Katalog

Włączone filtry:
  Rodzaj
  Przód / tył

  Producenci

  eRaty - Santander Bank

  Manetki i klamkomanetki rowerowe

  Rozwój napędów rowerowych nie ominął również manetek, czyli elementów na kierownicy roweru służących do zmiany biegów. Przez lata, dzięki staraniom inżynierów zmieniły swój kształt na bardziej ergonomiczny, a ich praca stała się bardziej precyzyjna.

  Jedną z najważniejszych innowacji było wprowadzenie przez Shimano systemu indeksacji biegów (Sis), manetki wyposażone w ten system umożliwiają zmianę przełożenia przerzutki jednym kliknięciem dźwigni.

  Typy manetek

  Obecnie na rynku można spotkać różne rodzaje manetek:

  -Gripshift, czyli manetka będąca pierścieniem na kierownicy. Zmiana przełożenia następuje poprzez ruch obrotowy tego pierścienia.

  -Manetki dźwigniowe, tutaj manetka posiada dwie małe dźwignie zmiany biegów, które trzeba nacisnąć, żeby poruszyć przerzutkę. Jest to typ bardzo popularny w rowerach górskich.

  -Klamkomanetki, to tak naprawdę manetki cynglowe połączone z klamkami hamulcowymi. Obecnie są powszechne w rowerach szosowych, dzięki temu bez odrywania rąk od kierownicy można zmieniać biegi i obsługiwać hamulec rowerowy.

  W naszym sklepie rowerowym oferujemy manetki rowerowe shimano i sram. Jeśli nie masz pewności czy dany model będzie pasował do Twoich przerzutek, to napisz do nas, chętnie podpowiemy.

  Pokazuje 1 - 50 z 74 elementów