Katalog

Włączone filtry:
  Dostępność
  Rozmiar koła
  Przeznaczenie

  Producenci

  eRaty - Santander Bank

  Szytki rowerowe

  Szytka rowerowa

  Szytka rowerowa to opona i dętka w jednym. Wykonana z odpowiedniego włókna bawełnianego lub odpowiedniej mieszanki gumy. Przykleja się ja do odpowiednio dostosowanej obręczy ( rawki ), za pomocą specialistycznego kleju lub taśmy. Obręcz taka nie posiada rantów, w których rozpiera się tradycyjna opona. Te dwie cechy to jedna z większych zalet szytek – zestaw szytka +obręcz waży sporo mniej niż opona + obręcz z rantem, choć różnice to mniej niż 100 g w przypadku najlepszych opon, a więc korzyści odczują głównie zawodowcy. W obecnych czasach szytki stosowane są w stożkowych obręczach karbonowych – są one cięższe od nisko profilowanych obręczy, a więc dzięki szytce zestaw zachowuje rozsądną wagę. Brak rantów wpływa na wzmocnienie obręczy wykonanej z teoretycznie kruchego karbonu.

  Zalety szytek

  Szytki rowerowe można pompować do bardzo wysokich ciśnienia, dzięki temu opory toczenia są znikome. Na szytce nie złapiemy gumy po wjechaniu w dziurę, szytki są szybkie. Dobrze zamontowana szytka rewelacyjnie zachowuje się na zakrętach, dzięki swoim idealnie okrągłym kształcie zachowuje identyczną, najlepszą przyczepność bez względu na przechył roweru. Oczywiście zdarza się czasem złapanie gumy – jeżeli dziura w szytce jest mniejsza niż 1-2mm, możemy użyć płynnych uszczelniaczy, która poradzą sobie z załataniem dziury. Złapanie większej dziury to już znacznie większy problem, który wiąże sie z wymianą szytki na nową.

  Wymiana szytki

  Koszt samej szytki waha się od 100-500 zł za sztukę. Sam proces wymiany szytki jest bardzo czasochłonny, jeśli stosujemy klej do tego przeznaczony, szytkę należy przykleić idealnie równo. Serwisy w naszych poszczególnych sklepach stacjonarnych wykonuje taką usługę i nie policzą za to dużego wynagrodzenia, a wykonają tą usługę profesjonalnie i z gwarancją użytkowania podczas zawodów.

  Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów