Katalog

Włączone filtry:
  Dostępność
  Rozmiar ramy
  Rozmiar
  Rozmiar koła
  Rodzaj
  Rozmiar ramy
  Rodzaj ramy
  Umiejscowienie baterii
  Ilość biegów

  Producenci

  eRaty - Santander Bank

  Rowery elektryczne miejskie

  Rower elektryczny tzw. E-bike, jest to rower wyposażony w silnik elektryczny zasilany z baterii, który wspomaga nas podczas jazdy rowerem. Głównym celem napędu jest wspomaganie naszej jazdy rowerem elektrycznym w trudnym terenie, albo jazdy z obciążeniem. Podjazd pod strome wzniesienia podczas jazdy, stanie się dużo łatwiejszy, a czas dotarcia do pracy czy spotkanie będzie znacznie krótszy niż tradycyjnym rowerem. Rower elektryczny 28 cali, sprawdzi się w miejskiej dżungli, ułatwi pedałowanie, jako środek transportu do pracy, na zakupy czy spotkanie. Ale już teraz większość producentów w swojej ofercie proponuje rowery 26 cali.

  W ofercie naszego sklepu, znajdziesz rowery elektryczne męskie i damskie i nie tylko, nasze marki to:

  -Maxim

  -Specialized

  -Merida

  -Barton

  Jak działa wspomaganie elektryczne?

  Rower elektryczny wyposażony w czujnik w mechanizmie korbowym lub we wkładzie suportu, uruchamia naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h."

  Gdzie jest umieszczona bateria?

  W wielu modelach rowerów miejskich elektrycznych, bateria umieszczona jest na bagażniku odpowiednio do tego skonstruowanym, ułatwia nam to ładowanie i przechowywanie baterii. W innych rowerach z napędem elektrycznym, akumulator jest wkomponowany w konstrukcję ramy, co obniża środek ciężkości w rowerze. Akumulatory mają różną pojemność, przeważnie mieszczą się w zakresie 250-600 Wh. W elektrycznym rowerze zaleca się rozładowanie baterii do minimum i dopiero rozpocząć ładowanie.

  Oczywiście pojemność baterii przekłada się na dystans jaki przejedziemy, ale są też inne czynniki mające wpływ na to, takie jak:

  -poziom wsparcia

  -temperatura otoczenia

  -ukształtowanie terenu

  -ilość odbytych cykli ładowania

  Rower e-bike nie tylko dla seniora

  Elektryczny rower jest dla każdego, wybierając należy wybrać odpowiedni model dla swoich potrzeb, który ułatwi dotarcie z punktu a do punktu b. Wybierając rower, senior rowerzysta znajdzie dla siebie pojazd z niskim przekrojem ramy, piastą biegową Shimano czy regulowanym wspornikiem kierownicy. Większość rowerów elektrycznych damskich, posiada hamulec w pedałach tzw. hamulec torpedo.

  Taki środek transportu wyposażony w szerokie siodło i w wielu wariantach wspornik siodła amortyzowany to gwarancja komfortu i wygody. Oczywiście elektryczny rower miejski ma solidny bagażnik typowy pod sakwy rowerowe, tak jak w rowerach trekkingowych. W przeciwieństwie do roweru górskiego, miejski rower elektryczny może być wyposażony w koszyk rowerowy do przewozy różnych drobiazgów.

  Nasz sklep internetowy posiada duży wybór rowerów Maxim produkowanych w Polsce przez firmę Zasada Bikes, zasięg takiego na jednej pełnej baterii to około 100 km. Czas ładowanie od 0 do 100% to około 4 godzin a żywotność ogniw to 800 cykli ładowań.

  Korzyści z posiadania roweru z silnikiem

  E-bike to wygodny i ekologiczny sposób poruszania się . Oferują rowerzystą dreszczyk emocji podczas jazdy na rowerze bez potu i brudu. Wspomaganie elektryczne jest również wygodne dla rowerzystów, którzy chcą jeździć na dłuższych dystansach, ale mogą nie mieć na to siły fizycznej.

  E-bike miejski nie potrzebuje paliwa, ale nadal dostarcza energię do koła podczas pedałowania, a także wykorzystuje energie akumulatora gdy przestajesz pedałować

  Rower z silnikiem damskie i męskie zyskują popularność wśród osób dojeżdżających do pracy, które szukają sposobów na zmniejszenie swojego śladu węglowego.

  Korzyści, jakie możemy czerpać:

  -E-bike są przyjazne dla środowiska

  -dają możliwość odkrywania nowych tras

  -łatwe w obsłudze jak rower tradycyjny

  -są ekologiczne

  Wybierz rower elektryczny spełniający Twoje potrzeby w dotarciu z punktu a do punktu b, znajdziesz go naszym sklepie rowerowym.

  Pokazuje 1 - 39 z 39 elementów