Katalog

Włączone filtry:
  Rodzaj ramy
  Przeznaczenie

  Producenci

  eRaty - Santander Bank

  Kierownica rowerowa

  Kierownica rowerowa to jeden z ważniejszych elementów układu kierowniczego w naszym jednośladzie. Jest ona połączona z widelcem za pomocą wspornika kierownicy, dzięki temu pozwala nam na szybką zmianę kierunku jazdy. Rodzaje kierownic jest bardzo dużo do roweru city zamontujemy inną kierownice niż do roweru MTB czy roweru szosowego. Różnic między kierownicą a kierownicą jest dużo, od szerokości kierownicy po przez materiał z jakiego jest wykonana kierownica czy kąt wygięcia, kończąc na średnicy montażu do wspornika kierownicy.
  Sklep rowerowy posiada do Twoje roweru, bardzo duży akcesoria do kierownicy

  Rodzaje kierownic rowerowych

  Z zależności jaki rower posiadamy ma on idealnie dobrną kierownicę, posiadająca swoje cech i zalety. To że kierownice rowerowe różnią się kształtem to wszyscy wiedzą. Ale czemu w rowerze miejskim jest tak a nie inna kierownica? Czemu to ma służyć? Jaką kierownicę wybrać swojego roweru?

  Kierownica do rowerów miejskich

  W tego typu rowerach występują kierownica tzw. "jaskółka", środek jest prosty ale ramiona na które zakłada się chwyty kierownicy wygięte są w kierunku rowerzysty, pod większym lub mniejszym kątem. Dzięki temu nie musimy wyciągać rąk do przodu i pochylać swojej sylwetki, a nasza pozycja jest wyprostowana i daje komfort jazdy.

  Kierownica MTB

  Aluminiowa lub z włókna węglowego z takich materiałów najczęściej wykonana jest kierownica MTB o niskiej wadze. Prosta lub z delikatnym wgięciem go góry lub w kierunku kolarza, środkowa części większej średnicy niż jej końce. Kierownice typu MTB są szerokie, ale z możliwością skrócenia indywidualnie pod zawodnika, dzięki braku wygięć jest ona wytrzymała na pękniecie i ma cechy aerodynamiczne.  
  Kierownice proste stosowane są również w rowerach trekkingowych i crossowych, ale nie jest tak szeroką kierownicą montowana do rowerów górskich.

  Kierownica szosowa lub Gravel

  Cechuje je mocno gięta w dół ramiona, które owija się owijką rowerową. Tak zwany "baranek" wykonany jest z aluminium lub carbon, okrągłe kształty coraz częściej są spłaszczone aby zwiększyć aerodynamikę. W dopasowaniu odpowiedniej szerokości, pomoże nam wizyta w studiu BikeFitting
  Rowery BMX posiadają kierownice wykonaną ze stali z dużym wzniosem do góry i poprzeczką wzmacniającą. Jest to kierownica bardzo wytrzymała ze wzglądu na akrobacje jaki są wykonywane na tych rowerach.
  Sklep internetowy Bikemia.com to szeroki wybór części rowerowych do każdego rodzaju roweru - sprawdź nas!!!
  Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów