Producenci

eRaty - Santander Bank

Suporty i wkłady suportu

Czym jest suport rowerowy

Jest to część układu napędowego z osią osadzoną na łożyskach maszynowych. Taki wkład wkręcany jest do mufy suportu, którą dzielimy na kilka długości. Mufa suportu rowerowego znajduje się w miejscu, gdzie łączy się rura pod siodłową z dolną rurą ramy i dolną rurą tylnego widelca.

Rodzaje mufy rowerowej

Mufy suportu dzielimy na dwa rodzaje: gwintowana i bez gwintu. Drugi podział to szerokość samej mufy, najczęściej spotkamy gwintowaną o szerokości 68 mm. W świecie rowerowym wyróżnia się też mufę:
-gwintowana szerokość 68 mm gwint angielski
-gwintowana szerokość 73 mm gwint angielski
-gwintowana szerokość 68 mm gwint włoski ( dwa prawe gwinty o większej średnicy 36 mm )
-niegwintowana pod wkład suportu tzw: Pressfit zestaw łożysk obsadzony w obudowie wciskanej w samą mufę lub łożyska maszynowe wciskane bezpośrednio w mufę.

Rodzaje suportu rowerowego

Suport rowerowy dzieli ma dwa rodzaje:

-wkład suportu rowerowego, jest to suport z osią odsadzoną na łożyskach maszynowych ( ilość łożysk może być różna jedno ,dwa itp: z każdej strony mufy )

-wkład suportu rowerowego zintegrowanego, w tym systemie oś ma powiększoną średnice i jest zintegrowana z jedną z korb układu napędowego. W tym systemie łożyska znajdują się na zewnątrz mufy suportu Hollowtech II lub w samej mufie w przypadku wkład suportu pod mufę niegwintowaną Pressfit.

Pokazuje 1 - 50 z 73 elementów