduro).
  Lub ze względu na rozmiar koła:

  27.5" (zapewniające lepszą zwrotność przy mniejszych rozmiarach ram).
  29" (najpopularniejszy, dzięki dużemu promieniowi koła, lepiej przetacza się przez nierówności i pomaga utrzymać wyższą prędkość).

  Jaki więc rower MTB będzie lepszy? To zależy od terenu po którym będziesz najczęściej jeździł. Na wypady w góry, gdzie często osiąga się duże prędkości w czasie zjazdów, lepszy będzie rower z pełną amortyzacją. Zapewni on lepszą kontrolę i wyższe poczucie bezpieczeństwa w trudnym terenie. Hardtail lepiej sprawdzi się na mniej wymagających, nizinnych trasach. Taki elektryczny rower górski będzie lżejszy od wersji z pełną amortyzacją.

  Ze względu na wymagania stawiane elektrycznym rowerom mtb, bateria najczęściej ukryta jest wewnątrz ramy, zapewniając odpowiednie wyważenie i obniżenie środka ciężkości. Poza tym znajdziemy rozwiązania i standardy charakterystyczne dla klasycznych rowerów mtb, takie jak amortyzacja powietrzna, szersze osie kół boost czy regulowana z manetki sztyca.

  Warto zapoznać się z instrukcją obsługi danego modelu, w niektórych przypadkach akumulator stanowi element nośny ramy i nie wolno jeździć bez zamontowanej baterii.


  Czy warto kupić e-bike Mtb ze wspomaganiem elektrycznym?

  Zdecydowanie tak, zalety roweru z silnikiem doceni każdy kolarz.Miłośnicy jazdy terenowej docenią możliwość dojechania dalej przy tym samym wysiłku niż na klasycznym rowerze, szczególnie jest to odczuwalne w terenach górskich. Dzięki obecności silnika i akumulatora będą mogli dotrzeć do miejsc które kiedyś były po za ich zasięgiem.

  Możliwości jakie daje rower elektryczny powodują, że coraz większe grono ludzi przekonuje się do tego typu jednośladów, wśród nich nawet „tradycjonaliści” który jeszcze parę lat temu zarzekali się, że „elektryk nie jest dla nich”. Zresztą negatywne opinie najczęściej pochodzą od osób, które jeszcze po prostu nie spróbowały jazdy rowerem elektrycznym.

  W ofercie naszego sklepu rowerowego znajdziecie rowery elektryczne górskie różnych marek m.in. maxim, specialized, merida. Niezależnie na którą markę się zdecydujesz, Twój nowy rower elektryczny MTB zapewni Ci radość z pokonywania lokalnych leśnych ścieżek oraz bardziej wymagających górskich tras.

  Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów