Producenci

eRaty - Santander Bank

Stery kierownicy łożyska

Czym są stery rowerowe?

Stery rowerowe jest to element montowany do mufy sterowej ramy, pozwalają na łatwe i bezpieczne zmianę kierunku jazdy. Stery składają się z kilku elementów i jest kilka rodzajów o różnym przeznaczeniu.

Jak są zbudowane stery?

Najważniejszymi elementami są dwa łożyska, mogą one być kulkowe lub maszynowe, miski sterów nabija się w mufę sterową ramy w górną i dolną część. Występują ramy które mają tak uformowaną mufę sterowa, że miski nie są wymagane. Na rurę sterową widelca nabija się bieżnie na której będzie pracować jedno z łożysk. Po umieszczeniu widelca w ramie, zakładane jest górne łożysko i skręcane odpowiednimi elementami.

Rodzaje sterów

Stery rowerowe gwintowane o średnicy 1 cal lub 1 1/8 cala, występują z łożyskami kulkowymi lub maszynowymi. Do łożysk kulkowych stosuje się smar o odpowiedniej gęstości, który zmniejsza tarcie podczas pracy. Stery Ahead nakładane na niegwintowaną rurę sterową o średnicy 1 1/8 cala, stery tapered z łożyskiem dolnym o średnicy 1 1/2 cala i górnym 1 1/8 cala.
Odpowiednia konserwacja i smarowanie sterów zapewnia ich dłuższą żywotność, odpowiednie preparaty i smary znajdziesz w Smary i środki konserwacji rowerów.

Pokazuje 1 - 30 z 30 elementów