Tarcze zębate

Producenci

eRaty - Santander Bank

Tarcze zębate

Zębatka rowerowa


Przednia zębatka rowerowa to część układu napędowego roweru, składa się on zazwyczaj z 1 do 3 zębatek. Rolą tych zębatek jest przekazywać ruchem korby do łańcucha, który dalej poprzez tylną kasetę napędza koło tylne i cały rower.


Mocowanie zębatki przedniej


Mocowane są one do korony mechanizmu korbowego na wiele sposobów min: mocowane krótkimi śrubami do specialnych ramion tzw. pająka, które są na stałe przymocowane do korby. Rozmiary otworów w ramionach nie są unormowane i każdy producent stosuje swoje wymiary, co zmusza do kupowania produktu danego producenta.
rowerach BMX i do cyklotrialu zębatkę zakłada się bezpośrednio na specjalne wycięcie w wałku suportowym, po czym, montuje się korbę, która po dokręceniu dociska zębatkę do krawiędzi wałka i utrzymuje go we właściwym miejscu. Ten system mocowanie zębatki umożliwia bardzo szybką jej wymianę.


Szerokość zębatek


Oprócz typu i rozmiarów zębatki różnią się jeszcze szerokością wynikającą z szerokości łańcucha, która z kolei zależy od liczby tylnych zębatek. Stąd w handlu są dostępne przednie zębatki przystosowane do 7, 8, 9, 10, a nawet 11-rzędowych zestawów zębatek tylnych.

Pokazuje 1 - 50 z 149 elementów