Hulajnogi

Katalog

Producenci

Hulajnogi

Hulajnoga wyczynowa, hulajnoga elektryczna, hulajnoga do trików i dla dzieci – rodzajów tych pojazdów jest wiele. Jaką hulajnogę wybrać i na co zwracać uwagę?
Hulajnogi rekreacyjne – to najpopularniejszy rodzaj w tej grupie pojazdów. Świetnie sprawdzają się u osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z jazdą na hulajnodze. Są uniwersalne, zwrotne i dość lekkie. Należy jednak pamiętać, że rekreacyjne modele nie sprawdzą się w przypadku agresywnej i bardzo szybkiej jazdy – są na nią zbyt delikatne.
Hulajnogi wyczynowe – ten model wybierają najczęściej nastolatki, które chcą wykonywać triki i ewolucje. Pojazdy wyczynowe charakteryzują się dużą wytrzymałością, ale są droższe od hulajnóg rekreacyjnych.
Hulajnogi transportowe – nazywane są również hulajnogami turystycznymi. Jak sama nazwa wskazuje, idealne sprawdzają się podczas dłuższych podróży i pozwalają osiągać duże prędkości przy niedużym nakładzie sił. Trzeba jednak pamiętać, że te modele są ciężkie, a przez to mniej zwrotne.
Hulajnogi elektryczne – stanowią odrębną kategorię wśród tego typu pojazdów. W odróżnieniu od klasycznych modeli są napędzane nie siłą mięśni, lecz napędem silnikowym. Można je podzielić na hulajnogi akumulatorowe i spalinowe. Ten typ pojazdów jest bardzo wygodny, można się na nich szybko przemieszczać. Niestety hulajnoga elektryczna zanieczyszcza powietrze. Trzeba także pamiętać o jej ładowaniu lub dolewaniu benzyny. Model elektryczny dla dzieci przypomina ten przeznaczony dla dorosłych, jest tylko dopasowany do wielkości dziecka.

Pokazuje 1 - 32 z 32 elementów